Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

Kandıralı Emekçi Kadınlarla Birlikteydik

Kadınların eşit haklara sahip olmak için verdiği mücadele, 8 Mart 1857 yılında Amerika’da, tekstil sektöründe çalışan yüzlerce kadının, haklarını aramak isterken yaşadıkları dramın ardından başladı ve 52 yıl sonra “Kadın Günü” olarak kutlanmaya başlandı. “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” ise 1975 yılından beri tüm dünyada farklı etkinliklerle kutlanmaktadır. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde emekçi kadınlarla bir araya gelerek Kocaali’de yaşamanın ayrıcalıklarını deneyimledik. Kandıra’nın Piroğlu Köyü'nde, köyün manav kadınlarıyla beraber, yöreye özgü fırında mancarlı pide, çiğceli patates yaptık. Aynı zamanda yöresel organik ürünlerden de satın alarak kadın dayanışmasına destek olduk.

Günün erken saatlerinde başlayan etkinlik, manav kültürünü yerinde inceleme fırsatını da yakaladık. Kocaeli türkülerinin de söylendiği emekçi kadınlar gününde, okulda, adliyede, hastanede, evde, köyde kadının elinin değdiği her alanda bir fark yaratıldığını söyleyen dernek başkanımız Hande Kaya, emekçi kadınlarla her fırsatta bir araya gelmeye devam edeceğiz dedi. Kadınların daha özgür olduğu, kadına saygının her geçen gün daha da arttığı, emeklerinin karşılığının verildiği günlerin daha da artacağı inancının olduğunu söyledi. Etkinliğimiz manav kültüründe köydeki en büyük manav kadını olan Goca Ana ziyaretimizle son buldu.


Annelerimizden öğrencilere ziyafet

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi kütüphane bölümünde yüzlerce öğrenciyle bir araya gelerek yaptığımız kek, sarma ve börek dağıtarak öğrencilerin aile hasretini gidermeye çalıştık.

Annelerini ve yaptıkları keklerini özleyen öğrenciler kısa bir süre de olsa üyelerimizin yaptığı keklerin, sarmaların, böreklerin kokusuyla aile hasretini giderdiler. Dernek Başkanımız Hande Kaya “Biz anneyiz! Sadece kendi çocuklarımızın değil, çevremizdeki tüm çocukların da annesi olduğumuz bilinciyle elimizden geldiği kadar hepsine dokunmaya çalışıyoruz. Ailelerinden uzakta şehrimize misafir olan gençlere anne masası hazırladık bugün. İstedik ki ailelerinden uzakta onların özlemiyle olan kardeşlerimize ev sahipliğimizi gösterelim. Ders çalışırken sevgiyle yaptığımız börekleri, poğaçaları yesinler, sardığımız sarmalarla özlem gidersinler diye çıktık yola, devamı gelecek. Yalnız olmadıklarını, anneliğin evrensel olduğunu her fırsatta hissettireceğiz” diyerek öğrencilerin gönlünü fethetti.

Öğrenciler etkinlikten duydukları memnuniyeti, sosyal medya hesaplarında dernek hashtaginide ekleyerek paylaştılar. Etkinliğe genç öğrencilerin yanı sıra, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan da katıldı.


Gülsev Sanatlar Tasarım ve Workshop Atölyesinin Açılışındaydık.

Gülsev Avcıl’ın sahibi olduğu Gülsev Sanatlar Tasarım ve Workshop Atölyesi İzmit Alikahya Atatürk Mahallesi Yenisu Sokak’ta şık bir törenle açıldı. Açılışa kalabalık bir davetli grubu katıldı. Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un eşi Hülya Aksoy, Özel Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları Kurucusu Ali Korkmaz ve Kocaeli Anneleri Dernek Başkanımız Hande Kaya da konuklar arasındaydı.   Atölye hakkında davetlilere bilgi veren Görsel Sanatlar Uzmanı Gülsev Avcıl atölyesini oluştururken çok yönlü olmayı ve dolu içeriklerle farklı ilgi alanlarına hitap etmeyi amaçladığını kaydetti: “İstedim ki; bu atölyede herkes kendisine uygun bir konu bulsun, ilgi alanlarını genişletsin. Sadece sanatsal çalışmalar için kullanılan bir yer değil, alanında uzman kişilerle de bir araya gelinen, değerli bilgiler edinebileceğiniz, sıcak ve samimi bir buluşma noktası olsun” dedi. Avcıl, tüm arzuladıklarını yerine getirerek çok yönlü ve renkli mekanını tasarladı, meraklıları için hizmet vermeye başladı.

