Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

Yeni Başkan Haluk Bozo

Önceki gün, Seka Park’ta bulunan Uluslararası Kongre Merkezi’nde gerçekleştirdiğimiz  olağanüstü  kongrede tek aday olarak seçime giren tribün liderlerimizden  Haluk Bozo, Hodri Meydan Taraftarlar Derneğimizin yeni başkanı oldu. Bozo yaptığı konuşmada taraftarlara teşekkür ederken, Kocaelispor’u daha üst seviyeye taşıyacaklarına inandığını söyledi.

 

Başkanımızla Yola Devam

               Derneğimiz pandemi yasaklarının kalkmasıyla genel kurul toplantımızı dernek binamız da yaptık. Divan başkanlığını Cebrail Keleş, katip üyeliklerini Necmettin Topuz ve Burhan Uztürk üstlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından faaliyet ve mali raporların okundu ve ibra edildi. Daha sonra seçime geçildi. Üyeler, oybirliği ile Başkanımız Engin Uztürk’ü 8'inci defa başkan seçti. Yeniden başkanımız seçilen Uztürk seçim sonrası söz alarak, kendisi ve ekibini yeniden bu göreve layık gören dernek üyelerine teşekkür etti. “Üyelerimize daha iyi hizmet verebilmek için daha büyük şevk ve heyecanla çalışacağız. Derneğimiz seminer ve panellerle amatör balıkçıların eğitilmesi ve bilgilenmesi konusunda çalışmalar yapmaktadır. Geçtiğimiz yıl yasaklar dolayısıyla etkinlik yapamadık. Bu yıl ise daha iyi bir şekilde uluslararası yarışma planlıyoruz.Türkiye’de güçlü bir sivil toplum örgütü için her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum. Çünkü güçlü örgütlendiğimiz zaman amatör balıkçılığa yön verenlerin bizler olacağımıza inancımız tamdır. Bu vesileyle sizin aracılığınız ile bizleri her geçen gün katılımları ve katkıları ile güçlendiren üyelerimize ve tüm camiaya teşekkür ediyor ve temiz çevre, sağlıklı yaşam ve sürdürülebilir avcılığı kendine ilke edinen herkesi derneğimize üye olmaya davet ediyorum.” dedi.

YÖNETİM KURULU

Engin Uztürk (Başkan)

Recep Erkul

İmran Ergin

Sadi Karagöz

Prof. Dr. Yusufhan Yazır

Doç.Dr. Halim Aytekin Ergül

Turgut Dursun

Mustafa Soykan

Şadi Akdoğan

Murat Arkan

 Remzi Bozman

DENETİM KURULU

 Ruhi Küçükkaymakcı

 Veysel Çağlayan

Bayram İlaslan

FEDERASYON DELEGELİKLERİ

Engin Uztürk

Recep Erkul, Sadi Karagöz

 İmran Ergin

Prof. Dr. Yusufhan Yazır

Doç.Dr. Halim Aytekin Ergül

Mustafa Soykan

Şadi Akdoğan

Murat Arkan

Metin Yama

 

 


Başkanımızla Yeniden Yola Devam

            Derneğimiz 5'inci Olağan Genel Kurulu'nda mevcut Başkanımız Mehmet Akif Şen tek aday olarak girdiği seçimde güven tazeledi. Babiali Basımevi tesislerinde gerçekleştirilen Kongrenin Divan Başkanlığını Kasım Saraç üstlendi.
 
YÖNETİM KURULU
 
Mehmet Akif ŞEN
Ufuk ZENGİN
Bilal EŞİT
İsmet AÇIKGÖZ
İsmail TOK
Kasım SARAÇ
Mustafa GÜRKAN
Yaşar KOBAŞ

Başkanımızdan Açılışa Davet

              Son dönemler de yaptığımız çalışmalar ve  sosyal faaliyetlerimiz ile örnek sivil toplum kuruluşları arasında yer alan derneğimiz, yeni hizmet binasının açılışını yapmaya hazırlanıyor.Körfez Atalar Mahallesi, Hızırreis Caddesi, No: 448 / A adresinde bulunan yeni dernek lokalimizin Pazar günü saat 16.00’da yapılacak olan açılış törenine kent protokolünün de katılması bekleniyor.Açılış ile alakalı açıklama yapan başkanımız şöyle konuştu. “Pazar günü saat 16.00’da gerçekleştireceğimiz dernek binamızın açılışına tüm Yarımcalıları, halkımızı ve bize güvenen dostlarımızı bekliyoruz. Rabbim güvenen insanlara karşı bizi mahcup etmesin”.

