Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

BAŞKAN BÜYÜKAKINI MAKAMINDA ZİYARET ETTİK

Marmara Belediyeler Birliği ve Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr.Tahir BÜYÜKAKIN , Sanat Okulu Mezunları Dernek Başkanımız Halil Atay ve yönetimimizi makamında konuk etti. Okul Müdürü Mehmet Aktaş’ın da yer aldığı ziyarette, İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin proje okulu kapsamında hayata geçirdiği çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Büyükakın, “1945 yılından bugüne veren şehrimizin ve ülkemizin en köklü mesleki ve teknik okullarından biridir. Meslek sahibi yaptığı yaklaşık 40.800 mezunu; iş hayatında, bilim alanında ve her alanda etkin görevler yaptı, yapıyor. İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, köklü “Ulu Çınar” olma vasfını sürdürmeye devam ediyor” dedi.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın görüşmede okulun TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokolle “81 ilde 81 Meslek Lisesi” kapsamına alınarak, “Proje Okulu” olmasının önemine değindi. Pandemi döneminde meslek liselerinin evsel ve endüstriyel temizlik ile hijyen ürünlerinin üretiminin yapıldığının dile getirildiği görüşmede Başkan Büyükakın, kimya alanında evsel ve endüstriyel temizlik ürünleri üretiminde ülke genelinde 9 farklı ilde 26 mesleki ve teknik okullarının evsel ve endüstriyel temizlik ve hijyen ürünlerinin üretiminin yapıldığı bilgisini aldı. Bu kapsamda İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin de 13 öğretmeni ve 25 öğrencisi ile üretim çalışmaları yaptığını öğrenen Başkan Büyükakın, emeği geçen herkese teşekkür etti.

300 TON CİVARINDA ÜRETİM MİKTARINA ULAŞILDI

Günlük üretim kapasitesi 10 ton olan sipariş durumuna göre 16 farklı temizlik ürün ve hijyen ürünleri üretimi kaliteli ve güvenilir olarak yapıldığı bilgisini de alan Başkan Büyükakın, çalışan öğrencilerin hem mesleki alanda tecrübe hem de harçlıklarını kazandığını da öğrendi. Seri üretim ünitelerinin kurulmasının ardından 12 farklı ürünün seri üretimine geçilen İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde, hali hazırda antibakteriyel sıvı el sabunu, sıvı el sabunu, genel amaçlı yüzey temizleyicisi, antibakteriyel yüzey temizleyicisi, hipoklorit bazlı yüzey solüsyon, yağ çözücü, çamaşır suyu, ultra çamaşır suyu, cam temizleyici, köpük sabun, mavi su temizleyici, elde bulaşık deterjanı temizlik ürünlerinin üretim ve satışı yapılıyor. Başkan Büyükakın, İSOKİM markası altında yıllık yaklaşık 300 ton civarında üretim miktarına ulaşıldığını da takdirle karşıladı.

“5000 SIRA TAKIMI İMALATI GERÇEKLEŞTİRİYORUZ”

 Koranavirüs tedbirleri kapsamında kent genelinde okul, kurumlar ve özel firmaların yüzey hijyen dezenfektanı ihtiyacının tamamının İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin üretimiyle karşılandığını da söyleyen okul müdürü Mehmet Aktaş, “MEB siparişiyle okullarımızın öğrenci sıra takım ve sınıf ahşap takımları üretimini de gerçekleştiriyoruz. Bu amaçla 5000 sıra takımı imalatı yapıyoruz. Öğrenim gören öğrencilerimize burs verilmesi, yabancı dil gelişimlerinin sağlanması, ulusal/uluslararası destek projelerinde doğrudan yararlandırılması, döner sermaye çalışmalarının gelişimi desteklenerek öğrencilerin piyasa koşullarında üretim yaparak harçlıklarını kazanmasının sağlanması gibi birçok sektör-okul desteğine ev sahipliği yapıyoruz” açıklamasını yaptı.


HAFTALIK OLAĞAN TOPLANTIMIZI YAPTIK

Kartepe Turizm Derneğimiz olarak haftalık olağan toplantımız da bir araya gelerek bölgemizin turizm sorunları ve çözüm yollarını konuştuk.

