Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

4. Çibörek Gecesi

Geleneksel 4. Çi Börek Gecesi ile bir araya geldik. Geceye yoğun katılım sağlanırken derneğimiz yararına Eskişehirspor oyuncularının imzaladığı formayı Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş aldı ve derneğimize hediye etti.

Çi Börek gecesine yoğun katılım sağlandı

Bülent Denlikol ve yönetimimizin  ev sahipliğini yaptığı geceye Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve dernek üyelerimiz ve çok sayıda Eskişehirliler katıldı.

Ellibeş, “Belli aralıklarla da olsa değerlerini ve kültürünü unutmamak için sıla-i rahim yapmak gerekiyor”

Gölcük Kongre Sarayı’nda düzenlenen Çi Börek gecesinde söz alan  Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, donanma kenti Gölcük’ün Türkiye’nin bir mozaiği olduğunu ve kentteki birlik, beraberlik ile dayanışma ruhunun örnek olduğunu dile getirerek; “İlçemizde yaşayan 161 bin insanımızın her birinin kalbi Gölcük için atıyor ama ata ve dede topraklarını da unutmamak lazım. Belli aralıklarla da olsa değerlerini ve kültürünü unutmamak için sıla-i rahim yapmak gerekiyor. Burada yaşadığı süre içinde kendi örfünü, kültürünü, folklorunu daha doğrusu kendini var eden tüm değerlerini yaşadığı bu kete de yansıtacak. Bunu yapmak mecburiyetindeyiz. Bu anlayış içerisinde Eskişehirliler bugüne kadar burada bu çabayı gösterdiler” dedi.

Başkan Ellibeş aldığı formayı derneğimize hediye etti

Derneğin kurulduğu gündem beri hep amacına hizmet ettiğini ve bu amaçtan hiç sapmadığını ifade eden Dernek Başkanımız Bülent Denlikol, kentte birlik ve beraberliği arttıracak etkinlikler yapmaya davam edeceklerini kaydetti. Etkinlikte, dernek yararına açık arttırmaya sunulan Eskişehirspor oyuncularının imzaladığı  formayı Gölcük Belediye  Başkanı Ellibeş aldı. Ellibeş, formayı derneğe hediye etti. Konuşmaların ardından Eskişehir’den özel olarak gelen ustaların hazırladığı Çi Börekler konuklara ikram edildi. Başkanımız Bülent Denlikol Çi Börek ustaları ile birlikte konuklara Çi Börek pişirdi.