Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

Afrikada Mevlid i şerif günü dolayısıyla Çocuklara büskivi ve meyve suyu ikram edildi

Dünya nüfusunun bir çoğu açlık sınırında ve bir çoğuda açlıktan ölüyor... Dünya nüfusunun %11'i yani 800 milyon insan yetersiz besleniyor.Birlemiş Milletler Gıda ve Tarım Organizasyonu'na göre dünyada yaşayan her 100 kişiden 11'i yani yaklaşık 800 milyon insan yetersiz beslenmeyle karşı karşıya..

Beş yaşın altında hayatını kaybeden çocukların yarısı açlık nedeniyle vefat ediyor.

BM'ye göre her yıl yaklaşık 6 milyon çocuk, yani günde 16 bin 500 çocuk yetersiz beslenme veya açlık sebebiyle hayatını kaybediyor. Aynı rapora göre gelişmekte olan ülkelerde yaşayan her 4 çocuktan 1'i yetersiz kiloya sahip.

Yetimi yoksulu gözetenler derneği olarak  Afrika, Asya kıtaları gibi Dünyanın çeşitli bölgelerinde ihtiyaç sahibli ailelere yönelik yardımlarımız devam diyor Bunun yanında Çocuklarıda unutmuyoruz.

Hayırseverlerimiz tarafından bizlere ulaşan bağışlarla Afrikada Mevlid i şerif günü dolayısıyla Çocuklara büskivi ve meyve suyu ikram ettik.

Peygamber efendimiz (s.a.v) doğum günü dolayısıyla Afriaka  çad bölgesinde hafızlık eğitimi gören 530 çocugumuza bağışcılarımız vasıtasıyla meyve suyu Büskivi ve balon dağıtımında bulunduk

Derneğimiz olarak başlatmış olduğumuz Çocuklara büskivi, şeker, balon,ekmek, yemek, erzak ,Kur'an-ı Kerim dağıtımları gibi çeşitli yardım kampanyanlarımızı siz değerli bağışçılarımızın destekleriyle yıl boyunca devam edeceğiz

Sizlerde desteklerinizle Müslüman coğrafyalardaki muhtaç kardeşlerimize ulaşabilirsiniz Ayrıntılı bilgi  için bizlere 0 551 948 50 08 WhatsApp iletişim hatımızdan  ulaşabilirsiniz.web sitemizden online bağış yapabilirsiniz.

 

Aşıklar Gecesi

Kocaeli Erzurumlular Derneği olarak geçtiğimiz günlerde  Ata Sporumuz Cirit Şöleni’nin ardından bir etkinliğe daha imza attık. Dernek olarak Derince Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlediğimiz ve büyük ilgi gören  Aşık Emrah Cevheri’nin 20. Sanat Yılı Programını dernek binamızda gerçekleştirdik.

Derneğimizden Körfez Emniyet Müdürü’ne Ziyaret

Körfez Trabzon Köprübaşı Arpalı Köyü Sosyal Yardımlaşma Derneği olarak  başkanımız Rasim Kırveli, Körfez İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Zihni Manap’ı ziyarette bulundu. Başkanımız, “Bizler dernek olarak her zaman polisimizi, askerimizi destekliyoruz. Körfez’de suç oranları çok şükür azalmaktadır. 2. Sınıf Emniyet Müdürü tecrübeli Ahmet Zihni Manap müdürümüzün ilçemizde görev yapması da ilçemize verilen önemi göstermektedir. Pandemi döneminde de en büyük fedakarlığı yapan devlet memurlarının başında gelen mesleklerden polislerdi. Kendilerine derneğim adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

15 Temmuz Su kuyusu açılışı yapıldı. Suya kavuşan Afrikalı çocuklar kuyu başında doyasıya eğlendiler.

Suya kavuşan Afrikalı çocuklar kuyu başında doyasıya eğlendiler.