BÖLGENİN TURİZM SORUNLARI

Derneğimiz tarafından yapılan açıklamada; "Kartepe Turizm Derneği olarak haftalık toplantımızı yaptık. Kartepe Derbent Mahallesi’nde Kartepe Belediyemiz tarafından açılan kahvaltı evinde buluştuk. Bölgenin turizmle ilgili sorunları ve problemlerini masaya yatırarak çözümler üretmeye ve yapılması gereken eylem planlarını hayata geçirmeye çalıştık.

AKSAKLIKLAR EN AZA İNDİRİLECEK

 Kar turizmi gelmeden önce gerekli önlemleri alarak aksaklıkların en aza indirilmesinde neler yapılabileceğini görüştük. Daha sonra bölgede yeni açılan işletmeleri toplu olarak ziyaret edip hayırlı uğurlu olsun dileklerimizi ilettik."


DERNEĞİMİZDEN EMEKLİLERE TAKSİTLİ KÖMÜR İMKANI

TÜED Gölcük Şube Başkanımız Ali Osman Kılıç, Uzun yıllarıdır emeklilere taksitle kömür imkanının bu sene de devam edeceğini belirtti. Başkanımız şu açıklamalarda bulundu. “Yaz aylarından itibaren kömür almak isteyen üyelerimizin kayıtlarını almaya başladık. Emekliler Derneği olarak biz üyelerimizin kayıtlarını alıyoruz ve bir nüshasının Ankara Sosyal Güvenlik Kurumu’na, bir nüshasını Genel Merkezi’mize gönderiyoruz. Bir nüshasının da kömürcüye gönderiyoruz. Derneğimizin kefili ile kömürler sahiplerine teslim edildikten 1 ay sonra taksit kesintileri Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından maaşlardan otomatik kesiliyor. Şu anda kömürün tonu 1.300 lira ve kömürlerimiz direk üyelerimizin evlerine kadar teslim ediliyor” dedi.

KAYITLARIMIZ DEVAM EDİYOR

 Kayıtların kış boyunca devam edeceğini ifade eden Başkanımız “ Kömür almak isteyen üyelerimiz yaz aylarında kayıtlarını yaptırmaya başladı ve kömürleri teslim edildi. Kayıtlarımız kış boyunca devam edecektir. Yani kömür almak isteyen üyelerimiz istediği zaman gelip kayıt yaptırabilir. Kömürlerimiz Sibirya kömürü ve oldukça iyi yanıyor. Bu zamana kadar hiçbir emeklimizden şikayet almadık. Bu sene kömürde üst limit 4 ton olarak belirlendi” dedi.


Gümüşhaneliler Tek Yürek!

Kocaeli Gümüşhane Dernekler Federasyonumuz , hafta sonuna kahvaltı programı düzenledik. GÜDEF Başkanımız Süleyman Olgun ve yönetiminin ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya aslen Gümüşhaneli olan Kocaeli Vali Yardımcısı Ekrem Çalık, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt ve Körfez Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Denli de katıldı. Kocaeli'de Derneklerden sorumlu Vali Yardımcılığı görevini de üstlenen Ekrem Çalık, il genelinde ki Dernek ve Federasyonlara pandemi süreciyle alakalı yazılı ve sözlü uyarılarda bulundu.

 

İzmit’te pandemi kural ve önlemleri ön planda tutularak gerçekleşen buluşma toplantısında söz alan Vali Yardımcısı Ekrem Çalık, pandeminin bulaş oranının her geçen gün arttığına dikkati çekerek, “Bu durumda STK’larımıza büyük görev düşmektedir. Toplu kalabalık toplantı ve temaslı cemiyetleri ileri tarihlere ertelemeliyiz. Herkesi bu zor günleri atlatmak için katkıda bulunmaya davet ediyorum. Bugünleri aşarak daha güzel günlere kavuşmamız yakındır. “dedi. Toplantıda Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt de söz alarak birlik ve beraberliğe vurgu yaptı. Kocaeli kent kültürü oluşmasında iş derneklerinin büyük önem taşıdığını ifade eden Söğüt, pandemi döneminde herkesin daha dikkatli olmasını istedi.

