Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

ÖZEL YERİN ÖZEL İNSANLARIYIZ

Kandıra’da yaşayan ve 80 yaşını tamamlayan 10 önemli isim için İzmit Fuar İçi Sivil Toplum Merkezi’nde plaket töreni yaptık. Törene, Dernek Başkanımız Abdurrahman Kaymak, dernek yöneticileri, Büyükşehir Belediyesi Bölge Koordinatörü Abdullah Köktürk, CHP İl Başkan Vekili Hüseyin Acurman, Biz İzmitiz Platformu Başkanı Hüseyin Erol ve dernek üyeleri katılım sağladı.
KAYMAK, ‘ÖZEL YERİN ÖZEL EVLATLARIYIZ’
Kocaeli Kandıralılar Dernek Başkanımız Abdurrahman Kaymak yaptığı konuşmada, “Kandıra bizim için ortak bir değer. İlk Türkleşen yerlerden biri. Ayrıcalıklı, özel bir yerdeyiz. Özel yerin özel evlatlarıyız. Kocaeli’nin incisi Kandıra. Katılım gösteren herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.
KÖKTÜRK, ‘KANDIRA İZMİT’İ DE KUCAKLIYOR’
Kaymak’ın ardından konuşan Büyükşehir Belediyesi Bölge Koordinatörü Abdullah Köktürk, “Derneğimiz güzel programlarını devam ettiriyor. Bu vefalı programları yapan tüm dernek üyelerine teşekkür ediyorum. Burayı şereflendiren büyüklerimizi ve gençlerimizi de selamlıyorum. Kandıra aslında İzmit’i de kucaklıyor” ifadelerini kullandı.
PLAKETLER TAKDİM EDİLDİ
Akçakoca İlkokulu Müdürü Hüseyin Kocatürk (90), Futbolcu Tezer Soltan (83), Ebe Rabiye Acurman (83), Çiftçi Rafet Bayram (82), Rahmiye Cansever (82), Mimar Okan Gürsoy (80), Yalova Vergi Dairesi Müdürü Mustafa Gürcan (80), emekli Astsubay Erhan Maviş (80), Kandıra Lisesi Müdürü Bekir Taşçı (80), Yetkin Saner’e (82) plaket ve Yılmaz Özdil’in imzalı “Mustafa Kemal” isimli kitabı verildi. Program toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.