Bu Bayram Çocukların Gülümsemesi İçin El Ele Ver!

En son düzenlediğimiz 'Bu bayram bir çocuk da sen sevindir' kampanyası, diğerlerinden farklı olarak geniş kitlelere ulaşmış büyük bir iyilik hareketine dönüşmüştür. 'Ütülü mendilin içine harçlık konan neslin çocukları, şimdilerin anneleri; Bu bayram çocukların gülümsemesi için el ele ver!' sloganıyla yaptığımız çağrıya her kesimden destek geldi. Sosyal medya üzerinden başlatılan kampanya Kocaeli'yi aşarak, yurt içi ve yurt dışındaki hayırseverlere ulaştı. Bağışçıların katkılarıyla 800’ü aşkın çocuk için alınan bayramlıklar, dernek yönetimimiz ve üyelerimiz tarafından dağıtılmaya başlandı.

HER KESİMDEN DESTEK

Başkanımız Hande Kaya yaptığı konuşmada "Dernek olarak şimdiye kadar çok güzel duygular ve özel anlar yaşadık. Ama bu kampanya çok farklıydı. Bizlere destek olan, çocuklarımıza bayramlık almak için bize ulaşan güzel yürekler. Saygıdeğer bağışçılarımız kampanyaya destek olmakla kalmadı, herkese açık gerçekleştirdiğimiz paketleme kısmına yardım ederek bizlerle birlikte tüm güçleriyle çalıştılar. Bu bizim için büyük bir onur ve mutluluk. Her yerden, Türkiye'nin pek çok ilinden ve yurt dışından destek olan sevgili arkadaşlarımız, kardeşlerimiz, teyzelerimiz, amcalarımız, abilerimiz. Bu gurur hepimizin, bu sevinç, bu mutluluk, bu huzur hepimizin. Bizlere güvenerek bu yolda gönülden destek veren tüm hayırseverlere, yönetim kuruluma ve üyelerime teşekkür ediyor, minnet ve sevgilerimi sunuyorum." dedi.

Kocaeli Anneleri derneğimiz önümüzdeki sezonda yeni projeleriyle eğitime, üretime destek vererek kadın ve çocuklara yönelik çalışmalara devam edecektir..


EMEKLERİ SERGİLEDİK

Tan Yıldız Düğün Salonu’na gerçekleştirdiğimiz kermese katılım yoğun oldu. Otizm Spektrum Bozukluğu gösteren çocukların annelerine yönelik başlattığı projede, Atölye Terapi’den Arzu Danyer eğitmenliğinde üretilen emekler ilgiyle karşılandı.

PLAKET TAKDİM ETTİK

Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi’nde eğitim alan otizmli çocuklarını beklerken, annelerin birbirleriyle iletişim ve dayanışmasını güçlendirmek, üretime teşvik etmek amacıyla başlayan proje amacına ulaştı. İletişim ve dayanışmanın yanı sıra, anne eli emekler aile bütçelerine de katkı sağlayacak. Ayrıca Otistik Çocuklar Eğitim Merkezine otizm tanısı konmuş eğitim ve öğretime devam eden öğrenci anneleri projesine destek olan  Tülay Karaca, Selda Tanyıldız Gülpınar, Ertan Tan, Figen Tuzcu, Nurdan Timur ve Aynur Aydemir’e plaket takdim edildi. HANDE KAYA: ÇOK GÜZEL İŞLER BAŞARDILAR

Dernek Başkanımız Hande Kaya yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: “ Derneğimiz kurulduğu günden bu yana, çocuk ve anneye dokunmaya, eğitim seminerleri ve kadın istihdamına, üretimi teşvik etmeye, üniversite öğrencilerine destek olmaya devam ediyor. Kadının mutlu olması, çocuğun mutlu olması, ailenin mutlu olması demektir. Kadının eğitimli ve bilinçli olması gelecek neslin iyi yetişmesi için yapılan yatırımdır. Bizler Kocaeli Anneleri olarak gücümüz yettiğince her zaman destek vermeye, annelerin yanında olmaya devam edeceğiz. 