 

DAHA GÜÇLÜ BİR YAPI OLUŞTURACAĞIZ

 

Kocaeli Gümüşhane Dernekler Federasyonu Başkanımız ise konuşmasında il genelinde tüm Gümüşhane Derneklerimizi kendi çatıları altında toplayarak daha güçlü ve yapıcı projelere imza atarak birlik ve beraberliği sağlayacaklarını vurguladı. Yeni nesile örf, adet ve kültürlerinde aktarılacağı bir hedefle her geçen gün çalışmalarını genişlettiklerini dile getiren Başkanımız, “Kocaeli Gümüşhane Dernekler Federasyonu’nun 12 ilçemizde bulunan tüm dernekleri doğal üyemiz sayıldığı bir yapıda hemşerilerimize fayda sağlayacak tüm çalışmalara katkılarına kapımız açıktır. ” dedi. Başkanımız daha sonra yaklaşık 1 yıl önce başlattıkları “Gümüşhane Konakları Projesi” ile alakalı sunumda bulundu.Daha sonra toplantıya katılım sağlayan Kocaeli’de görev yapan Gümüşhaneli bürokratlara, iş adamlarına, Dernek başkanlarına, federasyon icra kuruluna teşekkür etti.


Türk Eğitim-Sen Kocaeli Marmara Kolej ile protokol imzalandı

Eğitim alanında Türkiye’nin en eski ve köklü sivil toplum kuruluşlarımızdan biri olan Türk Eğitim-Sen Kocaeli Şubemiz ile Kocaeli Marmara Koleji arasında protokol imzalandı. Kocaeli Türk Eğitim Sen olarak, ilk kez Anaokulu’n dan Lise’ye kadar hizmet veren bir eğitim kurumu ile işbirliği yaptık. İmza törenini, Kocaeli Marmara Koleji’nde gerçekleştik. Eğitim hizmetinde belli oranda indirim sağlayan protokol, 4 bin 200 sendika üyesinin çocuklarını kapsıyor. Dünya çapında öğrenciler yetiştirme hedefiyle 2017-2018 EğitimÖğretim Yılı’nda hizmet vermeye başlayan Kocaeli Marmara Koleji ve Kocaeli Türk Eğitim-Sen arasındaki protokolün imza törenine Marmara Eğitim Kurumları Genel Koordinatörü Mehmet Alkan, Kocaeli Marmara Koleji Akademik Koordinatörü Necati Kal, Türk Eğitim-Sen Şube Kocaeli Başkanı Yaşar Şanlı, Başkan Yardımcıları Feyzullah Divli, Yalçın Kanyılmaz, Mete Domaç ve Ferhat Yüksel katıldı. İmzaları Kocaeli Marmara Koleji Akademik Koordinatörü Necati Kal ile Türk Eğitim-Sen Şube Kocaeli Başkanı Yaşar Şanlı attı.


TÜGVA Çayırova yeni temsilcimize başarılar…

TÜGVA Kocaeli İl Temsilcisimiz Muhammet Hane Akbulut, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda TÜGVA Çayırova Temsilciliğine Harun Yaşaroğlu’nun getirildiğini kamuoyuna duyurdu. Başkanımız yaptığı paylaşımda, “TÜGVA Çayırova İlçe Temsilciliği görevine Harun Yaşaroğlu kardeşimiz gelmiştir. Rabbim muvaffak eylesin” ifadeleriyle Yaşaroğlu’na başarılar diledi. Ayrıca önceki TÜGVA Çayırova Temsilcisimiz Fatih Yeşilkaya’ya hitaben, “Bu güne kadar Çayırova’da davaya ve gençliğe hizmet yolunda TÜGVA Çayırova’da İlçe Temsilciliği yapan Fatih Yeşilkaya kardeşime gayretinden ve özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.


