Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNİ ANMA PROGRAMI'NI GERÇEKLEŞTİRDİK.

Sarıkamış Şehitlerini Anma Programı'nın İbni Sina Mahallesi’nde bulunan dernek binamızda yaptık . Sarıkamış Harekatı’nın 105. yıl dönümü dolayısıyla düzenlediğimiz ‘Sarıkamış Şehitlerini Anma Programı’nda şehitlerimiz için hep birlikte dualar ettik.

KUR'AN-I KERİM TİLAVETİ

Dernek Başkanımız Avni Gözütok ve yönetim kurumlu üyelerimizin ev sahipliğinde gerçekleştirdiğimiz programa Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, Derince İlçe Müftüsü Mecit Amil, Derince İlçe Başkanı Selçuk Çakıroğlu, Kocaeli Erzurumlular Vakfı Başkanı Ahmet Önal, Kocaeli Sarıkamışlılar Derneği Başkanı Burhanettin Özçelik, Kocaeli Ozanlar, Şairler ve Edebiyatçılar Derneği Başkanı Osman Nuri Koçak, muhtarlar, meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, STK başkan ve yöneticileri, kaymakamlık daire müdürleri ve dernek üyeleri yoğun ilgi gösterdi. Sarıkamış şehitleri ve tüm şehitlerimizin rahmetle anıldığı programda ilk olarak İlçe Müftülüğü görevlileri tarafından Kur’an-ı Kerim tilavetinde bulunuldu.

ÖNEMLİ MESAJLAR

Programda ilk konuşmayı Kocaeli Erzurumlular Dernek Başkanımız Avni Gözütok yaptı. Başkanımız “Bu anlamlı programa katılım gösterdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Şehitlerimizin ruhu şad olsun” dedi.

ŞEHİTLERİMİZE BORÇLUYUZ

Kocaeli Erzurumlular Vakfı Başkanı Ahmet Önal, “Şehitlik milletimiz için çok aziz, çok büyük bir mertebe. Bizler bugün birlik ve beraberlik içerisindeysek bunu şehitlerimize borçluyuz. Allah onlardan razı olsun” dedi

VESAYET VE TAŞERON SAVAŞI

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün ise konuşmasında “Geçmişte ecdadımız göğüs göğüse savaşıyordu. Bugün savaşların konsepti değişti. Günümüzde vesayet ve taşeron savaşı var. Bu süreçleri doğru okumamız lazım. Milletimizin mayası çok sağlam olduğu için tüm zorlukları aşacağımıza inanıyorum. Bu vesileyle aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum” dedi. Selamlama konuşmalarının ardından kürsüye çıkan Tarihçi-Yazar Muzaffer Taşyürek ise katılımcılara çok önemli bilgiler verdi.