Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

Kariyer Yolculugum

Gönüllü olarak Kocaeli Üniversitesinde okuyan öğrencilerin iş dünyasının deneyimlerinden yararlanmaları, iş hayatına hazırlanmaları, staj ve iş bulabilmeleri amaçlayan “ Kariyer Yolculuğum” projesinin başlangıç toplantısı Sivil Toplum Merkezinde gerçekleştirdik. Toplantıya ÇYDD Şube Başkanımız Meral Dönmez, ÇYDD Kocaeli Şubesi Gençlik ve Projeler Koordinatörü Dilara Yaltrak, Proje Koordinatör Yardımcısı Neriman Altun, Eğitmen/Danışmanları Birsen Durhan Selek, Melek Arıcı ve öğrenciler katıldı.

 YAYGINLAŞMASINI DİLİYORUZ

ÇYDD Kocaeli Şubesi Gençlik ve Projeler Koordinatörü Dilara Yaltrak, proje hakkında yaptığı açıklamada, “Bugün hepimiz için çok heyecanlı ve önemli bir gün. ÇYDD Kocaeli Şubesinin yeni bir projesini hayata geçirmek için bugün gençlerimizle ilk toplantımızı yapmak üzere bir aradayız. Doğrusu, özgün projeler yaratma konusunda aktif bir şube olduğumuzu düşünüyorum. Daha önce yine ÇYDD Kocaeli Şubesinden çıkıp GM projesi olan “Köyde Şenlik Var” ve yavaş yavaş yayılmaya başlayan “AIESEC İngilizce Yaz Etkinliği” ni bu kapsamda sayabiliriz. Bugün ise, “Kariyer Yolculuğum” projemizin şubemizdeki pilot uygulama sonrası yaygınlaşmasını diliyoruz” dedi.

KARİYER HAZIRLIĞI PROJESİ

Sözlerini sürdüren Yaltrak “Yeni projemiz hem bizleri hem de gençlerimizi heyecanlandıran bir proje oldu. Proje fikri, emekli bir İnsan Kaynakları Yöneticisi olarak, çalışma hayatımda ve ÇYDD’de gönüllü çalışmalarım sırasında iletişim kurduğum gençlerin, iş hayatına çok hazırlıksız gelmeleri tespitime dayanıyor. Yazım aşamasından sonra, 4 kişiden oluşan proje ekibimizle birlikte geliştirdiğimiz “Kariyer Yolculuğum“ projesi; ÇYDD’ nin iş dünyası paydaşlarının işbirliği ile yürüttüğü, iş dünyasının öncelikle ihtiyaç duyduğu bölümlerde okuyan, 3. ve 4. sınıf üniversite öğrencilerine iş dünyasını, kariyer fırsatlarını, meslekleri ve kariyere hazırlık aşamalarını tanıtan bir kariyer hazırlığı projesidir” ifadelerini kullandı.

16 GENÇ KATILACAK

“Projemizin pilot uygulamasını 16 gencimizin katılımıyla, 02 Aralık tarihinde Kordsa firmasının paydaşlığında başlatıyoruz” diyen Yaltrak “ Projemizin yolu açık olsun. İlerleyen yıllarda, projemizin yaygınlaşması ve iş dünyası paydaşlarımızın çoğalması ile daha çok sayıda gencimize fayda sağlamak en büyük dileğimizdir. Sizin aracılığınızla, projemizi uygulanabilir kılan bölgemizin çok değerli sanayi kuruluşlarından Kordsa’ya ve gençlerimizin gelişimi için emek verecek herkese şimdiden çok teşekkür ederiz” dedi.