Afrika Çad'da, Türk hayırseverin bağışıyla açılan su kuyusunda temiz suya kavuşmanın mutluluğunu yaşayan çocuklar doyasıya eğlendiler.

Kocaeli  merkezli Yetimi yoksulu Gözetenler  Derneği, su kaynaklarına ulaşmak için bazen saatlerce yürümek zorunda kalan Çad'ın en kurak köylerinde  su kuyusu açmak için bir süre önce çalışma başlattı. 

Büyük bir bölümü kuraklık tehlikesi altında olan bu bölgelerde çalışmalarına devam eden dernek yetkilileri, açtıkları kuyularla son yıllarda ciddileşen su sıkıntısının çözümüne destek sunmaya çalışıyor. 

Yurtiçi faaliyetleride devam ediyor.

Kocaeli'nde daha çok yetim ve yoksul ailelerin acil gıda kıyafet ve yakacak ihtiyaçlarını hayırseverler yardımlarıyla karşılayan dernek yurtdışı Afrika Kamerun, Çad, Uganda, Bangladeş, Myanmar, Arakan kamplarında kuranı Kerim dağıtımı, adak akika kurban, fidan dikimi, tişört dağıtımı, Su kuyusu açtırma gibi organizasyonlarla yurtdışında da yaşayan Müslümanlara umut oldu.

Örnek bir davranış

Afrika su kuyusuna yardım ve kaynak oluşturmak adına, Almanya’da iş harici zamanlarda Eurotesbih adıyla serbest girişimci ve iş insanı olan gurbetçimizin  tesbih satarak oluşturduğu fondan kullanması, planlanan kuyunun yapılması ve insanların kullanımına sunulmasını hızlandırdı.

Çocukların mutlulukları görülmeye değer.

Temiz içme suyuna ulaşmada yerel halka büyük kolaylıklar sağlayan Su kuyusu projeleri ve kuyu açılışlarındaki sevinç ve mutluluk çocukların yüzlerine yansıyor.

Derneğin bu kapsamda açılışını yaptığı 15 Temmuz 2016 Şehitleri Su kuyusunun açılmasının ardından yaşanan çocukların mutluluklarını gözler önüne seren kareler çocukların birbirleriyle olan su oyunları ve görüntülere yansıyan sevinçleri hayırseverleri duygulandırdı. 

"Su Hayattır. "

Yetimi yoksulu gözetenler derneği  yetkililerinden yapılan açıklamada"Kuraklık Açlık ve ölümle savaşan kara kıta Afrikada temiz su ihtiyacı artarak devam etemektedir.Su kuyusu açılan  köy elektriğin  olmadığı bir bölgede yer alıyor. Burada insanların birçok sıkıntılarla mücadele ediyorlar. Onlara  biraz olsun yardımcı olabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz." dedi.

Bölgedeki insanların en temel ihtiyacı olan temiz suya kavuştuklarında yaşadıkları mutluluğun çok güzel olduğunu dile getiren yetkililer, "Su sıkıntısı çeken yerlerde su kuyusu açmak, oraya su getirmek bizim için çok  önemli. Bu insanlar suya ulaşabilmeleri çok güç ve kaynaklar çok az. Suyun ne kadar önemli olduğunu orada çok daha iyi anlıyoruz. " diye konuştu.

Yetimi yoksulu gözetenler dernek yetkilileri , Açılan bu su kuyusundan daha çok etkilendiklerini  belirterek şunları ifade etti:

"Su kuyusu Açılış görüntülerinde görüldüğü üzere tüm zorluklara , Çocukların çektikleri su sıkıntısına rağmen kuyudan çıkan suyun mutluluğunu sevinçlerini paylaşmaları bizi inanılmaz duygulandırdı.

