Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

KARAMÜRSEL BOSNA HERSEK TÜRKLERİ DAYANIŞMA VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

Dernek

Derneğimiz ve İstanbul Bosna Sancak Kültür Yardımlaşma Derneği ile birlikte Karamürsel ilçesinde iftar programı düzenledik.

Karapınar Mahallesi'nde organize ettiğimiz iftar programımıza yaklaşık 3 bin kişi katıldı.

Bosna Hersek'in Ankara Büyükelçisi Bakir Sadoviç, yaptığı konuşmada, "Türkiye ve Bosna Hersek arasındaki dostluklarımız devam ediyor ve her geçen gün ve ilerliyor." dedi.

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı da "Balkanlar'dan gelenler olarak, bir liderimiz var; Türkiye Cumhuriyetini kuran Mustafa Kemal Atatürk, onun ilkeleri ve inkılapları var. Atatürk bizim kılavuzumuz. Ortak paydamız bir Allah, bir devlet. Hangi partiyi tutarsanız tutun, hangi partiye oy verirseniz verin ama ayrışmadan hep birlikte hareket edelim." ifadelerini kullandı.

İftar programında konuklara Boşnak böreği ve Boşnak yöresine özgü hurmaşitsa tatlısı da ikram ettik.

Programda ayrıca Genç Bosna Hersek İlahi Grubu tarafından ilahiler okudu. Daha sonra Bosna Hersek Sevdalinka Korosu Türkçe ve Boşnakça türküler söyledi.

Kur'an-ı Kerim okunan iftar programına, Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, AK Parti Karamürsel İlçe Başkanı Recep Demirel, İlçe Müftüsü Mehmet Vefa Özdemir, Karapınar Mahallesi Muhtarı Rasim Güvenaltın, Dernek Başkanımız Erhan Yılmaz ve Bosna Sancak Kültür Yardımlaşma Derneği Başkanı Muhammed Sancaktar katıldı.


Genel Kurul Toplantısı için Karamürsel’de toplandık

Karamürsel Bosna Hersek Türkleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneğinin ev sahipliği yaptığı buluşmanın açılış konuşmasını Erhan Yılmaz yaptı. Yılmaz, tüm katılımcılara ‘Hoş geldiniz’ dedi, toplantının yararlı, istenilen sonuçları beraberinde getirmesini diledi.

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, kendisinin de Karamürsel Bosna Hersek Türkleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneğinin üyesi olduğunu hatırlattı, dernek yönetimine çalışmaları nedeniyle teşekkür etti.

Başkan Yıldırım, Türkiye Bosna Hersek Türkleri Federasyonu Fahri Başkanı Kemal Baysal ve tüm Türkiye’den toplantıya katılım sağlayan Bosna Hersek Dernekleri Başkanları’nı Karamürsel’de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dille getirdi.

 

TOPLANTIYA KATILANLAR

Türkiye Bosna Hersek Kültür Dernekleri Federasyonu Başkanı Ergün Erkap, Türkiye Bosna Hersek Kültür Dernekleri Federasyonu Fahri Başkanı Kemal Baysal, siyasi parti temsilcileri, İzmir, Bursa, Turgutlu, Aliağa, Aydın, Karacabey, Adapazarı, Serdivan, Sefaköy ve Urla Bosna Hersek Kültür Dernekleri Başkanları da Karamürsel Bosna Hersek Türkleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nin ev sahipliğindeki bu toplantıda hazır bulundu.


Dernek Başkanımız Erhan Yılmaz, güven tazeledi

Dernek Başkanımız Erhan Yılmaz, güven tazeledi.

Karamürsel Öğretmenevi Konferans Salonu'nda yapılan kongrede, tek aday olan Yılmaz, tekrar başkanlığa seçildi.