Atatürkçü Düşünce Derneği’mizden Ata’ya saygı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Kültür Tepesi’nde bulunan Atatürk Anıtı önünde bir çok dernek başkanlarımız ve yöneticilerimizle bir araya geldik. ADD İzmit Şubesi,  KYÖD, ÇYDD,  Bisiklet ve Doğa Sporları,  İzmit Kent Konseyi, Biz İzmit’iz Grubu, Türk Kadınlar Birliği, Kanserle Mücadele Derneği, Şizofreni Derneği, Rumeli Türkleri Balkan Kadınları Derneği, Mehmet Ali Paşa Kadın Dayanışma Emek ve Kültür Derneği, KOÇDER, ÇÖLYAK Derneği, Düşkün ve Yaşlıları Koruma Derneği, Huzurevi Derneği’nin başkanları ve yöneticilerimiz le, hep birlikte İstiklal Marşı okuyup, saygı duruşunda bulunduk; ardından da anıta karanfil takdim ettik. İzmit Kocaeli CUMHURİYET SEVDALILARI Atatürk Anıtı önünde yapılan törende Başkanımız Ahmet Kavaz, duygularını anlattığı konuşmasına “Cumhuriyet Sevdalıları” diyerek başladı ve devam etti. “Cumhuriyet Bayramı; teslimiyeti reddedenlerin, direnenlerin, cesareti sevenlerin, ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ diyenlerin, emperyalizmin planlarını bozanların, ‘Önce Vatan’ diyenlerin, vatanı namus görenlerin, milli irade ulus devlet gazi meclis, Atatürk gibi düşünenlerin, anlayanların bayramıdır. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.”dedi

Kocaelili Gazetecilerimizden İzmire Anlamlı Destek

İzmir'de yaşanan deprem sonrası, depremzedeler için yurdun birçok noktasından bölgeye destek yağarken, daha önce Elazığ ve Sivas illerinde yaşanan depremlerde olduğu gibi, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Derneğimiz, İzmir'de yaşayan ve İzmir'de deprem nedeniyle görevli olan gazeteci arkadaşlarımıza destek için yola çıktık.

Bölgedeki meslektaşlarımız için maske, dezanfektan , polar ve battaniye götüren Başkanımız Cemal Kaplan, " 21 yıl önce depremi yaşamış bireyler olarak, 'İzmir'de ki meslektaşlarımızı en iyi biz anlarız' sloganı altında dayanışma amacıyla yola çıktık. Elazığ ve Sivas'ta ki gazetecilere daha önce sağladığımız desteğin bir benzerini de İzmir Gazeteciler Cemiyeti üyeleri ile bölgede görev yapmakta olan meslektaşlarımıza ulaştıracağız. Bize bu konuda destekte bulunan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Promast ile Kartepe'de Kocaelispor ürünleri satışı yapan firmaya teşekkür ederiz" şeklinde konuştu.Akşam saatlerinde İzmir'e ulaşan Derneğimiz ve heyeti meslektaşlarına malzemelerini teslim ederek hem geçmiş olsun dileklerinde bulundu, hem da görevlerinde başarılar diledi.


Turizm Acentaları Kocaeli’de Buluşuyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 4 Mevsim turizm hedefi kapsamında turizm acentalarını Kocaeli’de buluşturuyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Valiliği öncülüğünde, TÜRSAB ile Kocaeli Otelciler ve Turistik Tesis İşletmecileri Derneği’mizin de paydaşlığında gerçekleştirilecek buluşma 4 Mevsim turizm hedefi için büyük bir adım olacak.

 

3 GÜNLÜK ETKİNLİK
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Valiliği öncülüğünde, TÜRSAB ile Kocaeli Otelciler ve Turistik Tesis İşletmecileri Derneği’mizin  paydaşlığında gerçekleştirilecek buluşma 3 gün sürecek. Buluşma kapsamında Kocaeli’ne turist getirme potansiyeline sahip başta İstanbul, Ankara, Bursa, Eskişehir ve Konya gibi illerin yer alacağı 100 seyahat acentesi davet edildi.


TUR PAKETİ İÇİN GÜZERGAHLAR GEZİLECEK
Seyahat acentalarının sahipleri ve sorumlu müdürlerinin yer alacağı buluşma için dolu dolu bir program hazırlandı. Buluşmanın ilk gününde acentaların tur paketi oluşturabileceği güzergahlarda gezi yapılacak. Bu güzergahların başında Kocaeli’nin tarih turizmi açısından büyük öneme sahip Etnografya Müzesi, İzmit Tarih Koridoru, Sırrıpaşa Konağı, Yazlık Ilıcası ve doğa turizminde cazibe merkezi olan Kartepe ve Başiskele bölgeleri ile turistik yerler bulunuyor.