Yetimi Yoksulu Gözetenler Derneği olarak bizler şuanda Afrika , Arakan ’da su kuyusu, kuranı Kerim dağıtımı, Adak Akika kurban kesimi gibi mazlum kardeşlerimizin ihtiyaçları doğrultusunda yardım faaliyetlerimize devam etmekteyiz.

Yardım etmek isteyen vatandaşlarımız bizimle irtibata geçebilirler.

-------------------------

ek:

Video Kuyu açılış görseller...

1) https://www.youtube.com/watch?v=y4XlC35YqqY

2)https://www.youtube.com/watch?v=Wdd7UMxp1p8

 3)https://www.youtube.com/watch?v=xrjcY2tSc6I

18 Eylül Cumartesi Dünya Temizlik Gününde Buluşuyoruz

Lets Do It Turkey her sene olduğu gibi Eylül ayında bir Dünya Temizlik Günü gerçekleştiriyor. Bu sene Dünya Temizlik Günü 18 Eylül 2021’de gerçekleşecek.

Dünya Temizlik Günü Nedir?

2008’de Estonya’da bir grup gencin ülke çapında çöp toplama etkinliği düzenlemesi ile başlayan Let’s Do It! hareketi kısa sürede tüm dünyaya yayıldı.

2019 yılında gerçekleştirilen Dünya Temizlik Günü’nde 180 ülkede 20 milyondan fazla insan bu harekete ortak oldu. Bu atık toplama hareketine ülkemizde de 116 binden fazla gönüllü katıldı ve Türkiye’de bir günde 790 ton katı atık doğadan ayrıştırıldı.

“Atıksız Bir Dünya” mottosuyla bu sene 18 Eylül’de gerçekleşecek olan Dünya Temizlik Günü’ne yine ülkemizden yoğun bir ilgi söz konusu. Gönüllülerin Let’s Do It! Türkiye’nin websitesi üzerinden başvuru formu doldurarak dahil olduğu bu etkinliğe ilk haftada binlerce kişi başvurdu.

Türkiye’nin 7 bölgesinde yaklaşık 50 ilinde aynı anda gerçekleşecek bu çöp toplama etkinliğinde gönüllü olmak isterseniz https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdHi0ieXsLJ3wBLn1WBl_2wM1MdExfijxDyjiyHXcIw9VNvHA/viewform adresinden başvuru yapabilirsiniz.

 

Kaynak: letsdoitturkey.com


Başkanımız Yeniden Eta Oldu

Kocaeli Erzurum Aşkaleliler Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği olarak 12’nci olağanüstü kongresimizi dernek binamızda gerçekleştik. Kongremizin  divan başkanlığını eski dernek başkanımız Mahmut Atıcı, katip üyeliğini ise Bünyamin İnci ile Mehmet Oğuz yaptı. Kongremiz tek aday ve tek liste ile gerçekleşti. Sonunda  başkanımız  Zülküf Eta güven tazeleyerek tekrardan başkanlık görevine seçilmiş oldu.

Yönetim kurulu listesimiz: Zülküf Eta, Yusuf Atuğ, Fatih Yeşilyurt, Rahmi Yılmaz, Yusuf Satık.

 

Derneğimizden Vali Yavuz’a Ziyaret

Körfez Trabzon Köprübaşı Arpalı Köyü Sosyal Yardımlaşma Derneği olarak Kocaeli Valisi Seddar Yavuz’u makamında ziyaret ettik. Ziyaret sonrası açıklama yapan Dernek Başkanımız Rasim Kırveli, “Kocaeli Valimiz çok değerli bir halk adamıdır. Vatandaşla iç içe olması bizleri her zaman mutlu etmektedir. Biz sivil toplum kuruluşlarına her zaman desteklerini vermektedirler. Bizler dernek olarak, Eğitim öğretim yılının açılmasında da her türlü desteği okullarımıza vermek için hazırız ve şu anda aşı kampanyası yapmaktayız. Vatandaşlarımızı aşı oranlarında artış sağlanması için bilgilendirmekteyiz. Biz sivil toplum kuruluşlarının da en önemli görevi budur” dedi.

