Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

KARAMÜRSEL İLÇESİ ENGELSİZ YAŞAM VE FARKINDALIK DERNEĞİ

Dernek

Karamürsel'deki İhtiyaç Sahiplerine Patates Yardımı

Dernek Başkanımız ,Türk Kızılay Niğde Şubesi Başkanı Kemal Gençoğlu'nun desteğiyle 10 ton patatesin Derneğimize bağışlandığını söyledi. Patateslerin Karamürsel Belediyesi tarafından tahsis edilen tırla Karamürsel'e getirildiğini anlatan Başkanımız, "Gelen 10 ton patates Kemal Paşalılar Roman Derneğinin başkan ve üyeleri tarafından indirildi. Derneğimizin deposuna indirilen patatesleri dernek üyelerimizle birlikte poşetleyerek engelli üyelerimize, ihtiyaç sahiplerine ve Roman vatandaşlarımıza dağıttık.Hayırsever vatandaşlar destek verdiği sürece yardımlarının devam edeceğini." ifade etti.


SAKARYA ENGELLİLER BİRLİK FEDERASYO’NUNDAN DERNEĞİMİZE ZİYARET

Hatice TİRYAKİ’nin başkanlığını yürüttüğü derneğimizi Sakarya Engelliler Birlik Federasyonu Başkanvekili İbrahim İŞÇİ ve kadın kollarından Zehra TOY ile İmran HASEKİOĞLU ziyarette bulundu.

Ziyarette engelliler için yapılacak çalışmalarda birlik ve beraberlik mesajı veren İşçi, “Federasyon olarak dernekleri geziyoruz. Bu konularda çalışmaları yerinde inceleyip katkı sağlayacağımızı bildirdik. Karamürsel Engelliler Dernek Başkanı Hatice Tiryaki de çalışmalar ile ilgili bize isteklerini dile getirdiler. Federasyon olarak biz de elimizden ne geliyorsa fazlasını yapma gayreti ile yapacağımızın sözünü verdik” dedi.

Başkanımız Hatice TİRYAKİ ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek “iyi ki varsınız” sözleriyle teşekkürlerini sundu.


Karamürsel'de dernekler arası güçbirliği

Derneğimizi Gazi Vakfı Gazanfer Bilge Çocuk Yuvası Sevenler Dernek başkanı Nuran Berk Genç ve yönetim kurulu üyesi Nesrin Öz,  ziyaret etti.  Karamürsel Engelsiz Yaşam Dernek Başkanımız Hatice Tiryaki ile görüş alışverişinde bulunan Genç, derneğin çalışmalarını takip ettiklerini ve destek verdiklerini söyledi. Tiryaki de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Genç'e teşekkür etti. Ziyaret sonunda Genç ve Öz, Karamürsel Engelsiz Yaşam Derneğine üye oldu. 


Kocaeli Engelli Dernekleri Federasyonu Kuruldu

Kocaeli'nde çeşitli ilçelerinde ve bölgelerinde engellilerin sosyal, ekonomik, kültürel ve diğer alanlarındaki sorunlarıyla ilgili çalışmalar yapan engelli sivil toplum örgütleri olarak Kocaeli Engelli Dernekleri Federasyonu'nu kurduk.

Kocaali’de engelliler ile ilgili önemli çalışmalarda bulunan Kocaeli Engelsiz Yaşam Derneği Başkanlığı'nı sürdüren ayrıca geçen dönem Kocaeli Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanlığını yürütmüş olan Makine Mühendisi Mehmet Ata Doğan federasyonun Kurucu Başkanlığı'nı alırken, kurucular arasında kentin önemli ve tanınmış sivil toplum örgütü başkanları da yer aldı. Federasyonun Kurucu Dernekleri ve Başkanları ise; Kocaeli Engelsiz yaşam ve Dayanışma Derneği başkanı Mehmet Ata Doğan, Kocaeli Engelsiz Geçlik SK Derneği başkanı Bülent Cengizhan, Kocaeli Spastik Çocuklar Derneği başkan Nurel Ergüneş, Karamürsel Engelsiz Yaşam Derneği başkanı Hatice Tiryaki, Kocaeli Elele Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkan V. Mehmet Yılmaz, Kocaeli Bizimbahçe Şizofren Engelliler ve Aileleri Derneği başkanı Kamer Doğan Yılmaz, Dilovası Engelliler Derneği başkanı Abdulsamet Elden, Kocaeli Engelli Aileleri Derneği başkanı Nilgün Albayrak, Kocaeli Spina Bfida Derneği Başkanı Özcan Nabi Ulusoy, Kocaeli Erişilebilirlik Derneği Başkanı Sinan Kilit oldu.  Federasyonun amacı derneklerce temsil edilen engelli gruplarının sosyal, ekonomik, kültürel, sportif, hukuki ve mesleki yönden topluma ve çalışma hayatına kazandırılması. Engellilerin ortak çıkarlarının, hak ve özgürlüklerinin korunması ve geliştirilmesi. Üye dernekler arasında işbirliği ve eşgüdümün sağlanması olarak belirlendi. Federasyonun İkamet adresi; Kemalpaşa mah. Gümrükçüler Cad. Fazlıoğlu işhanı Merkezi No: 13/A  İzmit (Merkez Bankası karşısı Fazlıoğlu işhanı zemin kat) olarak belirlenmiş olup açılışı ilerleyen günlerde yapılacak. Kurucu Federasyon başkanı Mehmet Ata Doğan " Kentimizin çeşitli ilçelerinde ve bölgelerinde engellilerin sosyal, ekonomik, kültürel ve diğer alanlarındaki sorunlarıyla ilgili çalışmalar yapan sivil toplum örgütlerimizle "birlikten güç doğar" ilkesiyle bir araya geldik ve Kocaeli Engelli Dernekleri Federasyonumuzu oluşturduk. Öncelikle kentimizin önemli dinamiklerinden biri olacak olan bu yeni yapının Kocaeli'mize hayırlı olmasını dileriz. Üst kurulumuzun  oluşturulmasında destek olan ve katılan sivil toplum örgütü başkanlarımıza da teşekkür ederim" dedi.

Bu Kurumun Etkinliği Bulunmamaktadır!!