 

YÖRESEL KÜLTÜR GECESİ

 Programın ikinci gününde Kocaeli Türkülerinin seslendirileceği, Kocaeli’nin yöresel yemeklerinin tanıtımının yapılacağı bir gece düzenlenecek. Gecede Turizm Tanıtım filmi de izletilecek.


TURİZM SEKTÖR BULUŞMASI
Turizm Acentaları Kocaeli buluşmalarının 3.gününde Kocaeli Valisi Seddar Yavuz ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, acenta temsilcileri ile bir araya gelecek.. Buluşmanın ardından bu kez Kocaeli Kongre Merkezinde “Turizm Sektör Temsilcileri Buluşması” yapılacak. Bu buluşmada Kocaeli’nin turizm sektör temsilcileri, oteller, restoranlar, turizm tesisleri, turizm işletmecileri, etkinlik turizmi temsilcileri kendilerini tanıtma fırsatı bulacak. Acenta ve işletmeler burada yüz yüze görüşmeler yaparak, tanışma, tur anlaşmaları ve tanıtım imkanı bulacaklar.


TURİST SAYISI ARTTIRILACAK
Çalışma ile seyehat acantaları temsilcilerinin Kocaeli turizm destinasyonları hakkında detaylı bilgi sahibi olmaları, kış ve yaz turizmi için tur paketleri oluşturarak, Kocaeli’ye gelen turist sayısının arttırılması hedefleniyor. Bölgemize gelecek turist ile şehrimizin turizm gelirlerinden aldığı payın yükseltilmesi ve yöre halkının elde ettiği turizm gelirinin artırılması amaçlanıyor.


HODRİ MEYDAN TARAFTARLARI DERNEĞİMİZDEN İZMİR DEPREM BÖLGESİNE YARDIM ÇAĞRISI

İzmir'deki depremzedelere yardım etmek için Derneğimiz , Kocaeli halkımıza destek çağrısında bulundu.

DERNEĞİMİZ İZMİR İÇİN KOLLARI SIVADI

 

Hodri Meydan Taraftarlar Derneğimiz olarak 30 EKİM 2020 tarihinde 6,6 şiddetindeki depremle sarsılan, can ve mal kayıplarının yaşandığı İzmir'deki depremzedelere duyarsız kalmadık. Depremzedelere gönderilmek üzere battaniye, hırka, maske, eldiven ve dezenfektan öncelikli olmak üzere malzeme yardımı toplamak için çalışma başlatan derneğimiz, tüm Kocaeli halkına, yardımlara destek vermesi için çağrıda bulunduk. Derneğimizden yapılan çağrıda şu ifadelere yer verildi: "Depremi en yakından yaşayan bölge olarak İzmir'deki depremzedelerimize yardım amacıyla bugün saat 13.00'e kadar yardım tırımız Perşembe Pazar Alanı'nda olacaktır. Şehrimizin önde gelen tüm dinamiklerini ve taraftarımızı İzmir'de yardıma muhtaç kardeşlerimiz için desteğe davet ediyoruz. Kış aylarına girdiğimiz bu dönemde özellikle battaniye, hırka, virüsten korunmak için maske, eldiven ve dezenfektan ürünleri öncelikli ihtiyacımızdır. Tüm kentimize duyurulur.”


DERNEĞİMİZE SAHİP ÇIKALIM

Aylık olağan toplantımızı gerçekleştirdik. Pandemi süreci nedeniyle uzun aradan sonra bir araya geldik.

DERNEĞE SAHİP ÇIKALIM

Dernek  yönetimi olarak Yavuz Sultan Mahallesi 60 Evler Yelken Kafe’de kahvaltılı programda buluştuk. Programa Dernek Başkanımız Avni Gözütok ile yönetim kurulu üyelerimiz Doğan Şimşek, İbrahim Deniz, İbrahim Yeşilyurt, Cengiz Çalışkan Naci Mutlu, Osman Nuri Koçak, İsa Balcı, Muhsin Kaya, Emre Kaya, Yavuz Aydin katıldı . Yavuz Aydin ve Emre Aydın kardeşlerin verdiği kahvaltı toplantısında konuşan dernek başkanımız Avni Gözütok, yönetim kurulu üyelerine ve üyelere çağrıda bulunarak derneğe sahip çıkmalarını söyledi.