KOCAELİ ANNELERİ DERNEK ÜYELERİMİZ ORMANYA’DA PİKNİKTE BULUŞTUK

Kocaeli’nin en aktif derneklerinden Kocaeli Anneleri Derneği üyeleri piknikte buluştu. Ormanya’da bir araya gelen Kocaeli Anneleri Derneği dostluğun en güzel örneğini sergiledi  

Kocaeli Anneleri Derneği olarak üyelerimiz ve ailelerimizle Ormanya’da bir araya gelerek unutulmaz bir gün yaşadık. İki yıldır birlikte çalışarak ve onlarca etkinliğe ev sahipliği yapan üyelerimiz bu sefer eşlerimiz ve ailelerimizle birlikte stres atarak Ormanya’da stressiz bir gün geçirdik

Ödülümüzü Aldık

Derneğimiz 2.yılında ödülle taçlandırıldı!

44.yılını kutlayan Kocaeli Gazetesi; farklı meslek gruplarından oluşturduğu, büyük halk jürisinin adaylarını belirlediği ve seçtiği "Doruktekiler"ödül töreni dün gece gerçekleştirdi.İş,siyaset,spor dünyasından ödül almaya hak kazanan beyenfendi ve hanımefendilerin olduğu törende biz de "YILIN SİVİL TOPLUM KURULUŞU"ödülüne layık görüldük.Bizi ödüle layık gören halk jürisine teşekkürü borç biliriz.Yönetim olarak çıktığımız sahnede aramızda olamayan 33 kadın,bizi destekleyen eşlerimiz ve iyiliği sürekli anlattığımız,birer rol model olmaya çalıştığımız çocuklarımız adına aldık ödülümüzü.


"İyilik paylaştıkça çoğalır"ilkesiyle çıktığımız bu yolda,kadın ve çocuğun yer aldığı her mecrada varlığımızı kuvvetlendirerek sürdürmeye devam edeceğiz.

Bizi koşulsuz destekleyen bağışçılarımız,güvenen ve inanan herkese şükranlarımızla..

21 Mart Dünya Down Sendromu günü nedeniyle Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi'nde özel çocuklarla birlikte kurabiye yaptık.

21 Mart Dünya Down Sendromu günü nedeniyle Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi'nde bir etkinlik düzenlendik. Engelli bireylerin sosyal yaşama kazandırılması için eğitim veren Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezine misafir olduk. Merkez'de, Down Sendromlu çocuklar ile birlikte kurabiye yaptık. Dernek Başkanımız  Hande Kaya ve yönetim kurulu üyelerimizle birlikte; Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi, yiyecek ve içecek atölyesinde Down Sendromlu öğrenciler ile şeker hamurundan kurabiyeler yaptık. Down Sendromlu çocuklar ile yakından ilgilenerek, '+1 farkı' ortaya koyarak renkli görüntülere imza attık.

Amacımız farkındalık oluşturmak. Onun için bugün Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezini ziyaret ettik. Bu merkezimiz bizlere büyük örnek oluyor. Burada eğitim alan Down sendromlu çocuklarımız ile kurabiye yaptık. Bizim için önemli bir etkinlik oldu. Desteklerinden ve bugün burada olmamıza vesile olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür ediyorum' dedi.


Anne Oteli’nin sayısı artacak

Derneğimiz; Doruktakiler 2018 organizasyonunda ‘Yılın Sivil Toplum Örgütü’ seçildi. Dernek Başkanımız Hande Kaya, dernek faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Her hastanede Anne Oteli’nin olması gerektiğinin altını çizen Kaya, zamanla Anne Oteli’nin sayısının artacağını söyledi.

