Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

Kahvaltıda buluştuk

Süleyman Demirel Kültür Merkezi içinde bulunan Marbella Kafe’de basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldik. Derneğimizin Kurucu Başkanı Ekrem Güneri,  yeni oluşturulan13 kişilik yönetim kurulu üyelerini kamuoyuna tanıttı. Kahvaltıya Gölcük İlçe Kaymakamı Mustafa Altıntaş'ın eşi Funda Altıntaş, Ticaret İl Müdürü Veysi Uzunkaya,  Kocaeli Tiyatro Biz Genel Sanat Yönetmeni Pelin Bozkuş, Kocaeli Marmara Mardinliler Derneği Kadın Kolları Başkanı Sertap Ortaç ve dernek yöneticilerimiz katıldı.

 

ERYARSOY'UN SELAMINI İLETTI

Kahvaltı sonrası konuşan Başkanımız Ekrem Güneri, “Yeni yeni yönetim kurulumuzu tanıtmak için bugün bir aradayız.  Aslen Mardinli olan AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy da programa katılacaktı. Ancak yoğun programları sebebiyle gelemedi. Size çok selam söyledi. Bundan 15-20 gün önce yeni bir yönetim oluşturduk. İlerleyen günlerde çok güzel projelerimiz var. Hem Mardinli Kocaeli’nde hem de Kocaeli’yi Mardin’de tanıtacağız. Bunun altından kalkacağımıza inanıyoruz” dedi.

‘BİZ TÜRKİYE’NİN MOZAİĞİYİZ’

Aslen Mardinli olan Ticaret İl Müdürü Veysi Uzunkaya ise “Mardin birlik ve beraberliğin adıdır. Dünyada hiçbir medeniyete sahip olunmayan bir Mezopotamya’nın çocuklarıyız. Tarihe hiç kavgası geçmeyen bir memleketten geldik. Biz Türkiye’nin mozaiğiyiz. Mardin’e bakan Türkiye’yi görür. Mardin’e bakıldığında bayrak ve ülke sevgisinin görebiliriz. Mardin’de hoşgörü, birlik, beraberlik ve kardeşlik vardır.  Bu misyon bugün Türkiye’de en çok aranan misyondur. Biz dinimizi, milletimizi seçemeyiz. Allah bize bu coğrafyada yaşamamızı sağladı. Bunun için çok şanslıyız. Kocaeli’de yemek yiyoruz. Bizim ikinci memleketimiz Kocaeli’dir” ifadelerine yer verdi. 

EKREM GÜNERİ’İN YÖNETİMİ

Ekrem Fehmi Güneri (başkan), Mehmet Orhan Ercan, Sertap Ortaç, Kadir Sayılı, Muazzez Erdoğan, Hüseyin Dağal, Serkan Çeken, Lokman Karaaslan, Şehmus Güneri, Belgin Ergen, İdris Ordu, Pelin Bozkuş, İbrahim Baytak