Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

ATATÜRK’ÜN KALDIĞI OTELİ ZİYARET ETTİK

Dernek bünyesinde burs verdiğimiz 17 üniversite öğrencisi için İstanbul gezisi düzenledik. Geziye Deren’in yanı sıra Başkan Yardımcısı İpek Sümen, Yönetim Kurulu Üyesi Nazan Kazak, dernek gönüllüleri Deniz Ulutaş, Sebahat Ulutaş ve Anadolu’nun her köşesinden ilimizde üniversite okuyan öğrencilerden; Eda Dolaşkan, Veysel Afşin, Serhat Tunca, Eren Gökdemir, Berat Yüksel, Nurşah İnalkaç, Ceyda Cehlan, Gamze Kaşkan, Rana Günen, Mehmet Orhan, Ayhan Ada, Ceren Ay, Mehtap Özcan, Raziye Kablan, Elif Çelebi, Doğukan Cansever ve Özgür Yeralçak katıldı.

ATATÜRK’ÜN KALDIĞI OTELE ZİYARET

1348 yılında Cenevizliler tarafından yapılan İstanbul’un görkemli sembollerinden Galata Kulesi’nde kahvaltı etkinliği ile başlayan program, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 1917’de Pera Palace Hotel’de konakladığı Atatürk Müze Odası ziyareti ile devam etti.

At kişnemeleri ve Mehter Takımı marşlarıyla panoramik gösteriminin yapıldığı Panorama 1453 Tarih Müzesi ziyaret edildi. Ardından İstanbul’un en büyük koru parkı olarak bilinen, Lale Dönemi’nin de en önemli eğlencelerinin düzenlendiği tarihi Yıldız Parkı gezildi. Park gezisinin ardından Atatürk’ün üniversite ve yüksek lisans düzeyindeki eğitimlerini tamamladığı Harbiye Askeri Müzesi ziyareti ile devam eden program Boğaz’da tekne turu ile sona erdi. Şube Başkanımız ve üyelerimizin işbirliğinde gerçekleşen gezi programı öğrencilerin büyük beğenisini kazandı.

“ÇOCUKLARIN MUTLULUĞU BANA EN BÜYÜK HEDİYE”

Gezi boyunca organizasyonun en ince ayrıntısına kadar birebir ilgilenen Dernek Başkanımız Sevim Deren, “Bu gezide çocuklarımız ilkleri yaşadı, hem İstanbul’u hem de Ata’larının kaldığı oteli ve şahsi eşyalarını görme fırsatı buldular. Bu nedenle benim için çok duygusal bir gezi. Onların yüzündeki pırıltıyı, heyecanı görmek bana en büyük hediye. Bursiyerlerimize sadece maddi destek değil, böyle sosyal etkinliklerde de imkânlar sağlayarak onlara hayatlarının en güzel dönemlerinde unutulmaz duygular tattırmak istiyoruz. Atatürkçü çağdaş nesile bu duyguları kazandırmak çok önemli. Normalde bölüm bölüm yaptığımız gezileri bu sene ilk kez bu kadar kalabalık bir şekilde düzenledik” dedi.