HER İLÇEYE TEMSİLCİ

Başkanımız Kocaeli genelinde en çok nüfusa sahip hemşeri dernekleri içerisince birinci sırada bulunduklarını belirterek, “Bazı ilçelerimizde derneklerimiz var fakat bazı ilçelerimiz de derneklerimiz yok. Derneğimizin olmadığı ilçelere de temsilcilikler açacağız. Bizim amacımız Kocaeli’nde yaşayan hemşerilerimize yardımcı olmak, destek çıkmak. Bizim kadar sistemli ve kurumsal çalışan ikinci derke yoktur. Benim sizden ricam derneğimize sahip çıkalım, aidatlarımızı düzenli ödeyelim. Biz Kocaeli’ de bir aileyiz, kenetlenelim ve birbirimizi sevelim sayalım” ifadelerini kullandı.

 

BAŞKANIMIZIN TESTİ POZİTİF ÇIKTI

Dernek başkanımız Nuket Özcan’ın testinin pozitif çıktığı öğrenildi.  Edindiğimiz bilgilere göre, gösterdiği belirtiler nedeniyle önceki gün hastaneye giderek Koronavirüs testi yaptıran Özcan’ın Korona’ya yakalandığı tespit edildi.

TEDAVİYE ALINDI

Başkanımız Nuket Özcan, test sonucunun pozitif çıkması üzerine hastanede tedavi altına alındı. Öte yandan Tarih Koridoru Derneğimizin sosyal medya hesabında konu ile ilgili  “Dernek başkanımız Nuket Özcan'ın gösterdiği belirtiler sonrası yaptırmış olduğu COVİD-19 testi pozitif çıkmıştır. Kendisinin tedavisi hastanede devam etmekte olup karantinadadır.” Paylaşımı yapılmıştır. Başkanımıza acil şifalar diliyoruz.


GEBZEYE YENİ HAL BİNASI GELİYOR

Dernek başkanımız  ve yönetimimiz ile birlikte  Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr Tahir Büyükakın’ı makamında ziyaret  ettik.  Yaptığımız ziyarete Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler ve Gebze Pazarcılar Odası Başkanı Ziyaeddin Erattır ‘ da eşlik etti. Başkan Büyükakın, “uzun yıllardır mevcut yerinde hizmet veren Gebze Meyve Hal tesislerinin yeni yerine taşınması için gerekli yerin bulunduğunu açıkladı ve daha büyük bir alanda modern bir tesis yapılarak şehrimizin ve esnafımızın bu konudaki beklentilerine cevap verilecek”  dedi


MUHTARLARIMIZDAN VALİ YAVUZ’A ZİYARET

Valilik koordinasyonunda 19 Ekim Muhtarlar Günü Kutlama Komitesi tarafından hazırlanan kutlama programı çerçevesinde muhtarlarımız, Vali Seddar YAVUZ’u ziyaret ettiler.

Karamürsel  Alp Toplantı salonunda gerçekleşen ziyarette Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy ve KBB Muhtar İşleri Daire Başkanı Numan Balaban ile birlikte Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanımız İbrahim Efe, Muhtarlar Derneği Başkanımız Kadir Kızıl, Kandıra Muhtarlar Derneği Başkanımız Yüksel Horoz, Türkiye Muhtarlar Derneği Kandıra Şube Başkanımız Erol Sert olmak üzere 12 ilçeden 24 muhtarımız katıldı.

Muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü tebrik ederek sözlerine başlayan Vali Yavuz, “Sizler, devletimizin gören yüzü, işiten kulağı ve aynı zamanda şefkat eli olarak aynı zamanda da demokrasimizin de vazgeçilmez gelişmesine katkı sunan önemli bir kurumu temsil ediyorsunuz. Hükümetimiz özellikle muhtarlık kurumunun yeniden yapılandırılması ve gelişen, değişen ve büyüyen Türkiye’ye uygun konumlandırılması ve sizlerin başta mali ve sosyal haklarınız olmak üzere hak ettiğiniz noktaya çekilmesi konusundaki gayreti ve yapmış olduğu uygulamalar hepinizin malumudur. Sizleri çok önemsiyor ve değer veriyoruz. Bir sıkıntı olduğunda bana mutlaka ulaşın elimizden geldiğince yardımcı olacağız” dedi.


