Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

Ortak Akıl Toplantısı

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şubesi, İzmit'te gündeme dair ortak sorunların ve çözümlerinin tartışıldığı Kocaeli Balkan Dernekleri'nin ‘Ortak Akıl’ toplantısına katıldı.

Toplantıda; Balkan ülkelerinden zorunlu göçlerle ilgili yaşanan sorunlar ve çözüm bulunmasıyla ilgili konular değerlendirildi. 

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şubesi adına Şube Başkanı Lütfi Bodur, İkinci Başkan Yüksel Öztürk, Yönetim Kurulu Üyeleri Selahattin Durmuş, Serpil Ertaş, Denetim Kurulu Üyeleri Süleyman Tütüncü ve Mümin Korak, Kadın Kolları Başkanı Aslı Devrim ve Kadın Kolları Üyesi Şaduman Akyol katıldı.

Ortak Akıl toplantısına katılanlar birbirleriyle tanışmasının ardından, dernek başkanları kendi derneklerinde yaptıkları ve yapacakları faaliyetleri anlattı.

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Selçuk Koç’un ev sahipliği yaptığı toplantıya Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği İzmit Şubesi başkan ve yöneticileri dışında Kocaeli Rumeli Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Recep Altıntip ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kocaeli Makedonya Göçmenleri Derneği Başkanı Fuat Biçici ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kocaeli Istrancalılar Derneği Başkanı Kamil Terzi ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile Kocaeli Rumeli Türkleri Balkan Kadınları Derneği Başkanı Ayşe Alpaslan katıldı.