Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

Kardeşlik şöleni

Pazar günü Derince mesire alanında yapacağımız birlik ve kardeşlik şölenine herkesi davet ediyoruz.

Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekler Federasyonu (KARBAFED)’in bünyesindeki derneğimiz bu yıl ilkini yapacağımız birlik ve kardeşlik şenliği için hummalı bir çalışma içerisine girdik.

 
DERİNCE MESİRE ALANI’NDA
etkinlik için yaptığımız toplantıya dernek Başkanımız Ali Tokgöz,  yönetim kurulu üyelerimiz Osman Yalnız, Osman Eski, Ferhat Turhal, Fatih Yıldırım, Vehbi Bakır, Yüksel Yazıcı, Ömer Yıldırım ve Fatma Taştan katıldı. Geleneksel hale getirmeyi düşündüğümüz şenlik, önümüzdeki pazar günü Derince Çınarlı 2.Etap Mesire alanında yapılacaktır. Etkinlikte yöresel sanatçı Sedat Kılıç ile yöresel türküler söylenecek ve horon edilecektir. Yöresel halk oyunları ekibi sahne alacaktır. Ayrıca etkinlikte satışa sunulacak cağ döner ve dik dönerin geliri öğrencilere burs için ayrılacaktır. 
‘ŞÖLEN YAŞATACAKLAR’
Başkanımız etkinlik toplantısı sonrasında  “Birlik ve beraberliğimizin sağlanması, kültürel dayanışmamızın en üst düzeyde yaşanabilmesi için bu tür organizasyonlara ağırlık veriyoruz. Hemşehrilerimizi ve şölenimize katılmak isteyen tüm Kocaeli‘de yaşayan Artvinliler ve Yusufelilerin ile bir araya gelmesi bizlere onur verecektir. 23 Haziran tarihlerinde Derince Çınarlıdere 2.Etap Mesire alanında gerçekleşecek etkinlikte birbirinden değerli sanatçılar sahne alarak Artvinliler, Yusufeliler ve diğer davetlilere unutamayacakları bir şölen yaşatacaklar” dedi.