Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

Derneğimiz ve İstanbul Bosna Sancak Kültür Yardımlaşma Derneği ile birlikte Karamürsel ilçesinde iftar programı düzenledik.

Karapınar Mahallesi'nde organize ettiğimiz iftar programımıza yaklaşık 3 bin kişi katıldı.

Bosna Hersek'in Ankara Büyükelçisi Bakir Sadoviç, yaptığı konuşmada, "Türkiye ve Bosna Hersek arasındaki dostluklarımız devam ediyor ve her geçen gün ve ilerliyor." dedi.

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı da "Balkanlar'dan gelenler olarak, bir liderimiz var; Türkiye Cumhuriyetini kuran Mustafa Kemal Atatürk, onun ilkeleri ve inkılapları var. Atatürk bizim kılavuzumuz. Ortak paydamız bir Allah, bir devlet. Hangi partiyi tutarsanız tutun, hangi partiye oy verirseniz verin ama ayrışmadan hep birlikte hareket edelim." ifadelerini kullandı.

İftar programında konuklara Boşnak böreği ve Boşnak yöresine özgü hurmaşitsa tatlısı da ikram ettik.

Programda ayrıca Genç Bosna Hersek İlahi Grubu tarafından ilahiler okudu. Daha sonra Bosna Hersek Sevdalinka Korosu Türkçe ve Boşnakça türküler söyledi.

Kur'an-ı Kerim okunan iftar programına, Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, AK Parti Karamürsel İlçe Başkanı Recep Demirel, İlçe Müftüsü Mehmet Vefa Özdemir, Karapınar Mahallesi Muhtarı Rasim Güvenaltın, Dernek Başkanımız Erhan Yılmaz ve Bosna Sancak Kültür Yardımlaşma Derneği Başkanı Muhammed Sancaktar katıldı.