Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

Prematüre bebekleri unutmadık

Bilindiği üzere 17 Kasım değerli minik bebeklerimizin varlığını topluma hatırlatmak, sorunları hakkında tüm dünyada farkındalık yaratmak üzere ‘Dünya Prematüre Günü’ olarak kutlanmakta. Derneğimizde bu önemli günü en anlamlı şekilde kutlamak üzere Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Alikahya Yerleşkesi'nde çeşitli etkinliklerde bulundu. Gönüllülük esasıyla bebekler için özel hediyeler hazırlayan dernek üyeleri, anneleri yalnız bırakmadı.

 

ANNELER ZİYARET EDİLDİ

Dernek başkanımız  Hande Kaya, dernek yönetimi ve üyeleri, Başhekim Yardımcısı Yusuf Atakan Baltrak, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Serap Akkaya Efe, İdari Mali İşler Müdür Yardımcısı Fatih Zer, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcısı Reyhan Aydın, Yenidoğan Yoğun Bakım Hekimi İlkay Er’inde katıldığı programda ilk olarak, geçtiğimiz aylarda açılışı yapılan anne otelindeki anneleri ziyaret etti.

 

TEŞEKKÜR ETTİ

Başhekim Yardımcısı Yusuf Atakan Baltrak, “Başhekim ve tüm çalışanlar adına tüm ailelerin ve bebeklerin dünya prematüre gününü kutluyorum, Anne Oteli projesinde verdiği destekten sonra, moral ve motivasyon olarak da bugün olduğu gibi her zaman yanımızda olan Kocaeli Anneleri Derneğine teşekkür ediyorum” dedi.  Baltrak, bebeklerin sağlıklı bir şekilde evlerine gitmeleri için çalıştıklarını da söyledi.

 

FARKINDALIĞI ARTIKMAK İÇİN

Dernek Başkanımız, “Dernek olarak Dünya Prematüre Günü’nde farkındalığını arttırmak istediğimiz önceliğimizi prematüre bebeklerimizin, eğitimli sağlık çalışanlarından hizmet almasının sağlanması olarak belirledik. Bu noktada görüyoruz ki başta Başhekimimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımız özveriyle çalışmaktadır. Hem annelerimizin hem de hastanemizin her zaman yanında olmaya devam edeceğiz” diyerek, dernek üyeleri ve hastane yetkilileri ile beraber özel olarak hazırladıkları hediyeleri, hastanenin Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi’nde yatan prematüre bebekler ve aileleriyle paylaştı. Heyet bir pasta kesimiyle bu özel günde annelerin yanında oldu.