Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

Futbolda 30 yeni genç antrenör

Futbol Federasyonu Eğitim Dairesi’nin açmış olduğu C Futbol Antrenör Kursu’na ev sahipliği yaptık.

Derneğimizin organizasyonunda gerçekleşen kursa ilimizden 30 isim katıldı. Yaklaşık 10 gün süren C Antrenör Kursu’nda ilimiz profesyonel ve amatör kulüplerinde forma giyen birçok yıldız oyuncu, teknik adamlığa da ilk adımı attılar.

YILDIZLAR ARTIK ANTRENÖR
Derneğimizin belirlediği isimlerin katıldığı C Kursu’nda daha önce profesyonel ve amatör olarak futbol oynayan birçok tanıdık isim vardı. Başiskele Belediyespor kaleci Hakan Bir, geçen yıl Doğantepespor forması giyen Özgür Tınaz, Zafer Akbaş, Necdet Eski, Emre Palaz, Alpaslan Gürbüz, Derbentspor Teknik Menajeri Fatih Engin, Derince AŞ kalecisi Onur Öner ve eski hakemlerden Aykut Uçarer de bulunuyor. Bu isimlerin birçoğu faal olarak futbol kariyerlerine devam ediyor.

FUTBOLDA YENİ YÜZLER
İlimizin ev sahipliğini yaptığı kursa bayan futbolcularda katıldı. Kocaeli’de kadın futbolunda önemli yerlere gelen Merve Şıkkibar, Serra, Medine ve Damla da faal futbolculuk kariyerlerini tamamladıktan sonra kendilerini teknik adam olarak sahalarda göreceğiz.  Osman Üstüner ve Serhat Sütlü’nün eğitimci olarak görev yaptığı kursa katılan isimler başarılı oldu, teknik adamlık kariyerlerine ilk adımı attılar. Dernek Başkanımız Remzi Demirer, “Çok güzel bir kurs dönemi geçirdik. Futbol camiasına yeni teknik adamlar kazandırdık, herkese hayırlı olsun” dedi.