Başkanımız Hande Kaya 1984 İzmit doğumluyum. Çocukluğum Gölcük Kavaklı’da geçti. 2007 yılında hayatımdaki en doğru karar olduğunu her geçen gün daha iyi anladığım eşim Hasan Kaya ile evlendim. 2011 yılında İsmet Yiğit, 2013 yılında Ilgın İpek ve 2016 yılında ise Sare Mia adında 3 evladımız oldu.

 

ÇOCUKLUKTAN TEMELLERİ ATILMIŞ

İnanılmaz keyifli bir çocukluk geçirdim. Annem öğretmen olduğu için hep bir yardım döngüsü içinde büyüdük. Annem hep bize bot alırken okuldaki Ahmet'in de ayakkabısı yok ona da almak lazım derdi. Annem arabaya mutlaka okul yolunda alabildiği kadar çocuk alırdı. Keza babam da öyleydi. Anlam veremediğim her bir olayın aslında çocukluktan şimdinin temellerini atılmış.

Derneğimiz nasıl kuruldu?

Oğlum Yiğit doğduğunda sudan çıkmış balık gibiydim. Küçük bir aileydik biz. Hiç iş yapmamış, hiç çocuk bakmamış biri olarak ev işlerine henüz adapte olmuşken bebek olgusuyla karşı karşıya kalmak, anne yeterliliğine sahip miyim endişesinin içine olmak çok zordu. Tam da bu ruh halinde iken benim gibi olan annelerle iletişim kurabilelim diye bir sosyal medya sayfası açtım. Bebeklerine neler yediriyorlar, neler kullanıyorlar, nerelere gidiyorlar gibi konuları konuşabilmek amacıyla.

BİRBİRİNİ TANIMAYAN ONLARCA KADIN

Hakikaten de amacına ulaştığı, çok güzel dostluklar kurduk. Çocuklara oyun grupları yaptık, anneler ve çocuklar buluştuk. Sonra bir baktık sayfa sayısı binlerden on bine, yirmi bine çıktı. Konular da arttı, talepler ve isteklerde. Dedim ki ‘Var mısınız bir şeyler yapalım' birbirini tanımayan onlarca kadın sadece bir buluşalım postu ile bir araya geldi, inanılmaz bir gündü. O günün başlangıcından da belliydi, aslında devamında gelecek güzellik ve farklılıklar.

Anne Oteli, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Alikahya yerleşkesinde var olan bir alanın revizesi, yeni bir alanın eklenmesi ve tefrişatı ile oluşturuldu. Şuan 18 yataklı, annelerin çocukları yoğun bakımda tutuldukları süre içerisinde rahatça kalabilecekleri, tüm ihtiyaçlarını karşılayacak fiziki şartlara sahip bir alan olarak kullanılıyor.

 

Alikahya yerleşkesinde Hastane Müdür Yardımcısı Sayın Mehmet Fatih Zer ile bir gün konuşurken annelerin sıkıntılarından bahsettik. Konu konuyu açtı ve dedik ki biz böyle bir şeyi üstlenir hemen de yapabiliriz. Sağ olsun başta Fatih Bey olmak üzere tüm yönetimin de desteği ile planlamalar yapıldı. Dernek yönetimi ve üyeler de hemen organize oldu ve tüm gelirin anne otelinde kullanılmak üzere bir kahvaltı düzenledik. Çok kısa zamanda çok iyi bir sayı ile kahvaltıyı gerçekleştirdik ve bu olayla bize duyulan güveni de perçinlemiş olduk.

Anne Oteli, her yoğun bakımı olan hastanede kesinlikle olmalı ve bizler de başka ilçelerde yapmayı çok istiyoruz. Zamanla umarım Anne Otellerinin sayıları artacak.

2017 sonunda kurulduk dolayısıyla daha 2 yıl bile olmamışken sayısız eve girdik çıktık. Erzak yardımları yaptık, yakacak götürdük. Bu aileleri kayıt altına alıp çeşitli yardımlar yapıyoruz. Binlerce çocuğumuz okula başlarken kırtasiye yardımı yaptık. Onlarca öğrencimize lise, üniversite, dil kursu gibi eğitimler için burs veriyoruz. Eğitim bizim için çok önemli, o yüzden kütüphane kuruyoruz ve kurulmuş kütüphaneleri destekliyoruz.