Kocaeli Valimiz Seddar Yavuz Bey’e misafirperverliği için derneğim adına teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.

 

Derneğimizden Cinbir’e Tebrik Ziyareti

Türkiye Muhtarlar Derneği olarak Şevket Cinbir’i ziyaret ederek yeni görevinde başarı diledik.

İzmit Kaymakamlığı görevini yürütürken Samsun Vali Yardımcılığı'na atanan kaymakam Şevket Cinbir’e, Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şubesi olarak  veda ziyaretinde bulunduk. Şevket Cinbir’e yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ettik, yeni görevinde başarı diledik.

İşitme Engelli Bireylere Evlerinde Ziyaret

                 Federasyonumuzun İl Temsilciliği görevini yürüten Dilber ÖZCAN ve Engelli Koordinatörü Esra ALTINTAŞ , işitme engelli vatandaşlarımızı evlerinde ziyaret etmeyi sürdürüyor. Gölcük merkezi ve mahallelerinde yaşayan işitme engellilere manevi açıdan destek olmak için yapılan bu ziyaret aileler tarafından olumlu karşılık buldu. İl Temsilcimiz Dilber Özcan ile Esra Altıntaş , “Bu tür ziyaretlerinin devam edeceği.” bilgisinde bulundu.

Yangın Bölgesine Yardım Eli

Kocaeli Sağlık Çalışanları Derneği olarak, yangın bölgesi Marmaris'teki meslektaşlarımıza ısıya ve ateşe mukavemetli eldiven gönderdik.

Marmaris'te orman yangınlarının kontrolden çıkması haberlerine istinaden dernek yönetimimiz bölgedeki meslektaşlarımıza ulaştık. Acil ihtiyaç malzemesi olarak ateş ve ısıya mukavemetli eldiven, ayakkabı, çorap ve dumana karşı koruyucu maske gibi malzemeleri acil bir şekilde toparlayıp  bölgeye gönderdik.

Dernek Başkanımız Adem Yaman ve ekibimiz malzemeleri hızlı bir şekilde ulaştırılması adına Kamil Koç turizm firması ile iletişim kurup malzemeleri Marmaris'te bulunan meslektaşlarımıza gönderdik. Konu hakkında görüşlerini belirten Başkanımız Adem Yaman, “Marmaris ve diğer bölgelerde yangınların şiddetini artırdığı haberini duyduğumuzda Watsapp iletişim grubumuzda arkadaşlarımız hemen acil bir şekilde plan yapmamız gerektiği görüşlerini paylaştı. Gece 03.00 a kadar arkadaşlarım uyumadan bir plan çıkardık. Çevremizdeki arkadaşlarımıza sabah ulaşma kararı aldık. Kısa sürede organize olarak meslektaşlarımızın ihtiyaç malzemelerini temin ettik. Marmaris'teki meslektaşlarıma ulaştım ve bilgi aldım” dedi.

Başkanımız son olarak “Ben bugün çok onurluyum

çünkü Sağlık Çalışanları meslektaşlarımın kalbini bir kez daha gördüm. Oradaki hayvanları gördüğü için ağlayanları gördüm. O kadar güzel ve şefkatli insanlarız ki. Bizi hiç bir güç yıkamaz. Öyle güzel insanlarız ki ülkemize vatanımıza yapılacak her türlü sinsilikten düşmanlıktan güçlenerek çıkarız. Kim ki darda zorda olsa elinden tutar kaldırırız, bunu bugün bir kez daha gördük. Bu anlamda ülkemizin değişik yerlerinde yangın ve seller gibi doğal afetlerle mücadele eden tüm insanlarımıza güç, kuvvet ve sabırlar diliyorum. Rabbim yardımcıları olsun. Bizler de elimizden ne geliyorsa yapmaya çalışacağız. Hangi görev üzerimize düşerse çekinmeden yapacağız. Yeter ki bu zor süreci hayırlısı ile atlatmış olalım. Bölgede sağlık hizmeti sunan meslektaşlarımıza selamlarımızla kolaylıklar diliyorum” dedi.