 


Derdimizi Vali Yavuz’a Anlattık

Kocaeli Kantin İşletmecileri Derneği olarak Başkanımız Alican Kazgan, dernek üyelerimiz Şennur Çavuş ve Vahit Korkmaz ile birlikte Kocaeli Valisi Seddar Yavuz ile makamında bir araya geldik. Dernek başkanımız Kazgan, gerçekleşen buluşma sırasında kantin işletmecilerinin yaşadığı sıkıntıları ilk ağızdan Vali Yavuz ile paylaştı. Gerçekleşen ziyaret ile ilgili olarak bir açıklama yapan Başkanımız Alican Kazgan, “Kocaeli Valimiz Seddar Yavuz Bey’i makamında ziyaret ettik. Okul kantinlerinin yaklaşık 1.5 yıldır kapalı olmasından dolayı kantin işletmecilerimizin yaşamış oldukları sıkıntıları paylaştık. Ayrıca mevcut kantin işletmelerinin sözleşme sürelerinin uzatılması ve okul aile birliğinde belirtilen hususların dikkate alınması talebini ilettik. Sayın valimizin bizlerin halini anlayarak gereken ilgi ve alakayı göstermesinden dolayı şahsım ve yönetimim adına teşekkür ederim” ifadelerini kullandı

Başkanımız Güven Tazeledi

Derneğimizin Fethiye Caddesi'nde bulunan dernek binasında gerçekleştirilen 6. Olağan Genel Kurulu geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi. Kongremizin divan başkanlığını Çaldıranlılar Dernek Başkanımız Feyyat Yıldız, Divan Başkan Yardımcılığını Mehmet Ertan ve Ömer Gögercin yaptığı olağan üstü seçim sonucunda Başkanımız Fırat Güler tekrar seçilerek güven tazeledi. Vanlılar arasında birlik ve beraberliği sağlayan hemşehrilerin önceliklerine önem veren Başkanımız, yaptığı açıklamada “Görev süremizde kurumsallığa çok önem verdik. Derneğimizin yerini her daim açık tutarak tüm hemşehrilerimize hizmet verdik. Pandemi döneminde üniversite hastanesine bağışta bulunduk. İhtiyaç sahibi ailelerimizi ziyaret ederek ihtiyaçlarını giderdik. Derneğimiz olarak Dilovası'ndan Çayırova'ya, Karamürsel'den Kandıra'ya kadar hemşehrilerimize ulaşmaya çalıştık." ifadelerini kullandı.

 
YÖNETİM KURULU ASİL
 
Başkan Fırat Güler
Başkan Vekili Memet Aksu
Başkan Yardımcısı Enis Temel
Başkan Yardımcısı Timur Göğerçin
Başkan Yardımcısı Orhan Çelikhası
 
DENETLEN KURULU ASİL
 
Adnan Sönmez
Umut Lokman acar
Ferman Şahin
 

Kahvaltıda Buluştuk

Trabzonlular Derneği yönetimi olarak , pandemi kısıtlamalarının sona ermesi sonrasında eski yöneticilerimiz ve üyelerimiz ile kahvaltıda bir araya geldik.

Kocaeli Trabzonlular Derneği yönetimi olarak , düzenlediğimiz kahvaltı organizasyonunda eski yöneticilerimiz ve üyelerimiz ile bir araya geldik. Yahya Kaptan Mahallesi’nde bulunan lokalde gerçekleşen etkinlikte dernek başkanımız Fuat Ayar ve yönetimimiz, eski yöneticilerimiz ile birlikte fikir alışverişinde bulundu. Pandemi kısıtlamalarının sona ermesinin ardından düzenlediğimiz  bu organizasyonda yapılması hedeflenen çalışmalar konusunda Başkanımız Ayar, bilgiler verdi.