UZMANLARLA CANLI YAYINLAR YAPIYORUZ

Ayda iki kez olmak kaydıyla çeşitli alanlarda uzmanlarla sosyal medya üzerinden canlı yayınlar yapıyoruz. Rehabilitasyon merkezlerinde yaşayan çocuk ve gençlerimizle her ay düzenli olarak etkinlikler yapmaya çalışıyoruz. Yaşlılarımız bizim için çok kıymetli, onlarla bir araya gelmeye özen gösteriyoruz. Diğer derneklere de güzel ve anlamlı projeler de hep destekçi olmaya çalışıyoruz. Bunun yanında etik değerler gereği paylaşmadığımız pek çok yardıma da hız kesmeden devam etmenin gururunu yaşıyoruz.

Özel çocuklarımızın annelerini istihdam etmeye yönelik geçen yıl başlattığımız bir projemiz var. Bu yıl daha da genişletip devam ettiriyoruz. Bu yıl İzmit’i pilot ilçe olarak değerlendirip önümüzdeki yıl bir Avrupa Birliği projesi haline getirmeyi hedefliyoruz. Annelere, ailelere ve çocuklara yönelik seminer, söyleyişi ve derneğimiz bünyesindeki psikolog, pedagog ve özel eğitimci arkadaşlarımızla özel destekler veriyoruz.

TÜM ÜLKEYE FAYDA SAĞLAYACAK PROJELER

Ekibimiz çok dinamik her zaman bir proje üretim kapasitesi mevcut, ama çok çok proje yapıp geçmek yerine geniş kapsamlı, yarar sağlayacak, kalıcı, gerçekçi, gösteriş için yapılmış olmayan projelere önem veriyoruz. Mevcut projelerimizi genişletip büyütmek en büyük hedefimiz.  Bunun yanında yurtdışı denkliklerini araştırıyoruz. Farklı proje örnekleri inceliyoruz. Sadece kente değil, tüm ülkeye fayda sağlayacak projeler üretmek için çalışıyoruz.

Bu ödül de tüm bunların perçini ve hepimize aslında ödülden çok inanılmaz bir motivasyon kaynağı oldu. İlk ödülümüz, biliyoruz ki niceleri gelecek. Ama ilkler değerlidir, uğurumuz olsun bu ilk ödül. Aday olmamız için bizi öneren herkese, finale kalmamız için oy veren herkese, finalde en iyi STK seçilmemizi sağlayan, tüm oy verenlere ben ve tüm ekip arkadaşlarım adına sonsuz teşekkür ediyoruz.

Biz tesadüfen bir arada olan kadınlar değiliz. Biz bir amaç uğruna, bir çocuğun yüzü gülsün bir anne yastığa başını rahat koysun diye çırpınan, didinen anneleriz. Bu ülkeyi bu dünyayı anneler kurtaracak. Gün geçtikçe çoğalacağız.

Bize, kendilerini ne sanıyorlar? dediler

Çok çalıştık, çok uğraştık, çok fazla zorlukla mücadele ettik. Herkesin gözündeki dernekçilik anlayışından farklı hareket etmemiz çok yadırgandı, ne yapıyor bunlar dediler? Kendilerini ne sanıyorlar? Dediler bir kaç aya biter hevesleri? Dediler, dediler, dediler... Ama biz bitmedik, aksine çoğaldık. Bin düşündük bir söyledik, kolay işler değil yaptıklarımız, gönül koymadan olacak iş değil. Hepimiz koyduk gönlümüzü ortaya, bir olmak için 'hadi' dememiz yetti. 

 


Kocaeli Anneleri yine fark yarattı

Kocaeli Anneleri yine fark yarattı

Kuru Fasulyeci’ isimli tiyatro oyununu Sabancı Kültür Merkezi’nde izleyiciyle buluşturduk. Oyundan elde edilen gelirin öğrencilere burs olarak verilecek.

