Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

Kocaeli Anneleri yüreklere dokundu

İlimizde başarılı çalışmalara imza atan Derneğimiz, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü öncesinde İzmit Tenis Kulübü’nün Yahya Kaptan Kortları’na giderek engelli milli sporcumuz Turan Akalın’a moral verdi.

Derneğimiz, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü öncesinde yüreklere dokundu. İlimizin gururu olan engelli milli sporcumuz Turan Akalın’ın sesini biraz daha duyurabilmek ve yetişen nesle bedensel engelin başarıya engel olmadığını gösterebilmek ve teşvik edebilmek için derneğimiz tarafından İzmit Tenis Kulübü’nün Yahya Kaptan Kortları’nda özel bir etkinlik düzenlendi. Bu anlamlı etkinliğe gençlik hizmetleri ve spor ilçe müdürlüğünden yetkililer de katılım sağladı.

DESTEĞE HAZIRLAR
Dernek başkanımız , “Spora destek için buradayız. Tenis sporuna dikkat çekerek daha fazla çocuğun sporla tanışmasını sağlamak için elimizden gelen desteği vermeye hazırız” dedi. Kocaeli Engelli Dernekleri Federasyonu Başkanı Mehmet Ata Doğan da derneğimize teşekkür ederek, yaklaşan Engelliler Günü öncesinde gerçekleşen bu ziyaretin kendileri için çok önemli olduğuna değindi. Kocaelili milli tenisçi Turan Akalın da rol model olarak seçilmekten dolayı duyduğu mutluluğu dile getirerek hedefinin 2020 Olimpiyatları’nda erkekler kategorisinde ülkemizi temsil etmek olduğunu söyledi.