Başkanımız Tekrardan Görevinin Başında

Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği olarak ,15. olağan genel kurulumuzu derneğimizin Kemalpaşa Mahallesi’nde bulunan sosyal tesislerinde gerçekleştirdik. 3 Temmuz Cumartesi günü gerçekleştirdiğimiz  genel kurulumuzun  ikinci oturumunda oy kullanan üye sayısında çoğunluk aramazken  tek aday olan  mevcut başkanımız Didem Turan’ı  tekrardan başkan olarak seçtik.

Dernek başkanımız Turan yaptığı konuşmada “Yeni dönemde ilk hedefimiz 2021 yılı sonuna dek mevcut yılın bilançosunu, borçlarımızı tamamen tasfiye ederek kapatmak. Yani kalan aidat alacaklarımızı yılsonuna dek tahsil edeceğiz ve kalan borçlarımızı da ödeyeceğiz. Hedefimiz gelirleri ve giderleri denk, etkinlik üretebilen, ürettiği çalışmalarda sivil toplum kuruluşlarına önderlik edebilen sağlam bir yapıyı oturtmak” ifadeleriyle anlattı.

 

DERNEGİMİZDE BİR İLK

Kocaeli Trakya İlleri Kültür ve Dayanışma Derneği olarak  7. olağan kongremizi  bugün Kocaeli Sivil Toplum Merkezinde gerçekleştirdik. 2015 yılında kurulan derneğimizde  69 üyemizin  oy kullanma hakkı bulunuyordu. Kongre sonrasında 9 kişilik yönetim ve 3 kişilik denetim kurulumuz seçilmiş oldu. Dernegimizde İki dönemdir başkanlık görevinde bulunan Kazım Bayarın aday olmadığı kongrede Ayten Kuşkonmaz’ı derneğimizin  ilk kadın başkanı olarak  seçtik.

Başkanımız Ayten Kuşkonmaz yaptığı konuşmada, birlik ve beraberlik içerisinde olacaklarını ve yeni dönemde güzel çalışmalara imza atacaklarını dile getirdi.

 

BAŞKANIMIZ GÜVEN TAZELEDİ

İzmit Marina Esnafları Ticari Dayanışma Derneği olarak 6. Olağan Genel Kurulumuzu  geçen Cumartesi günü gerçekleştirildik. Sadece 8 üyemizin  oy kullanma hakkı bulunduğu genel kurulumuzda  kurucu dernek başkanımız Orhan Karahasan yeniden başkan seçilerek güven tazeledi. Derneğimizin yönetim kurulu üyeliliklerine ise Salih Meriçcoşar (Başkan Yardımcı), Barbaros Akkuş(Sekreter ve Basın Sözcüsü), Mehmet Kıyar( Sayman), Yakup Kar, Kazım Pehlivan ve Suat Ataç ise yönetim kurulu üyeliklerine getirildi.

Dernek başkanımız Orhan Karahasan,  şunları söyledi: “2001 yılında faaliyete başladık, 2005 yılında da dernekleştik, değişerek ve gelişerek hizmetimize devam ediyoruz. Tekne Balık Lokantaları zorlu bir pandemi dönemi yaşadı. Dayanışma içerisinde bu süreci atlatmaya çalıştık. Bundan sonra önümüze bakıyoruz. 1 Temmuz tarihi itibarı ve aşılama ile eski normallere yaklaşacağımıza inanıyoruz. En kaliteli hizmeti, en uygun fiyata sunmaya devam edeceğiz.”

 

Başkanımızla Yola Devam

3 yılda bir gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul Toplantımızı 19 Haziran Cumartesi günü dernek binamız da pandemi koşullarına uygun şekilde gerçekleştirdik.  Üyelerimizin salt çoğunluğunun katılımıyla  tek liste ile gidilen kongremiz mevcut yönetimi ile güven tazeledi. 2018-2021 yılı Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu ve Denetim Kurulu Raporunun ibra ve kabul edildiği; yeni dönem Yönetim ve Denetim Kurulu asil ve yedek üyelerimizin seçildiği kongrede, Yönetim Kurulumuza ve dernek organlarına seçilen isimler ise şu şekilde oluşturuldu.
 