Kendisine destek veren herkese teşekkür eden Yılmaz, "Bizim derneğimiz sıradan bir hemşehri derneği değildir. Bosna Hersek ile diyaloglarımızın gelişmesi için derneğimiz önemli bir vesiledir. Kardeşlik, birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştireceğiz. Karamürsel’de bulunan tüm kurumlar ile iletişim halinde olacağız. Sorumluluğumuzun bilincinde ve farkındayız. Bu sorumluluk bilincinden hareketle Karamürsel Boşnak camiamızın vizyonunu daha yukarılara taşıyacağımızdan emin olabilirsiniz. Ülkemizin sevgisini kazanmış, desteklerini almış bir millet olarak, et ile kemik misali tek bir millet olma şuurunda çalışmalarımızı sürdürmeliyiz." ifadesini kullandı.

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım da Yılmaz ve ekibini tebrik ederek, şunları söyledi:

"Türkiye’de dernek çatısı altında kurulmuş bir birçok dernekler var. Kurulan bir çok derneklerin kendileri bile ne anlama geldiğini bilmiyorlar. Bende bir Boşnak olarak, bu derneği bildiğim için çok faydalı ve olumlu çalıştığını çok iyi biliyorum. Bu gibi derneklerin olması çok güzel bir çalışma kendi kültürlerini yaşadıkları yerlerde çocuklarına ve o yörenin halkına tanıtmaları çok güzel. Belediye olarak Karamürsel'de Boşnak dili kursu ve halk oyunları kursu açmak için çalışmalarımız var, onu da önümüzdeki günlerde gerçekleştireceğiz. Bu organizasyonun bir parçası olmaktan bir üyesi olmaktan gurur duyuyorum. Her zaman destekçisi olacağım."

Kongreye, AK Parti Karamürsel İlçe Başkanı Recep Demirel, Saadet Partisi Karamürsel İlçe Başkanı Mehmet Özalay, AK Parti Karamürsel İlçe Gençlik Kolları Başkanı Onur Gökakın ve dernek üyeleri katıldı.

Karamürsel Bosna Hersek Türkleri Kültür Yardımlaşma Derneği Başkanımız Erhan Yılmaz, güven tazeledi

Karamürsel Öğretmenevi Konferans Salonu'nda yapılan kongrede, tek aday olan Yılmaz, tekrar başkanlığa seçildi.

Kendisine destek veren herkese teşekkür eden Yılmaz, "Bizim derneğimiz sıradan bir hemşehri derneği değildir. Bosna Hersek ile diyaloglarımızın gelişmesi için derneğimiz önemli bir vesiledir. Kardeşlik, birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştireceğiz. Karamürsel’de bulunan tüm kurumlar ile iletişim halinde olacağız. Sorumluluğumuzun bilincinde ve farkındayız. Bu sorumluluk bilincinden hareketle Karamürsel Boşnak camiamızın vizyonunu daha yukarılara taşıyacağımızdan emin olabilirsiniz. Ülkemizin sevgisini kazanmış, desteklerini almış bir millet olarak, et ile kemik misali tek bir millet olma şuurunda çalışmalarımızı sürdürmeliyiz." ifadesini kullandı.

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım da Yılmaz ve ekibini tebrik ederek, şunları söyledi:

"Türkiye’de dernek çatısı altında kurulmuş bir birçok dernekler var. Kurulan birçok derneklerin kendileri bile ne anlama geldiğini bilmiyorlar. Bende bir Boşnak olarak, bu derneği bildiğim için çok faydalı ve olumlu çalıştığını çok iyi biliyorum. Bu gibi derneklerin olması çok güzel bir çalışma kendi kültürlerini yaşadıkları yerlerde çocuklarına ve o yörenin halkına tanıtmaları çok güzel. Belediye olarak Karamürsel'de Boşnak dili kursu ve halk oyunları kursu açmak için çalışmalarımız var, onu da önümüzdeki günlerde gerçekleştireceğiz. Bu organizasyonun bir parçası olmaktan bir üyesi olmaktan gurur duyuyorum. Her zaman destekçisi olacağım."

Kongreye, AK Parti Karamürsel İlçe Başkanı Recep Demirel, Saadet Partisi Karamürsel İlçe Başkanı Mehmet Özalay, AK Parti Karamürsel İlçe Gençlik Kolları Başkanı Onur Gökakın ve dernek üyeleri katıldı.


Bu Kurumun Etkinliği Bulunmamaktadır!!