Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

Artvin gezisinde gazetecilere verdiğimiz sözümüzü tuttuk.

Doğu Kışla’da bulunan federasyon binasının önünde Artvin gezisine katılan gazetecilere cağ kebap ikramında bulunduk. Programa başkanımız  Mikail Kalyoncu, Kocaeli Artvinliler Derneği Başkanı Musa Özcan, Kocaeli Yusufelililer Derneği Başkanı Ali Tokgöz, Başiskele Artvinliler Derneği Başkan Vekili Adem Gökbayrak, Türk Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir ve gazeteciler katıldı. Artvin gezisine dair görüşlerini paylaşan gazetecilere ayrıca yöresel  tatlı da ikram edildi. 

‘HEMŞEHRİCİLİK YAPMAYACAĞIZ’

Programda konuşan Başkanımız Kalyoncu, “Fatih Yıldırım kardeşimiz geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiğimiz Artvin gezisinde gazeteci arkadaşlarımıza cağ kebabı sözü verdi. Bugün de o sözünü yerine getiriyor. 3 gece 5 gün süren bir Artvin yolculuğumuz oldu gazeteci arkadaşlarımızla. Sizleri tanımaktan büyük mutluluk duydum. Kocaeli’de asla hemşericilik yapmayacağız. Biz bu şekilde konuları değerlendiriyoruz. Kocaeli’yi Artvinliler yönetiyor diye bir algı var. Biz bunu kabul etmiyoruz” dedi.

‘CAĞ KEBABI YUSUFELİ’YE AİTTİR’

Dernek başkanımızınardından konuşan Kocaeli Yusufelililer Derneği Başkanı Ali Tokgöz, “Artvin, doğal güzellikler bakımından eşi benzeri olmayan bir yerdir. Erzurum patentini aldı ama cağ kebabı Yusufeli’nindir. Yusufeli 1950’ye kadar Erzurum’a bağlıydı. Biz yatık döner diye patent aldık. Cağ kebap bizim önemli bir kültürümüzdür” dedi. Gazetecilere verdiği cağ kebabı sözünü yerine getiren Kocaeli Yusufelililer Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Yıldırım ise “Gazeteci arkadaşlara verdiğim sözü bugün yerine getiriyorum. Artvin’e gitmeden dünyada cennete gitmiş olmazsınız. Memleketimiz coğrafyasıyla ve kültürüyle gerçekten görülmeye değer” dedi.