Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

Annelerimizden öğrencilere ziyafet

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi kütüphane bölümünde yüzlerce öğrenciyle bir araya gelerek yaptığımız kek, sarma ve börek dağıtarak öğrencilerin aile hasretini gidermeye çalıştık.

Annelerini ve yaptıkları keklerini özleyen öğrenciler kısa bir süre de olsa üyelerimizin yaptığı keklerin, sarmaların, böreklerin kokusuyla aile hasretini giderdiler. Dernek Başkanımız Hande Kaya “Biz anneyiz! Sadece kendi çocuklarımızın değil, çevremizdeki tüm çocukların da annesi olduğumuz bilinciyle elimizden geldiği kadar hepsine dokunmaya çalışıyoruz. Ailelerinden uzakta şehrimize misafir olan gençlere anne masası hazırladık bugün. İstedik ki ailelerinden uzakta onların özlemiyle olan kardeşlerimize ev sahipliğimizi gösterelim. Ders çalışırken sevgiyle yaptığımız börekleri, poğaçaları yesinler, sardığımız sarmalarla özlem gidersinler diye çıktık yola, devamı gelecek. Yalnız olmadıklarını, anneliğin evrensel olduğunu her fırsatta hissettireceğiz” diyerek öğrencilerin gönlünü fethetti.

Öğrenciler etkinlikten duydukları memnuniyeti, sosyal medya hesaplarında dernek hashtaginide ekleyerek paylaştılar. Etkinliğe genç öğrencilerin yanı sıra, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan da katıldı.