Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

BAĞLAMA LİMANI KOCAELİ DE OLSUN

KOSDER Yönetim Kurulu, Kocaeli’ne çıkarma yaptı. Heyet, İMEAK Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şubemize ve Kocaeli Liman Başkanlığı’na ziyaretler gerçekleştirerek Türk denizciliğinin bugünü ve geleceğini konuştular.

Görüşmelerde Türk denizciliğinin bugünü ve geleceğine yönelik değerlendirmelerde bulunuldu.

Gerçekleştirilen ziyaretlere KOSDER Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kocabaş, KOSDER Yönetim Kurulu Üyeleri Burak Akartaş, Fatih Yıldız, Metin Şener, Mahmut Turan ve Dernek Müdürü/İK Danışmanı Tibet Özay katılım sağladı.

Heyetin Kocaeli’deki ilk durağı imak deniz ticaret odamız oldu. Meclis Başkanı Kürşat Bal ve Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Doğusel, İMEAK Deniz Ticaret Odası’nın çalışmaları hakkında KOSDER yönetimini bilgilendirdi.

"BAĞLAMA LİMANI KOCAELİ OLSUN" ÖNERİSİ

Başkanımız Doğusel, heyete ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek KOSDER’in Türk denizcilik sektörünün sorunlarının çözümü adına önemli bir rolü olduğunu ifade etti. Koster Yenileme Projesi’ne de değinen Başkanımız Doğusel, Türk kosterlerinin yenilenmesi gerektiğini söyleyerek yenilenecek kosterlerin bağlama limanının Kocaeli olması önerisinde bulundu.

Aynı zamanda denizci ülke olma yolunda aşama kat edilmesi gerektiğini de vurgulayan Başkanımız, sokaklara denizi çağrıştıran isimlerin verilmesi konusunda Kocaeli’de çalışma yürüttüklerini belirtti.

Kabulde, Kocaeli ve Körfez limanlarına sıkça sefer yapan kosterlerin karşılaştıkları sıkıntıların çözülmesi noktasında Liman Başkanlığı ile ortak çalışma yürütülmesinin önemine de dikkat çekildi.

"BERABER MÜCADELE ETMELİYİZ"

KOSDER Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kocabaş da, başarılı çalışmalarından dolayı Kürşat Bal ve Vedat Doğusel’i tebrik ederek sözlerine şöyle devam etti:

“Türk denizciliği için büyük önem arz eden Kocaeli’de yapılan çalışmaları yerinde görmek bizim için büyük bir gurur kaynağı. Bizler de KOSDER olarak bu birlikteliğin bir parçası olmaya ve denizciliğimize ivme kazandırma adına beraber mücadele etmeye hazırız.”

Kocabaş, gösterilen misafirperverlikten dolayı teşekkür ederek Doğusel ve Bal’a plaket takdim etti. Heyet ayrıca İMEAK Deniz Ticaret Odası’nın yeni yapılan binasını gezdi ve hayırlı olsun dileklerini iletti.

"EL ELE VERİLİRSE SORUNLAR ÇÖZÜLÜR"

KOSDER yönetiminin bir sonraki durağı ise Kocaeli Liman Başkanlığı oldu. Kocaeli Liman Başkanı Murat Müftüoğlu ve Liman Başkan Yardımcısı Önder Eyigün KOSDER yönetimini makamlarında ağırlayarak gerçekleştirilen ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdiler. KOSDER’in çalışmalarını yakından takip ettiğini belirten Başkan Müftüoğlu, sektör paydaşlarıyla el ele vererek sorunların üstesinden gelinebileceğinin altını çizdi.

Heyet, aynı zamanda Kocaeli Gemi Acenteleri Derneği (KOGAD) Yönetim Kurulu Başkanı Rasim Alponat ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundu.