Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

İZKANDER’de Tanışma Ziyareti

İZKANDER’de Tanışma Ziyareti

İzmit Kandıra Eğitim Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği İZKANDER olarak Gebze Kandıralılar Derneğine tanışma ziyaretinde bulunduk.

Aile ortamında gerçekleşen ziyarette her iki derneğin yönetim kurulu üyeleri birbirleri ile tanıştı. Samimi ve sıcak bir sohbet ortamında geçen ziyaretin ardından Başkan Özkan yaptığı açıklamada Aslında bizler zaten yabancı değiliz. Birçoğumuzun bir yanı Kandıra. İnsanın ortak noktası Kandıra olunca akan sular duruyor. İlk defa bir araya gelmemize rağmen sanki yıllardır tanışıyormuş gibiyiz. Bu ziyaretimizde amcamıza dayımıza abimize veyahut bir akrabamıza akşam oturmasına gelmiş gibi hissettik. Aynı sıcaklığı ilgi alaka ve hürmeti burada da gördük. Bu da tabi ki Kandıra insanımızın güzelliğini sıcaklığını misafirperverliğini samimiyetini saf ve temiz duygularını ortaya koymaktadır” dedi.

BIRLIK VE BERABERLIĞIMIZI GÜÇLENDIRECEĞIZ.

Başkan Özkan konuşmasına Bölge derneklerimize gerçekleştirdiğimiz ve gerçekleştireceğimiz ziyaretlerle birlik ve beraberliğimizi güçlendireceğiz. Bu konuda hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacak ve kararlı duruşumuzdan asla vazgeçmeyeceğiz. Bu birlikteliği çeşitli kültürel etkinliklerle sağlamaya gayret gösterip aynı zamanda kültürümüzü gelecek nesillere aktarmaya çalışacağız. Diyerek devam etti.

KÜSLERI BARIŞTIRMAK İÇIN DE ÇABA HARCAYACAĞIZ.

Özellikle Kandıra bölgesindeki miras kavgalarına da değinen Özkan Birde son zamanlarda çok çok üzülerek belirtiyorum ki miras olaylarından dolayı kardeşlerimiz artık birbirlerinin kapısını çalmaz oldu. En büyük yaralarımızdan biri de budur. Kardeşin kardeşe kapattığı kapıları açabilmek için de çabamız olacak. Bu konuda mücadelemizi bırakmayacağız. Kaybeden değil kazanan olacağız. Büyük Üstad Yunus Emrenin Bölüşürsek tok oluruz bölünürsek yok oluruz sözünü şiar edinerek bizde bütün kardeşlerimiz ile bölüşeceğiz asla ve asla bölünmeyeceğiz.

Kardeşliğimizi ve kültürümüzü her daim yaşatacağız. Kişisel çıkarları uğruna kardeşliğimize bir zarar vermek isteyenler de artık bunu başaramayacak. Bu zihniyetlere bizim de soracak bir hesabımız mutlaka olacaktır. Ülke çıkarlarımız başta olmak üzere bölgemiz ve bölge insanımızın çıkarlarına karşı saldıranlara da asla ödün vermeyeceğiz diyen Başkan Özkan son olarak “Bu temiz duygu ve düşüncelerle bizleri aile sıcaklığı ortamında ağırlayan başta Gebze Kandıralılar Derneği başkanı Sedat DURMUŞ ve önceki dönem başkanı Kenan SERT olmak üzere tüm yönetim kurulu üyelerine sonsuz saygı sevgi ve şükranlarımı sunuyorum” diyerek konuşmasına son verdi.