Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

İş Kadınlarının Kocaeli'deki Yeni buluşma adresi

Derneğimizi  düzenlediğimiz basın toplantısıyla kamuoyuna tanıttık. Tryp By Wyndham Otel’de düzenlediğimiz programa Dernek Başkanımız Nilgün Yılmaz, Yönetim Kurulu üyelerimiz Fulya Kılıçoğlu, Elif Ergüney, Arzu Durdağ Danyer, Pınar Topcu, Zuhal Sözer, Evrim Atasoy Ürük ve çok sayıda üzemiz katıldı.

Program kapsamında düzenlenen kokteylin ardından Başkanımız, derneğin faaliyetlerine yönelik açıklamalarda bulundu. “KOİDER, yaklaşık 1 yıl önce, kendi alanlarında başarı elde etmiş girişimci ve yönetici kadınların, birlik ve beraberlikle daha güçlü olabileceği düşüncesiyle kurulmuştur. Bugün geldiği noktada yaklaşık 60 üyesi bulunan bir dernektir. Hepimizin bildiği gibi Kocaeli sanayi ve ticaret kentidir. İş kadınlarının olduğu bir dernek arayışı içerisindeyken, taşın altına elimizi koymamız gerektiğine karar verdik ve KOİDER’i kurduk” ifadelerini kullandı.

Derneğimizin kuruluş amacını anlatan Başkanımız, “Amaçlarımız; iş hayatındaki kadınların birlik ve beraberlik içerisinde olması. İş hayatındaki kadınların ekonomik, sosyal ve kişisel anlamda gelişimlerinin desteklenmesi. Girişimciliğin desteklenmesi. Kadın istihdamının arttırılması. İş hayatında kadınların ihtiyaç duyduğu konular için eğitimler düzenlenmesi. İş hayatına yeni girecek kadınlar için destekleyici faaliyetlerin gerçekleştirilmesi” diye belirtti