Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

Yazlık Kadırga’da Karadeniz rüzgarı

Bu yıl 29’uncusu düzenlenen Gölcük Yazlık Kadırga Şenlikleri, hafta sonu renkli görüntülere sahne oldu. Karadeniz kültürünün yaşatıldığı şenliklerde 25 yöresel sanatçı sahne aldı, birbirinden güzel türküler, şarkılar seslendirdi.

Türkiye’nin en büyük şenlikleri arasında yer alan Gölcük Yazlık Kadırga Şenlikleri bu yıl da tüm coşkusuyla gerçekleşti. Derneğimizin 29’uncusunu düzenlediği şenliklere bu yıl da 40 binden fazla Kocaelili akın etti. 3 gün boyunca geceli gündüzlü devam eden coşkuya, yaklaşık 25 yöresel sanatçı da şarkılarıyla dahil oldu. Horonların tepildiği, konserlerin verildiği şenlikte aynı zamanda Karadeniz yöresine ait ürünlerin bulunduğu stantlar da kuruldu. 

KÜLTÜRÜMÜZÜ YAŞATIYORUZ
Ana sponsorluğunu Haldız Grup Yönetim Kurulu Başkanı Macit Haldız’ın üstlendiği şenliğe; Büyükşehir Belediyesi, Başiskele Belediyesi ve Derince Belediyesi de destek oldu. Coşkulu bir şenliği daha tamamladığımız için mutlu olduğumuzu  belirten Dernek Başkanımız  Ziya Atalar, “GölcükYazlık Kadırga Şenliklerini sadece eğlence olarak görmüyoruz. Bizim amacımız kültürümüzü her yönüyle yaşatmak. Mesela insanlar çocukluk arkadaşlarıyla bile yıllar sonra orada şenliklerde görüşüyor” dedi, tüm katılımcılara, destek verenlere teşekkür etti.