YÖNETİM KURULU ASIL
İsmail YEŞİLDAL (başkan)
 
Abdullah Mert ÖREN
Ömer ATAS
Hüseyin KANCA
M. Hatip ERKINAY
Göksel ERİM
Numan AKDENİZ
 
DENETLEME KURULU ASİL
Yüksel ERİM
Ünal GEÇ
Erkan AYDIN
 
DANIŞMA KURULU ÜYELERİ
Osman AYVAZOĞLU

Kalyoncu İle Yola Devam

Federasyonumuzun 2'nci Olağan Kongresi Doğu Kışla Gençlik Parkı No:30/31 adresinde bulunan federasyon binamızda gerçekleştirdi.70 delegenin 60'ının katılımı ile gerçekleşen kongremiz de yeniden aday olan mevcut Federasyon Başkanımız Mikail Kalyoncu üyelerimizin oylarıyla tekrar güven tazeledi.Kongrenin Divan Başkanı, Körfez Belediyesi Önceki Dönem Başkanı İsmail Baran olurken katip ve üyelikleri ise Lastik İş Genel Başkanı ve DİSK Genel Başkan Yardımcısı Alaaddin Sarı, İl Tarım Müdürü Yüksel Çil, Mehmet Demireri, Ali Rızan İnceyıldız, Arzu Yıldız üstlendi.

 
YÖNETİM KURULU ASİL
 
Mikail KALYONCU
Musa ÖZCAN
Ali TOKGÖZ
Şaban YAMAK
Hasan Basri BAŞBAY
Selçuk ÇELEBİ
Şerafeddin DEMİR
Fuat ELLİBEŞ
Yakup YAVUZ
Alper YAZICI
Ahmet ÖZBAY
 
DENETLEME KURULU ASİL
 
Arzu YILDIZ
Murat CAN
Rasim SUBAŞ

Filistin Teşekkürü

Filistin’deki ambülans yetersizliğine destek sağlamak için Verenel Derneği Kocaeli Şubesi olarak önceki günlerde Kocaeli’de bir yardım kampanyası başlattık. Şube yetkilileri olarak , işgalci katil İsrail’in saldırılarında kardeşlerimize yapılacak ilk müdahaleyi hayati önemli bir hale getiren ambülans hedefi ile  kampanya başlattık. Verenel Derneği Kocaeli Şubesi olarak, Filistinli mazlumlar için başlattıgımız yardım kampanyamıza destekleri için Kocaeli halkına ve basınına çok teşekkür ederiz.

 

Derneğimizden Siirt’e Anlamlı Etkinlik

                   Dernek Başkanımız Selim Yılmaz ve dernek üyelerinin katkılarıyla Siirt Şehit Davut İlbaş İlkokulu’nda yaptırılan hobi ve oyun odası ile kütüphanenin açılış töreni; Siirt Valisi ve Belediye Başkanı Osman Hacıbektaşoğlu, Siirt Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay, Siirt Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip ile öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.Dernek Başkan Yardımcımız Cüneyt Tomaroğlu, törende yaptığı konuşmada, “Buradaki eser mesafeler ne kadar uzak olsa da her şeyin yapılabileceğine bir örnektir. Bu yaptığımız proje bundan sonra yapacaklarımız için bir mihenk olacak” diye konuştu.

 


Başkanımız Güven Tazeledi

Gölcük Arama Kurtarma Derneği (GESOTİM) olarak 8. Olağan Kongremizi gerçekleştirdik. Kongremizin  divan başkanlığını Lütfü Yılmaz, katip üyeliklerini de Belgin Rumelioğlu Abanoz, İbrahim İnanç Çakıroğlu, Çetin Balaban, Serdar Çankal ve Suat Öztürk yaptı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından kongremizin tek başkan adayı Kocaman, üyelerimizin  oyuyla görevine yeniden seçilmiş oldu.

Sermayelerinin insan olduğunu vurgulayan başkanımız, "Bize nerede bir ihtiyaç varsa, bizler orada olmaktan öte bir şey düşünmeyiz. Sadece ve sadece tek beklentimiz; yaptığımız işler sonrası bizlere 'Allah razı olsun' denmesi, gönülden bir küçük dua, bize en büyük moral ve destektir. Şimdi afet konusunda ülkemiz örnek alınıyor. Nereden nereye geldik." diye konuştu.

