Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

Derneğimizin 3. Olağan kongresini yaptık

Kongrede tek aday olan mevcut başkanımız Özcan Nabi Ulusoy yeniden seçildi.

3. Olağan Genel Kurulumuzu İzmit Karabaş Mahallesi Ihlamur Sokak Mehmet Ağa Apartmanı No.8 D.1 adresinde bulunan dernek binamızda gerçekleştirdik. 69 üyemizin oy kullanma hakkına sahip olduğu tek adaylı kongre, Emine Cebeci, Şerafettin Öztürk ve İlknur Şeker’den oluşan divan huzurunda gerçekleşti. Mevcut başkanımız Nabi Ulusoy 3. dönem başkan seçilerek güven tazeledi.

DESTEK SAĞLIYORUZ

Dernek Başkanımız Ulusoy, ‘’Spina Bifida açık omurga demektir. Çoğu zaman kalıcı özürlere neden olan doğumsal bir hastalıktır. Dernek olarak tüm engelli ailelerine sorunlarına çözüm, tıbbi malzeme temini sağlık hizmetlerinden yararlanmaları destek sağlıyoruz. Kongre hepimize hayırlı olsun’’ dedi.

SPİNA BİFİDA HASTALIĞI NEDİR?

Spina Bifida; omurga açıklığı anlamına geliyor. Çoğu zaman kalıcı özgürlere neden olan doğumsal bir hastalık. Spina Bifida hamileliğin ilk ayında anne karnında ki bebeğin omuriliğinin uygun biçimde kapanmaması sonucunda oluşuyor. Türkiye’de doğan her 1000 bebekten 3’ünde Spina Bifida görülmekte. Ülkemizde yaklaşık 5000 bebek Spina Bifida’lı doğmaktadır.