 

 

 

Adem Erdem Coronaya Yakalandı

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Kocaeli Şubesi’ olarak “ İlimiz hakemlerinden sayın Adem Erdem Mazlum ‘un yaptırmış olduğu Covid-19 testi pozitif olup  sağlık durumu iyi ve tedavisi evde devam etmektedir. Dernek olarak üyemize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, en kısa sürede sağlığına kavuşmasını ümit ediyor ve acil şifalar diliyoruz”.

Özel çocuklarımız Kocaeli Kent Konseyinde

+1 Fark ile Gölcük Down Sendromlular Derneği olarak Başkanımız Belgin Abanoz ile  özel çocuklarımız, Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Ali Korkmaz ve Kocaeli Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Ufuk Koçak'ı ziyaret etti.

Ziyaret sonrasında değerlendirmelerde bulunan dernek Başkanımız Abanoz,  “Bu ziyaretimizde derneğimizin ve özel çocuklarımızın yaptıkları çalışmalar ve derneğimizin geçmiş dönemde yaptığı çeşitli etkinlikler hakkında bilgiler verdik. Yaz ayları bitmeden çeşitli etkinlikler yapma konusunda düşüncelerimizi ifade ettik. Yeni döneme dair etkinlikler yapabilmek adına istişarelerde bulunduk’’ şeklinde konuştu

KONGREMİZ 15 AĞUSTOS'TA

Eseler Mahallesi Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği olarak Kongresimizi 15 Ağustos Pazar günü gerçekleştireceğiz. 27 üyemizin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede çoğunluk sağlamazsa eğer kongreyi, 29 Ağustos Pazar günü çoğunluğa bakmaksızın tekrarlayacağız. 4 dönemdir dernek başkanlığımızı yürüten eski muhtar Sadık Savurtaş, yeniden tek adayımız.

 

Yeni Başkan Haluk Bozo

Önceki gün, Seka Park’ta bulunan Uluslararası Kongre Merkezi’nde gerçekleştirdiğimiz  olağanüstü  kongrede tek aday olarak seçime giren tribün liderlerimizden  Haluk Bozo, Hodri Meydan Taraftarlar Derneğimizin yeni başkanı oldu. Bozo yaptığı konuşmada taraftarlara teşekkür ederken, Kocaelispor’u daha üst seviyeye taşıyacaklarına inandığını söyledi.

 

Başkanımızla Yola Devam

               Derneğimiz pandemi yasaklarının kalkmasıyla genel kurul toplantımızı dernek binamız da yaptık. Divan başkanlığını Cebrail Keleş, katip üyeliklerini Necmettin Topuz ve Burhan Uztürk üstlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından faaliyet ve mali raporların okundu ve ibra edildi. Daha sonra seçime geçildi. Üyeler, oybirliği ile Başkanımız Engin Uztürk’ü 8'inci defa başkan seçti. Yeniden başkanımız seçilen Uztürk seçim sonrası söz alarak, kendisi ve ekibini yeniden bu göreve layık gören dernek üyelerine teşekkür etti. “Üyelerimize daha iyi hizmet verebilmek için daha büyük şevk ve heyecanla çalışacağız. Derneğimiz seminer ve panellerle amatör balıkçıların eğitilmesi ve bilgilenmesi konusunda çalışmalar yapmaktadır. Geçtiğimiz yıl yasaklar dolayısıyla etkinlik yapamadık. Bu yıl ise daha iyi bir şekilde uluslararası yarışma planlıyoruz.Türkiye’de güçlü bir sivil toplum örgütü için her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum. Çünkü güçlü örgütlendiğimiz zaman amatör balıkçılığa yön verenlerin bizler olacağımıza inancımız tamdır. Bu vesileyle sizin aracılığınız ile bizleri her geçen gün katılımları ve katkıları ile güçlendiren üyelerimize ve tüm camiaya teşekkür ediyor ve temiz çevre, sağlıklı yaşam ve sürdürülebilir avcılığı kendine ilke edinen herkesi derneğimize üye olmaya davet ediyorum.” dedi.