DERNEĞİMİZDEN ANLIK ALTIN FİYATLARI TAKİBİ…

Geçtiğimiz ay içerisinde tarihi zirvesini gören altın, Ekim ayında dalgalı seyretmeye devam ediyor.Yatırımlarını altın alarak korumak isteyen vatandaşlar,altın fiyatlarındaki değişimi anlık olarak Derneğimizin http://www.kocaelikuyumculardernegi.com/#piyasa internet sitesinden takip edebilirler.

 

KOCAELİ KUYUMCULAR DERNEĞİ ALTIN FİYATLARI 22 EKİM 2020

Gram Altın: Alış 473 TL / Satış 493 TL

Çeyrek Altın: Alış  772 TL / Satış 805 TL

Yarım Altın: Alış 1544 TL / Satış 1610 TL

 Ziynet Altın: Alış 3090 TL / Satış 3210 TL

 

 

İLİM YAYMA CEMİYETİMİZDEN AYGÜNE ZİYARET

Derince Belediye Başkanı Zeki AYGÜN 'ü  makamında ziyaret ettik.

Sivil toplum kuruluşları ile istişareye önem veren Başkan Aygün, İlim Yayma Cemiyeti Şube Başkanımız Feyzi Utaş, cemiyet üyelerimiz Ahmet Tabanlı, İbrahim Yenice, Ali Küçük, Mustafa Akdoğan ve Hüseyin Bayrak’ı belediyede ağırladı.

Kocaeli Gönül belediyeciliği anlayışıyla çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Belediye Başkanı Zeki Aygün, projeleri hayata geçirirken istişareye önem verdiklerini vurguladı. Başkanımız da ev sahipliği nedeniyle teşekkür etti ve Aygün’ü, Derince’ deki çalışmaları nedeniyle kutladı.


BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMİZDEN ARICILARIMIZA DESTEK

Çiftçi Destekleme Projelerine devam eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi binlerce arı kovanını Kocaeli çiftçisine yüzde 50 hibe desteğiyle verdi. Kocaeli çiftçisinin ekonomik kalkınması ve kentten köye dönüşün gerçekleşmesini sağlamak için somut adımlar atan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, önemli bir projeyi daha hayata geçirdi. Büyükşehir Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından Kocaeli Fuarı’nda gerçekleştirilen törenle yüzde 50 hibeli binlerce arı kovanı ve arıcılık ekipmanı Kocaeli çiftçisine verdi.

 

Kocaeli İli Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanımız Hüseyin Yılmaz ise yaptığı konuşmasında Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a desteklerinden dolayı teşekkür etti. “Birliğin 600 üye ve 65 bin kovan ile üretim yaptığını vurgulayan Yılmaz, 250 ton kestane balı, 800 ton ayçiçek balı, 250 ton çam balı ve 20 ton polen üretiyoruz. Üreterek hem kendimize hem ilimize hem de ülke ekonomimize katkı sağlamaktayız. Türkiye’de ilkleri gerçekleştiren Büyükşehir Belediyemize ve Başkanımız Tahir Büyükakın’a Kocaeli çiftçisi adına teşekkür ederim” 

TÜFAD Başkanımızdan Altın ve Ekibine Ziyaret

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Kocaeli Şube Başkanımız Remzi Demirer ile yönetim kurulu üyelerimiz Göksel Ali Argun, Metin Özkan, Can Demirkıran ve Akif Aslan Kocaelispor Teknik Direktörü Erhan Altın ve ekibine hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Körfez Brunga Tesisleri’nde gerçekleştirdiğimiz ziyarette Başkanımız Demirer, Altın ve ekibine zorlu maratonda başarılar diledi.


Derneğimizden “Kardeş Azerbaycan'a Destek” Ziyareti

Kuzey Kafkas Kültür Derneği Başkanımız ve yönetim kurulu üyelerimiz olarak , Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu Başkanına “Kardeş Azerbaycan'a Destek”  ziyaretinde bulunduk.

Gerçekleşen bu ziyaret sonrasın da” Kuzey Kafkas Kültür Derneği Başkanı Erdal Çatan ve yönetim kurulu üyelerini ağırladık. Değerli kardeşlerimize desteklerinden dolayı minnettarız “ diyerek teşekkürlerini sundu.Sayfa: 1 / 24