EĞİTİME DESTEK İÇİN

Gönüllülük esasıyla faaliyet gösteren Derneğimiz önceki akşam örnek bir etkinliğe imza attı. Eğitime destek amacıyla Sabancı Kültür Merkezi’nde ‘Efsane Kuru Fasulyeci’ isimli tiyatro oyununu izleyiciyle buluşturduk. Daha çok çocuk okusun diye yola çıkarak düzenlediğimiz tiyatro etkinliğiyle yine takdir edildik. Beykoz Eğitime Destek Derneği işbirliği ile gerçekleştirdiğimiz Efsane Kuru Fasulyeci oyununda, tamamı kadınlardan oluşan gönüllüler farklı kültürlerden kadınları canlandırdı. Anadolu topraklarında egemen olan imparatoriçeler, prensesler ve modern Türk kadını oyunda temsil edildi.

BİRÇOK İSİM KATILDI

Meşhur kuru fasulyeci dükkânında bir araya gelen Anadolu kadınlarının oyunda, kadının gücü ve kadına şiddetin son bulması gibi güzel mesajlar verirken, oyundan elde edilen gelirin öğrencilere burs olarak bağışlanacak olması etkinliğe ayrı bir anlam kattı. Bu özel geceye; İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu ve Zeynep Emiroğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zanburkan, İzmit İlçe Jandarma Komutanı İnanç Marım ve eşi, GKD Başkanı Umut Ongül, Olimpiyat Yıldızları Spor Kulübü Başkanı Tolga Havuç, Kocaeli Kaya Şirketler Topluluğu Başkan Vekili Mehmet Kaya, Bahçeşehir Kocaeli Okulları Müdürü Mahmut Kalcı, Kültür Okulları Kurucusu Ali Aydemir gibi birçok isim katıldı.

HEDİYELER VERİLDİ

Başkanımız, geceye gösterilen ilgiden dolayı duyduğu mutluluğu dile getirirken, dernek olarak eğitime olan desteğin artarak devam edeceğini dile getirdi ve BEDES Yönetim Kurulu Başkanı Gülay Demirel’e teşekkür plaketi takdim etti. BEDES Yönetim Kurulu Başkanı Demirel de emeği geçen herkese teşekkür ederek Beykoz Eğitime Destek Derneği’nin aydın gençler yetiştirme için yaptıkları projelerde bu gönüllü çalışmaların ve desteğin çok önemli olduğunu söyleyerek Beykoz’dan özel bir hediyeyi de Hande Kaya’ya verdi. Gece, derneğimiz yönetim kurulu üyelerinin oyunculara plaket takdiminin ardından hatıra fotoğrafı ile tamamlandı.

 


Kocaeli Anneleri yüreklere dokundu

İlimizde başarılı çalışmalara imza atan Derneğimiz, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü öncesinde İzmit Tenis Kulübü’nün Yahya Kaptan Kortları’na giderek engelli milli sporcumuz Turan Akalın’a moral verdi.

Derneğimiz, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü öncesinde yüreklere dokundu. İlimizin gururu olan engelli milli sporcumuz Turan Akalın’ın sesini biraz daha duyurabilmek ve yetişen nesle bedensel engelin başarıya engel olmadığını gösterebilmek ve teşvik edebilmek için derneğimiz tarafından İzmit Tenis Kulübü’nün Yahya Kaptan Kortları’nda özel bir etkinlik düzenlendi. Bu anlamlı etkinliğe gençlik hizmetleri ve spor ilçe müdürlüğünden yetkililer de katılım sağladı.

DESTEĞE HAZIRLAR
Dernek başkanımız , “Spora destek için buradayız. Tenis sporuna dikkat çekerek daha fazla çocuğun sporla tanışmasını sağlamak için elimizden gelen desteği vermeye hazırız” dedi. Kocaeli Engelli Dernekleri Federasyonu Başkanı Mehmet Ata Doğan da derneğimize teşekkür ederek, yaklaşan Engelliler Günü öncesinde gerçekleşen bu ziyaretin kendileri için çok önemli olduğuna değindi. Kocaelili milli tenisçi Turan Akalın da rol model olarak seçilmekten dolayı duyduğu mutluluğu dile getirerek hedefinin 2020 Olimpiyatları’nda erkekler kategorisinde ülkemizi temsil etmek olduğunu söyledi.


