Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

Ülkü Ocakları’ndan Çeker’e ziyaret

Ülkü Ocakları Kocaeli İl Başkanımız Gökhan Özkara; uyuşturucuya karşı başlatılan çalışmaları STK’lara aktarmaya başladı. Bu kapsamda Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker’i başkanımız ve başkan yardımcımız ziyaret  etti.

Ziyarette ayrıca Türk Büro Sen Kocaeli Şube Başkanı Rıfat Oypan’da hazır bulundu.

‘FAYDALI BİR ZİYARET’

Ülkü Ocakları Kocaeli İl Başkanımız Gökhan Özkara ziyarette konuşarak “Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından oluşturulan uyuşturucu ve madde bağımlılığı ile mücadele platformunun çalışmalarını anlatmaya başladık. Gençlerimizin uyuşturucuya karşı korunmaları için yaptığımız faaliyetler ve eğitim çalışmaları hakkında Türkiye Kamu Sen Kocaeli İl Temsilciliğini bilgilendirmek istedik. Ayrıca yapılan çalışmaları topladığımız dergiyi hediye etmek için ziyaretimizi gerçekleştirdik. Her iki taraf içinde faydalı bir ziyaret olmuştur” dedi.

‘HEPİMİZİN VAZİFESİ’

Ardından konuşan Türkiye Kamu Sen Kocaeli İl temsilcisi Çeker, “Yapılan bilimsel araştırmalarda ülkemizde uyuşturucu kullanım yaşının ilköğretime kadar düştüğü tespit edilmiştir. Bu tehlikeyi fark ederek Türk Milletinin geleceği olan gençlerimizi bu illetin pençesine düşmekten korumak ve tehlikelere karşı anne, babaları, gençlerimizi ve toplumuzu uyarmak hepimizin vazifesidir. Ülkü ocakları bu konuda halkımızı bilinçlendirmek ve eğitmek için bir platform kurmuştur. Bu çalışma Türk Milleti olarak desteklenmelidir. Yapmış oldukları ziyaret için İl Ocak Başkanımız Gökhan Özkara’ya, şahsında Ülkü Ocakları Teşkilatına ve İl Başkan yardımcısı hanım efendiye teşekkür ederim” dedi.