YÖNETİM KURULU

Engin Uztürk (Başkan)

Recep Erkul

İmran Ergin

Sadi Karagöz

Prof. Dr. Yusufhan Yazır

Doç.Dr. Halim Aytekin Ergül

Turgut Dursun

Mustafa Soykan

Şadi Akdoğan

Murat Arkan

 Remzi Bozman

DENETİM KURULU

 Ruhi Küçükkaymakcı

 Veysel Çağlayan

Bayram İlaslan

FEDERASYON DELEGELİKLERİ

Engin Uztürk

Recep Erkul, Sadi Karagöz

 İmran Ergin

Prof. Dr. Yusufhan Yazır

Doç.Dr. Halim Aytekin Ergül

Mustafa Soykan

Şadi Akdoğan

Murat Arkan

Metin Yama

 

 


Başkanımızdan Açılışa Davet

              Son dönemler de yaptığımız çalışmalar ve  sosyal faaliyetlerimiz ile örnek sivil toplum kuruluşları arasında yer alan derneğimiz, yeni hizmet binasının açılışını yapmaya hazırlanıyor.Körfez Atalar Mahallesi, Hızırreis Caddesi, No: 448 / A adresinde bulunan yeni dernek lokalimizin Pazar günü saat 16.00’da yapılacak olan açılış törenine kent protokolünün de katılması bekleniyor.Açılış ile alakalı açıklama yapan başkanımız şöyle konuştu. “Pazar günü saat 16.00’da gerçekleştireceğimiz dernek binamızın açılışına tüm Yarımcalıları, halkımızı ve bize güvenen dostlarımızı bekliyoruz. Rabbim güvenen insanlara karşı bizi mahcup etmesin”.

 


Başkanımızla Yeniden Yola Devam

            Derneğimiz 5'inci Olağan Genel Kurulu'nda mevcut Başkanımız Mehmet Akif Şen tek aday olarak girdiği seçimde güven tazeledi. Babiali Basımevi tesislerinde gerçekleştirilen Kongrenin Divan Başkanlığını Kasım Saraç üstlendi.
 
YÖNETİM KURULU
 
Mehmet Akif ŞEN
Ufuk ZENGİN
Bilal EŞİT
İsmet AÇIKGÖZ
İsmail TOK
Kasım SARAÇ
Mustafa GÜRKAN
Yaşar KOBAŞ

Derdimizi Vali Yavuz’a Anlattık

Kocaeli Kantin İşletmecileri Derneği olarak Başkanımız Alican Kazgan, dernek üyelerimiz Şennur Çavuş ve Vahit Korkmaz ile birlikte Kocaeli Valisi Seddar Yavuz ile makamında bir araya geldik. Dernek başkanımız Kazgan, gerçekleşen buluşma sırasında kantin işletmecilerinin yaşadığı sıkıntıları ilk ağızdan Vali Yavuz ile paylaştı. Gerçekleşen ziyaret ile ilgili olarak bir açıklama yapan Başkanımız Alican Kazgan, “Kocaeli Valimiz Seddar Yavuz Bey’i makamında ziyaret ettik. Okul kantinlerinin yaklaşık 1.5 yıldır kapalı olmasından dolayı kantin işletmecilerimizin yaşamış oldukları sıkıntıları paylaştık. Ayrıca mevcut kantin işletmelerinin sözleşme sürelerinin uzatılması ve okul aile birliğinde belirtilen hususların dikkate alınması talebini ilettik. Sayın valimizin bizlerin halini anlayarak gereken ilgi ve alakayı göstermesinden dolayı şahsım ve yönetimim adına teşekkür ederim” ifadelerini kullandı

