Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

ŞEHİTLERİMİZİ ANMA PROGRAMI

Derince’de faaliyet gösteren 20 derneğin paydaşlığında 'Birlik Zamanı' sloganı ile düzenlenen Şehitleri Anma Programında çok sayıda platformla bir araya geldik. Derince Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe Derince Kaymakamı Cemil Aksak, Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, Derince İlçe Emniyet Müdürü Zafer Güven, Derince İlçe Müftüsü Mecit Amil, siyasi partilerin ilçe başkanları, gaziler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İLELEBET HÜR KALACAK

Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunduğu programın açılışını yapan Dernek Başkanımız Avni Gözütok, “Anaların kına yakarak askere yolladığı Mehmetçiklerimiz al bayrak için vatan için mücadele ediyor. Vatan aşkı ile tereddüt etmeden cansiperane bu mücadele sırasında kimi gazi olurken kimi şahadet şerbeti içiyor. Son dönemde  İdlib'te verilen mücadelede acı haberini aldığımız ve bu vatan için kanını akıtmış olan tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının büyük fedakârlıklarla kurduğu Türkiye Cumhuriyeti ilelebet hür ve bağımsız kalacaktır ve bunun en büyük teminatı tıpkı İstiklal Harbi sırasında olduğu gibi mücadele eden, vatan askı ile yanıp tutuşan kahraman askerlerimizdir” dedi.

BİZLERE EMANET

Cephede canını hiçe sayarak büyük kahramanlık destanları yazan ve bu uğurda şehit olan askerlerimizin arkalarında bıraktığı ana, baba, eş ve çocuklan hiç şüphesiz bizlere emanettir. Bizler de bu emanetlere sahip çıkarak şehitlerimizi minnetle yâd edeceğiz. Uğruna can verdiğimiz bu kutsal vatanımıza, en iyi şekilde hizmet vererek görevimizi ifa edeceğiz. Ya istiklal ya ölüm diyerek kurulan bu ülke her ferdi ile mücadeleye devam edecek. Şehitlerin kan rengini taşıyan bayrağımız  ilelebet dalgalanacaktır. Bunun uğrunda ne gerekiyorsa, aziz milletimiz yapmaktan ger, durmayacaktır

BİZİM İÇİN ŞEREF

Derince Hemşeri Dernekleri Platformu olarak buradan tüm dünyaya haykırıyoruz. Dinimizin de emrettiği gibi şahadet bizim için bir şeref, bu şerefe  nail olabilmek için her birimiz gözümüzü kırpmadan ölüme koşacak, bayrağımıza uzanacak namert elleri kıracağız. Hakkıdır hür yaşamış bayrağımın hürriyet, hakkıdır hakka tapan milletimin istiklal. Şehitlerimizi ve ebediyete göç eden gazilerimizi rahmetle anıyor, yaralılarımıza Allah'tan acil şifalar diliyoruz.

EV SAHİBİ DERNEKLER

Kocaeli Erzurumlular Derneği, Kocaeli Gümüşhaneliler Derneği, Kocaeli Serhat İlleri Derneği, Kocaeli Mardinliler Derneği, Kocaeli Bingöl Yayladere Derneği, Kocaeli Yörüklüler Derneği, Kocaeli Kars İli Derneği, Kocaeli Sarıkamışlılar Derneği, Kocaeli Çankırılılar Derneği, Kocaeli Ozanlar, Şairler ve Edebiyatçılar Derneği, Derince Bayburtlular Derneği, Derince Kırım Türkleri Derneği, Derince Sivas Kangal Derneği, Derince Kelkitliler Derneği, Derince Taşköprülüler Derneği, Derince Karadenizliler Derneği, Derince Yığılcalılar Derneği, Derince Dibektaşı Derneği, Çınarlı Mahallesi Derneği, Derince Lisesi Mezunları Derneği.