 

Körfezde 70 Bin Fide Çiftçiye Ulaştırıldı

Körfez Belediyesi, çiftçilere destek kapsamında geçtiğimiz ay Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kayıtlı 300 çiftçiye sertifikalı buğday yardımı ve isteyen çiftçilere ücretsiz toprak analiz desteği sunmuştu. Bugün de düzenlenen program ile 70 bin adet fide dağıtımı gerçekleştirildi.

 

Sevindikli köy merkezinde gerçekleştirilen programa;  Körfez Muhtarlar Derneği olarak  Başkanımız Engin Öztürk ve köy muhtarlarımız  katılım sağladı.

Vali Yavuz’a Ziyaret

                              Dernek Başkanımız ve yönetim kurulu üyelerimiz Valimiz Seddar Yavuz’u makamında ziyaret ederek projemizden kısaca bahsettik.Valimiz her zaman sivil toplum projelerinin yanında olduğunu ve yapılacak ortak bir çalışmada elinden gelen desteği vereceğini belirtti. 'Gönülden Gönüle' projemizi tanıtarak, özellikle gençlik alanında yapılacak yeni projelerde derneklerle ortak çalışmalar yürütüleceğini de ekledik. Gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Valimiz Yavuz, Dernek Başkarımızla  bir süre sohbet ederek, beklentilerimizi dinledi.Ziyarete katılım gösteren Federasyon üyelerimizden Van-Fed Başkan Yardımcımız Sami Zana Aslan, Van-Fed Yönetim Kurulu üyelerimiz Medeni Ateş ve Beşir Gün, Van Gençlik Derneği Başkanımız Ercan Eren, Van ili ve ilçeleri Bahçesaray Dernek Başkanımız Garbi Göğerçin, Dilovası Vanlılar Dernek Başkanımız M. Vefa Çilek, Dilovası Vanlılar Dernek Y.K. üyemiz İrfan Çilek Valimiz Seddar Yavuz'a misafirperverliği için çiçek takdim ederek teşekkürlerimizi sunduk.

 

 

 


DERNEGİMİZDEN TÜRK HARB-İŞ’E PLAKET

Arama Kurtarma faaliyetleri üzerine çalışmalar ve eğitimler yapan Afet Gönüllüleri Derneğimizin (AFGD) Kocaeli Şubesi olarak, geçtiğimiz gün Türk Harb-İş Sendikası Kocaeli Şubesi’ni ziyaret ettik. Ziyarette AFGD Kocaeli Şubesi Başkanımız Umut Yoldadurmaz ve yönetim kurulu üyelerimiz, Adem Aslan, Gülender Sargın ve İlker Yıldırım ile Türk Harb-İş Sendikası Kocaeli Şubesi İdari Sekreteri Remzi Köstence, İkinci Başkanı Selami Bulut, Mali Sekreteri Nusret Subaşı, Eğitim ve Teşkilatlandırma Sekreteri Hasan Koçak ve İşyeri Temsilcisi Arif Kurt hazır bulundu.

Başkanımız afet farkındalık çalışmaları hakkında bazı bilgiler aktardı.

 

Avrupa Birliği Uluslarası Ortaklık projeleri

Değerli Sivil Toplum Kuruluşları ve Dernek Yöneticileri,

Kalkınma, modernleşme ve ilerleme ile iç içe olan kalkınma kavramı ve küreselleşme ile etkisi azalmaya başlayan ulus devlet, kapitalizm tarafından ekonomik kalkınmaya uygun bir aktör olmaktan çıkarılmıştır. Kalkınmadaki rolü, devletten sivil toplum alanında faaliyet gösteren kar amacı gütmeyen sivil toplum kuruluşlarına (STK'lar) ve kalkınmanın aktörleri olarak işlev görmelerine neden olmuştur.

