Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

16’ncı olağan genel kurulumuzu Yahya Kaptan’da bulunan dernek binasında gerçekleştirdik.

Kongremizde tek aday olan Dr. Fuat Ayar derneğimizin yeni başkanı seçildi. 500 üyenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongreye AK Parti Kocaeli Milletvekili Emine Zeybek, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Büyükşehir Belediyesi Bölge Koordinatörü Abdullah Köktürk, Derince Eski Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, dernek üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sami Durmuşoğlu kongrede yaptığı konuşmada “ Bu dernek tam anlamı ile faaliyette değilken, Murat Özdağ başkanımızla başlayıp Özcan başkanla başlayıp, bu dernek binasını bırakmak bizlere nasip oldu. Emek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Kırdıklarımızda, yanlış yapmış olduğumuzda olmuştur. Fakat bilerek ve isteyerek kimseyi kırmak istemedim. Hep bir hayalim vardı. 10 yıl başkan olmak için uğraştım. Benden önceki başkanlar nasıl benim yanımda olduysa, bende bu derneğin bundan sonra bir neferiyim. İyi ki annem ve babam Trabzonlu, ben de Trabzonluyum.

BİZE HER YER TRABZON

AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu “ Trabzon’da değişmeyen tek şey Trabzonlulardır. Bize her yer Trabzon. Dünya’nın neresine gidersek gidelim, orası bizim için Trabzondur. Sami başkanımıza yapmış olduğu güzel çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum. Bayrağı devir alan yeni başkanım Fuat bey de bayrağı en yukarı taşıyacaktır.

SAFKAN TRABZONLUYUM

AK Parti Milletvekili Kocaeli Emine Zeybek ise “ Ben safkan bir Trabzonluyum. Her zaman memleketimle gurur duyuyorum. Fakat Kocaeli’nde büyüdüm. Önce 41, sonra 61. Bize her yer Trabzon. Sami başkanımızın üstün başarılarından dolayı tebrik ediyorum, yeni başkanımıza ve yönetimine de başarılar diliyorum” dedi.

TOPLUMUN HER KESİMİNE DOKUNACAĞIZ

Derneğimizin yeni Başkanı Dr. Fuat Ayar “ Toplumumuzun her kesimine dokunmaya çalışacağız. Kentimizin en önemli STK’sı olmak için çalışmalarımızı yürüteceğiz ve bu hedefimize ulaşacağız. Üyelerimiz için öğrenciler için gençlerimiz için yönetim kurumumuzla birlikte görev süremiz boyunca çalışmalarımızı yürüteceğiz” şeklinde konuştu.