Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

GENEL KURULUMUZU YAPTIK

Kocaeli Fuarı içerisinde yer alan Sivil Toplum Merkezi’nde genel kurulumuzu yaptık. 64 üyesi bulunan derneğimizin genel kurulunda mevcut kurucu Başkan Olgun Koçak yeniden tek aday oldu. Düzenlenen genel kurula çok sayıda üyemiz katılım sağladı.

“AMACIMIZ ÜYE KATKISI SAĞLAMAK”

Kongrenin Divan Başkanlığı’nı Ferhan Arıkan, yazman üyeliklerini ise Barış Koçaklıoğlu ve Gülşah Sözer yaptı. Tek aday olan Olgun Koçak dernek faaliyetleriyle ilgili olarak, “ Derneğimiz 2009 yılında hepimizin gayretiyle kuruldu. Bu süre zarfında 2017’den bu yana her sene olduğu gibi faaliyetler hakkında bilgi vermek istiyorum. Amacımız derneğimize sahip çıkmak. Şu anda derneğimizin 64 tane üyesi var. Amacımız derneğe biraz daha üye katkısı sağlamak” dedi

“KOCAELİ’DE 3 BİN AYDINLI VAR”

Kocaeli’de 3 bin Aydınlı olduğunu belirten Başkanımız Koçak, “2019’da TÜİK’ten aldığımız verilere göre Kocaeli’de 3 bin Aydınlı olduğunu tespit ettik. İlçe ilçe ben bunu çıkardım. Ulaştığımız, ulaşamadığımız hemşerilerimiz var. Amacımız birlik ve beraberliği daha çok kaynaştırmak. Maddi olarak derneğimizin hiçbir sıkıntısı yok. Bütün Kocaeli’nin bürokrasini, yönetimini ziyaret ettik. Buralarda hep “Kocaeli’de biz de varız, Aydınlılar var. Biz hiçbir şey talep etmiyoruz ancak bizi de yok saymayın” dedik” şeklinde konuştu.

“BU SAATTEN SONRA YIKILMAZ”

Başkan  Koçak son olarak, “Ben bir yerlere getirdikten sonra devretmek istedim ancak devam et dediler. Kemik üye sayımızı oluşturduk. Bu dernek bu saatten sonra yıkılmaz. Buraya geldiğimde idealimdi. Allah nasip etti kurduk” dedi. Seçimlerin açık oy şeklinde yapılmasına oy birliğine karar verildi. Kongrede 7 asil, 6 yedek yönetim kurulu üyesi, 3 denetim kurulu asil ve yedek üye seçildi.

YÖNETİMİ LİSTESİ:

 ASİL: Olgun Koçak Ahmet Açan Bahar Banu Topçu Hakan Yüzbaş Kenan Kavakdere Serdal Solak Gülşah Sözer YEDEK: Turgut Samancı Ersun Hızlan Emin Vural Emre Özkahraman Melih Doğan Fuat Şahin DENETİM KURULU ASİL: İbrahim Karaçelik Raziye Gaye Yılmaz Ferah Açar DENETİM KURULU YEDEK: Yılmaz Oktay Süleyman Savran Tacettin Uğur