Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

ARABAŞI GECESİ

Derneğimiz tarafından her kış ayında geleneksel olarak düzenlenen 'Arabaşı Gecesi', yine geniş katılım ile gerçekleştirildi. Gölcük Kongre Sarayı'nda gerçekleştirdiğimiz Arabaşı Gecesi'ne, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Kocaeli Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Erol Akalın, siyasi parti temsilcileri, daire müdürleri, iş adamları, sivil toplum örgütü yöneticileri, federasyona bağlı Yozgat yöresi dernek başkanları ve yönetimi ve çok sayıda davetli katıldı.

‘TESTİ KEBABI’ ŞÖLENİNE DAVET

 Programın açılış konuşmasını yapan dernek başkanımız Hasan Yılmaz, katılımlarından dolayı bütün konuklara “Hoş geldiniz” diyerek selamladı. Daha sonra birlik ve beraberlik mesajı veren Akalın, el ele vererek daha güçlü olacaklarını söyledi. Akalın, “Hepimiz birimiz, birimiz hepimiz olacağız” dedi. 22 Şubat tarihinde Gebze'de gerçekleştirilecek olan Yozgat'ın Arabaşı Yemeği'nden sonraki ikinci milli yemeğimiz olan 'Testi Kebabı' şölenine herkesi davet etti.

PLAKET VERİLDİ

Derneğimize yaptıkları hizmetlerden dolayı katılımcılara plaketler takdim edildi. Daha sonra Yozgat yöresine ait türküleri en güzel şekilde söyleyen sanatçı Emre Ayaydın sahne alarak birbirinden güzel türküleri katılımcılar için söyledi. Programa olan yoğun ilgi katılımcıları bir hayli mutlu etti. Yapılan organizasyonun kusursuz olması katılımcılar tarafından tam not aldı.