Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

Karaosmanoğlu'nu Makamında Ziyaret Ettik

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlunu, Yörük Dernekleri Başkanları ve Darıca İmam Cafer-Ii Sadık Külliye ve Camii Derneği olarak makamında ziyaret ettik.

Başkan Karaosmanoğlu'nu 20 Ocak'ta Gebze Kapalı Spor Salonunda düzenlenecek Yörük Toyuna davet ettik. Derneklerimize verdikleri emek ve desteklerden dolayı Karaosmanoğlu'nu yapılacak ilk Toyda ömür boyu yörük beyi olarak ilan edeceğiz. Darıca İmam Cafer-i Sadık Külliye ve Camii Dernek Başkanı Yaver Daştan ise görüşmede, camilerine yapılan yardımlardan dolayı Karaosmanoğlu'na teşekkür etti.

"KÜLTÜRLERİNİ EN GÜZEL ŞEKİLDE YAŞAYACAKLAR"

Yörük Dernekleri Başkanlarıyla olan buluşmasında, Yörük Kültürü'nün önemine vurgu yapan Karaosmanoğlu, "Bizim değer verdiğimiz yörük kültüründe yaşam tarzlarıyla doğaya ve yeşile verdikleri değerlerden dolayı sizleri takdir ediyorum. Özellikle yaylacılık kültürlerini en güzel şekilde yansıtıyorlar. Otağımız yapıldığında Kocaeli'ndeki yörük kardeşlerimiz kültürlerini en güzel şekilde yaşayacaklardır" diye konuştu. "HER YAPRAĞI BİZİM İÇİN MÜBAREKTİR Halkın verdiği imkanları ellerinden geldiğince eşit şekilde yatırımlara yansıttıklarını söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, "Caferi vatandaşlarımız, dinimizi sade ve güzel bir şekilde yaşayan kardeşlerimizdir. Hepimiz biliyoruz ki; Kuranı Kerim bizim çatımızdır. Bu çatı altında Peygamber Efendimizin sünnetleri doğrultusunda İslam dünyası ve ülke olarak birlik ve beraberlik içinde dinimizi en güzel şekilde yaşamak için çabalayacağız. İslam'a mensup olan her Müslüman gibi bizler yeni nesillerimize mezhep farklılıklarından ayrışmayı değil birliği, Müslüman kardeşliğini aşılayarak yetiştirmeliyiz" diyerek sözlerini tamamladı.