Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

MUŞ DAĞARASI DERNEĞİ AÇILIŞA HAZIRLANIYOR

Gölcük'te 2009 yılında hizmete giren Gölcük Muş Dağarası Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneğimizin yaptığı Kültür Merkezi bina açılışı 21 Ekimde gerçekleşecektir.

Gölcük Muş Dağarası Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneğimiz 2009 yılında Kavaklı mahallesinde kurulmuştur. Derneğimiz kuruluşun ardından dernek yönetimimiz ile üyelerimizin birlik ve beraberliğinin sağlanması sonucunda 2013 yılında dernek için Kültür merkezi binası yapımı için Kavaklı Mahallesi Yavuz Caddesi üzerinde arsa aldık. Arsa alımından sonra 2014 yılında dernek binasının yapımı için inşaat çalışmalarına başladık. İnşaat çalışmalarında Dernek üyelerimiz İMC usulü ile çalışmalarını yoğunlaştırdık. Dernek Başkanımız Yusuf Kara derneğimizin yapımı için 2016 yılında kurbanlık hayvanları satarak kurbandan gelen geliri kullandı. Yaklaşık 4 yıl süren dernek binasının yapımı tamamlandı. Yapımı tamamlanan Dernek Kültür Merkez Binası Hizmete girerek çalışmalar yapılmaya başlandı. Fakat resmi açılış için eksik olan işlemlerin tamamlanması ile Dernek binasının açılışı 21 Ekim 2018 tarihinde gerçekleşecektir. 

Öncelikle derneğimizin Kültür binasının yapımında bizlere destek veren başta Kocaeli Büyükşehir belediyemiz, Gölcük Belediyemiz sivil topluk kurum ve kuruluşları olmak üzere yine binamızın yapımında en büyük katkı sağlayan değerli üyelerimize gönülden teşekkür ederiz. Bu dernek binamız sadece Muş Dağarası üyelerine değil, Tüm Gölcük ilçemize kazanılmış bir kazanımdır. Derneğimizin binası Tüm Gölcük ilçemize hizmet verecektir. Derneğimizin yapımı 4 yıl sürdü. Burada maddi katkı sağlayan üyelerimizde var. Maddi katkı sağlamayan üyelerimiz ise dernek binasının yapımında İMC usulü ile katkı sağladılar. Güzel bir bina ortaya çıktı. Resmi açılışımız 21 Ekim 2018 tarihinde gerçekleşecektir. Tüm Gölcük Halkımız davetlidir.