Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

HAVAİ FİŞEK GÖSTERİSİ DÜZENLİYORUZ

29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyet yönetiminin ilan edilmesi ile 1925 yılında milli bayrama dönüştürülen Cumhuriyet Bayramı’nın bugün 96. yıl dönümü.

Ve Cumhuriyet Bayramı, her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye’nin her noktasında coşkuyla kutlanıyor. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden giden milyonlar, onun bu aziz hatırasına sahip çıkıyor. Kocaeli’de de Cumhuriyet Bayramı nedeniyle gerek kurumlar gerekse belediyeler bir dizi etkinlik hazırladı. Bunun yanı sıra kimi kuruluşlar da Cumhuriyet Bayramı’na özel etkinliklere imza atıyor.

Derneğimiz bugün yapacağı Cumhuriyet Bayramı etkinliği ile rekorlar kitabına girecek. Bugün saat 19.23’te, Başiskele Sahili iskelesinde bir havai fişek gösterisi gerçekleştirilecek. Bu gösteri, oldukça uzun sürecek ve “en uzun havai fişek gösterisi” rekoru kırılacak. Noter eşliğinde gerçekleştirilecek gösteri için sonrasında rekorlar kitabına müracaat edilecek.

Dernek başkanımız “Değerini her seferinde daha iyi anladığımız cumhuriyetimizin doğum gününü, Vatanseverler Hareketi Derneği olarak tüm halkımıza açık bir şekilde kutlayacağız. Resmi izinleri almamızda emeği geçen Kaymakamlığa, polis teşkilatına ve itfaiye teşkilatına teşekkür ederiz” dedi.