Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

Erzurum dernekleri olarak Gölcük Hasaneyn Yaylası’nda gerçekleştirdiğimiz piknikte bir araya geldik

Yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı şölende birçok etkinlik yaptık, köy ağası seçtik, ata sporumuz cirit gösterisi sergiledik. Etkinlik, renkli görüntülere sahne oldu.

‘HEP BİRLİKTE OLDUĞUMUZ İÇİN MUTLUYUZ’

Gerçekleştirilen etkinlikte ilk olarak Kocaeli Erzurumlular Dernek Başkanımız Avni Gözütok bir konuşma yaptı ve “Bugün hemşerilerimizle birlikte, ilimizdeki Erzurum derneklerinin de katılım ve katkılarıyla gerçekleştirdiğimiz piknik şölenimize katılımlarınızdan ötürü hepinize teşekkür ediyoruz. Erzurumlular olarak sizlerle birlikte, bu güzel ve sıcak günde bu etkinliği gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz. Her birinize iyi eğlenceler diliyor, piknik şölenimizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz” dedi. 

PİKNİK AĞASI SEÇİLDİ

Konuşmaların ardından Erzurumluların gerçekleştirdiği her etkinlikte yapılan piknik ağası seçimi yapıldı. Seçimin ardından yöresel sanatçılar, Erzurum türküleri seslendirerek oldukça güzel bir ortam oluşturuldu. Kültürümüzde yer alan aşık atışması da yine Erzurumlu aşıklar tarafından gerçekleştirildi. Aşık atışması, halkın büyük ilgisini çekti ve atışma, ilgi ile dinlendi. Aşık atışmasının ardından Bursa Oltu Çayüstü Köyü Derneği Başkanı Hasan Çalışkan, Piknik Ağası Gıyasettin Çelikel’e oltu taşı tesbih hediye etti. 

CİRİT İLGİ ÇEKTİ

Etkinliklerin devamında ata sporumuz olan cirit yapıldı. Çayırova Hünkar 1453 Spor Kulübü, iki takım halinde cirit attı. Büyük çekişmenin olduğu cirit atma yarışması, halkın büyük ilgisini çekti. Ciritten sonra halaylar ve türküler eşliğinde şölen sona erdi.