Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

KARBAFED den Prof. Özçelik’e ziyaret

Başkanımız Mikail Kalyoncu ve yönetimimiz ile birlikte Konya Teknik Üniversitesine rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Babür Özçelik’ nezaket ziyaretinde bulunduk

Ziyarette Prof. Dr. İsmail Sarıtaş, Başkan Vekili Hasan Basri Başbay, Yönetim Kurulu üyeleri Ayhan Ayyıldız, Selçuk Çelebi, Recep Öztürk hazır bulundu.


ZİYARETTEN MEMNUN OLDU
Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik hemşehrilerinin ziyaretine teşekkür ederek “Öncelikle Artvin kökenliyim ama ben artık bir Konyalıyım. Teknik üniversitemizin çıtasının yükselmesi için var gücümle çalışma gayretindeyim. Sivil Toplum Kuruluşlarının(STK) çalışmalarını dikkatle takip ediyoruz. Bizlere ne zaman ve hangi noktada ihtiyaç hissederseniz destek vermeye devam edeceğiz. Konya Teknik Üniversitemiz 200 idari personel ve 18 Bin 500 öğrencisi ile Mayıs ayında yeni bir üniversite olarak kurulmuştur” şeklinde konuştu.
 

ÜNİVERSİTEYİ ANLATTI
Sözlerini sürdüren Prof. Dr. Babür Özçelik, “Selçuk Üniversitesine bağlı iken Mimarlık Fakültesinin adı ve bağlantısı değiştirilerek Konya Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanan Mimarlık ve Tasarım Fakültesinden, rektörlüğe bağlı olarak yeni kurulan İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi ile Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesinden, Selçuk Üniversitesine bağlı iken bağlantısı değiştirilerek rektörlüğe bağlanan Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’ndan, rektörlüğe bağlı olarak yeni kurulan Lisansüstü Eğitim Enstitüsü’nden oluşturulmuştur” diye konuştu.
 

‘DEVAM EDECEĞİZ’
Başkanımız Mikail Kalyoncu; “Sayın hocam bu kadar yoğunluğunuz içerisinde bizlere vakit ayırdığınız için sizlere şahsım ve yönetim kurulum adına teşekkürlerimi sunuyorum. Sizleri Gebze Teknik üniversitesi Rektör yardımcılığı döneminizden çalışmalarınızdaki üstün performansınızdan tanıyorum. Burada daha etkin ve başarılı olacağınızı düşünüyorum. Bu yüzden ülkemizin en ücra köşesi dahi olsa değerli hemşehrilerimizi yerinde ve çalıştığı alanlarda ziyaretlerimizi gerçekleştirmeye devam edeceğiz” dedi
 

‘ÖNCELİĞİMİZ ORTAK ÇALIŞMA’
Bizler KARBAFED yönetimi olarak ilim ve irfan yuvası olan üniversitelerimizin çalışmalarını yakın takip edip üyelerimizi istek ve talepleri doğrultusunda ortak çalışmalar yapmak önceliklerimiz arasındadır. Demokrasilerin mihenk taşı olan STK’lar toplumuzdaki önemli sorunları kamu gündemine taşıyarak çözüm üretiyorlar. Yapmış olduğumuz çalışmalarla bizlerde faydalı olma gayreti içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz.