Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

YÖRESEL VAN KAHVALTISI

Basın mensuplarını Van’ın meşhur kahvaltısı ile ağırladık. Kahvaltıda tereyağı, bal, otlu peynir, cacık, murtağa, gıncırok, kade çöreği, arhavik, karisek, tandır ekmeği ikram ettik.

“HEDEFİMİZ DAYANIŞMAYI ARTTIRMAK”

Dernek başkanımız Fırat Güler, kahvaltı sonrası çalışmalarından bahsederek “2001 yılında kurulduk. Geçtiğimiz aylarda yeni yönetimle beraber görev başına geldik. Amacımız tüm hemşerilerimize ulaşıp dayanışmamızı ve yardımlaşmayı sağlamak. Kocaeli’de de artık Vanlılar’ın gücünü göstermek için gereken mücadeleyi vereceğiz. Tüm yönetim kurulu başkanı arkadaşlarıma gösterdiği ilgiden ve yoğun çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

“KOCAELİ’DE 26 BİN VANLI VAR”

Sözlerinin devamında Başkan Güler, “Tüm hemşehrilerimize ulaşmaya çalışıyoruz. Maddi durumu kısıtla hemşehrilerimize yardımlarda bulunuyoruz. Üniversitedeki öğrencilerimiz için gençlik komitesi oluşturacağız. Onlar için de çalışmalar yapacağız. Aktif olarak 75 üyemiz var. Derneğimiz üye kaydına başlamıştır. Öte yandan Kocaeli’de kütüğü başka illerde olan 100 Bine yakın Vanlı hemşehrimiz var onlara ulaşacağız. 2020 yılı için mesajlarını da veren Başkan güler, Ülkemize, Kocaeliye barış, huzur ve mutluluklar getirmesini diliyoruz. İlk hedefimiz tüm üyelere ulaşma adına onları kahvaltıda ağırlamak. Üyelerimizi sahada aktif hale getirmeye çalışacağız. Kocaeli’de 26 Bin Vanlı var” dedi.