17 Kasım Dünya Prematüre Günü’nde Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Alikahya Yerleşkesi ’ne giderek prematüre bebekleri ziyaret ederek annelere moral verdik.

Prematüre bebeklerin beslenmesi ve bakımı konusunda insanları bilgilendirmek amacıyla 17 Kasım Dünya Prematüre Günü olarak kutlanıyor. Bu önemli günü en anlamlı şekilde kutlamak üzere Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Alikahya Yerleşkesi’nde çeşitli etkinliklerde bulunduk. Gönüllülük esasıyla bebekler için özel hediyeler hazırlayarak üyelerimizle, anneleri ziyaret ettik. Dernek Başkanımız Hande Kaya, yönetim ve üyelerimiz, başhekim yardımcısı Yusuf Atakan Baltrak, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Serap Akkaya Efe, İdari ve Mali İşler Müdür Yardımcısı Fatih Zer, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcısı Reyhan Aydın, Yenidoğan Yoğun Bakım Hekimi İlkay Er’in katıldığı programda ilk olarak, geçtiğimiz aylarda açılışı yapılan anne otelindeki anneler ziyaret ettik.

Prematüre bebekleri unutmadık

Bilindiği üzere 17 Kasım değerli minik bebeklerimizin varlığını topluma hatırlatmak, sorunları hakkında tüm dünyada farkındalık yaratmak üzere ‘Dünya Prematüre Günü’ olarak kutlanmakta. Derneğimizde bu önemli günü en anlamlı şekilde kutlamak üzere Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Alikahya Yerleşkesi'nde çeşitli etkinliklerde bulundu. Gönüllülük esasıyla bebekler için özel hediyeler hazırlayan dernek üyeleri, anneleri yalnız bırakmadı.

 

ANNELER ZİYARET EDİLDİ

Dernek başkanımız  Hande Kaya, dernek yönetimi ve üyeleri, Başhekim Yardımcısı Yusuf Atakan Baltrak, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Serap Akkaya Efe, İdari Mali İşler Müdür Yardımcısı Fatih Zer, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcısı Reyhan Aydın, Yenidoğan Yoğun Bakım Hekimi İlkay Er’inde katıldığı programda ilk olarak, geçtiğimiz aylarda açılışı yapılan anne otelindeki anneleri ziyaret etti.

 

TEŞEKKÜR ETTİ

Başhekim Yardımcısı Yusuf Atakan Baltrak, “Başhekim ve tüm çalışanlar adına tüm ailelerin ve bebeklerin dünya prematüre gününü kutluyorum, Anne Oteli projesinde verdiği destekten sonra, moral ve motivasyon olarak da bugün olduğu gibi her zaman yanımızda olan Kocaeli Anneleri Derneğine teşekkür ediyorum” dedi.  Baltrak, bebeklerin sağlıklı bir şekilde evlerine gitmeleri için çalıştıklarını da söyledi.

 

FARKINDALIĞI ARTIKMAK İÇİN

Dernek Başkanımız, “Dernek olarak Dünya Prematüre Günü’nde farkındalığını arttırmak istediğimiz önceliğimizi prematüre bebeklerimizin, eğitimli sağlık çalışanlarından hizmet almasının sağlanması olarak belirledik. Bu noktada görüyoruz ki başta Başhekimimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımız özveriyle çalışmaktadır. Hem annelerimizin hem de hastanemizin her zaman yanında olmaya devam edeceğiz” diyerek, dernek üyeleri ve hastane yetkilileri ile beraber özel olarak hazırladıkları hediyeleri, hastanenin Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi’nde yatan prematüre bebekler ve aileleriyle paylaştı. Heyet bir pasta kesimiyle bu özel günde annelerin yanında oldu.


Bu Kurumun Etkinliği Bulunmamaktadır!!