AB 2014- 2020 Sivil Topluma Destek hedeflerinde, Genişleme politikası kapsamında sivil topluma destek, etkinleştirmek ve katılımcı demokrasiyi teşvik etmek. Sivil toplum faaliyetlerine elverişli bir ortamın sağlanması ve STK'ların etkili ve hesap verebilir bağımsız aktörler olmasını gerektiği, STK'ların hedeflerini gerçekleştirmek için kendi kapasitelerini güçlendirmek, etkinliklerini arttırmak, mali destek kaynaklarını geliştirmelerini amaçlamaktadır.

Avrupa Birliği, 2030 stratejilerinde sivil toplum kuruluşları geliştirmek ve bu kuruluşların siyasi, sosyal ve ekonomik sistemleri desteklemesini sağlamak için daha fazla mali destek ve finansman sağlamak istediğini belirtiyor. AB, sivil toplum vaadini gerçekleştirmek istiyorsa, geliştirme sürecinin tüm aşamalarında Sivil Toplum Kuruluşlarının üstün performansını gösterebilmelidir. Bu nedenle Avrupa Birliği projeleri teşvik edilmelidir. Açıklamada Sivil Toplum Kuruluşlarının önemi bir kez daha vurgulandı.

Türkiye'nin AB müzakere sürecinde "Sivil Toplum Diyaloğu". AB, aday ülkelerdeki sivil toplum kuruluşları (STK'lar) ve aday ülkelerdeki sivil toplum kuruluşları ile iletişime ve işbirliğine büyük önem vermektedir. Bu kapsamda Avrupa Birliği Genel Sekreterliği (ABGS) ve Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu çeşitli proje ve programlarla süreci hızlandırmaya çalışıyor.

Avrupa Birliği Erasmus ve en önemlisi olan   European Commision EuropeAid projelerine başvuru yaparak kapasitelerinizi geliştirebilir ve finans sağlamanızda yardımcı olacaktır. 2021 yılı proje başvurumuzu yaptık.

                                                                                                                                                         European Commission

Supporting core functions of CSOs

Budget line: 22.020401 – Multi-country programmes, regional integration and territorial cooperation

Reference:

EuropeAid/171106/DD/ACT/TR

Yakın zaman içinde Avrupa Birliği projelerine başvuru ve üyelik için eğitim verilecektir. Katılmanızı arz eder saygılarımı sunarım.

"Tebrikler Kocaelispor"

               Kocaelispor'umuza maddi anlamda destek olan Derneğimizin yönetim kurulu şampiyonluğu kısa bir mesajla kutladı; “2020-2021 Sezonunda şampiyon olarak 1.Lige yükselme başarısı gösteren Kocaelispor'umuzu yürekten kutluyoruz. Bizlere bu sevinci yaşatan, başarıda emeği geçen futbolcuları, teknik heyeti, yöneticileri, maddi ve manevi desteği olan herkese canı gönülden teşekkür ederiz.Derneğimiz olarak maddi ve manevi destek olmaya devam ederek, hep birlikte seneye Kocaelispor'umuzu süper ligde görmek temennisi ile şampiyonluk Kocaelispor camiamıza hayırlı olsun."

GENEL SEKRETERİMİZİ ZİYARET ETTİK

Kocaeli Şanlıurfalılar Derneği olarak , Şanlıurfa’da 1,5 yıl görev yapan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu’yu makamında ziyaret  ziyaret ettik.

Ziyarette Dernek Kurucumuz ve Onursal Başkanımız Cebrail Aydın, Dernek Başkanımız Ahmet Karagöz, Körfez Viranşehirliler Derneği Başkanı Çetin Zerenoğlu, Büyükşehir Belediyesi Ulaşımpark Otobüs İşletme Müdürü Metin Gerginci, Dernek Yönetim Kurulu Üyelerimiz Ayfer Kara, Vahit Kurt, Bekir Turanoğlu katıldı.

Ziyaretten duyguyu memnuniyeti dile getiren Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu "1,5 yıllık görevim esnasında ilk defa gittiğim Şanlıurfa’da çok güzel hizmetlere ve dostluklara sahip oldum. İnsanlığın ve medeniyetin merkezi olan Şanlıurfa’ya hayran kaldım. Çok büyük bir aşk ile görev yaptım” dedi. 

 


Sayfa: 1 / 32