Başkanımız Güven Tazeledi

Derneğimizin Fethiye Caddesi'nde bulunan dernek binasında gerçekleştirilen 6. Olağan Genel Kurulu geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi. Kongremizin divan başkanlığını Çaldıranlılar Dernek Başkanımız Feyyat Yıldız, Divan Başkan Yardımcılığını Mehmet Ertan ve Ömer Gögercin yaptığı olağan üstü seçim sonucunda Başkanımız Fırat Güler tekrar seçilerek güven tazeledi. Vanlılar arasında birlik ve beraberliği sağlayan hemşehrilerin önceliklerine önem veren Başkanımız, yaptığı açıklamada “Görev süremizde kurumsallığa çok önem verdik. Derneğimizin yerini her daim açık tutarak tüm hemşehrilerimize hizmet verdik. Pandemi döneminde üniversite hastanesine bağışta bulunduk. İhtiyaç sahibi ailelerimizi ziyaret ederek ihtiyaçlarını giderdik. Derneğimiz olarak Dilovası'ndan Çayırova'ya, Karamürsel'den Kandıra'ya kadar hemşehrilerimize ulaşmaya çalıştık." ifadelerini kullandı.

 
YÖNETİM KURULU ASİL
 
Başkan Fırat Güler
Başkan Vekili Memet Aksu
Başkan Yardımcısı Enis Temel
Başkan Yardımcısı Timur Göğerçin
Başkan Yardımcısı Orhan Çelikhası
 
DENETLEN KURULU ASİL
 
Adnan Sönmez
Umut Lokman acar
Ferman Şahin
 

Başkanımız Tekrardan Görevinin Başında

Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği olarak ,15. olağan genel kurulumuzu derneğimizin Kemalpaşa Mahallesi’nde bulunan sosyal tesislerinde gerçekleştirdik. 3 Temmuz Cumartesi günü gerçekleştirdiğimiz  genel kurulumuzun  ikinci oturumunda oy kullanan üye sayısında çoğunluk aramazken  tek aday olan  mevcut başkanımız Didem Turan’ı  tekrardan başkan olarak seçtik.

Dernek başkanımız Turan yaptığı konuşmada “Yeni dönemde ilk hedefimiz 2021 yılı sonuna dek mevcut yılın bilançosunu, borçlarımızı tamamen tasfiye ederek kapatmak. Yani kalan aidat alacaklarımızı yılsonuna dek tahsil edeceğiz ve kalan borçlarımızı da ödeyeceğiz. Hedefimiz gelirleri ve giderleri denk, etkinlik üretebilen, ürettiği çalışmalarda sivil toplum kuruluşlarına önderlik edebilen sağlam bir yapıyı oturtmak” ifadeleriyle anlattı.

 

Kahvaltıda Buluştuk

Trabzonlular Derneği yönetimi olarak , pandemi kısıtlamalarının sona ermesi sonrasında eski yöneticilerimiz ve üyelerimiz ile kahvaltıda bir araya geldik.

Kocaeli Trabzonlular Derneği yönetimi olarak , düzenlediğimiz kahvaltı organizasyonunda eski yöneticilerimiz ve üyelerimiz ile bir araya geldik. Yahya Kaptan Mahallesi’nde bulunan lokalde gerçekleşen etkinlikte dernek başkanımız Fuat Ayar ve yönetimimiz, eski yöneticilerimiz ile birlikte fikir alışverişinde bulundu. Pandemi kısıtlamalarının sona ermesinin ardından düzenlediğimiz  bu organizasyonda yapılması hedeflenen çalışmalar konusunda Başkanımız Ayar, bilgiler verdi.


Sayfa: 1 / 32