Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

Kocaeli Anneleri yine fark yarattı

Kocaeli Anneleri yine fark yarattı

Kuru Fasulyeci’ isimli tiyatro oyununu Sabancı Kültür Merkezi’nde izleyiciyle buluşturduk. Oyundan elde edilen gelirin öğrencilere burs olarak verilecek.

EĞİTİME DESTEK İÇİN

Gönüllülük esasıyla faaliyet gösteren Derneğimiz önceki akşam örnek bir etkinliğe imza attı. Eğitime destek amacıyla Sabancı Kültür Merkezi’nde ‘Efsane Kuru Fasulyeci’ isimli tiyatro oyununu izleyiciyle buluşturduk. Daha çok çocuk okusun diye yola çıkarak düzenlediğimiz tiyatro etkinliğiyle yine takdir edildik. Beykoz Eğitime Destek Derneği işbirliği ile gerçekleştirdiğimiz Efsane Kuru Fasulyeci oyununda, tamamı kadınlardan oluşan gönüllüler farklı kültürlerden kadınları canlandırdı. Anadolu topraklarında egemen olan imparatoriçeler, prensesler ve modern Türk kadını oyunda temsil edildi.

BİRÇOK İSİM KATILDI

Meşhur kuru fasulyeci dükkânında bir araya gelen Anadolu kadınlarının oyunda, kadının gücü ve kadına şiddetin son bulması gibi güzel mesajlar verirken, oyundan elde edilen gelirin öğrencilere burs olarak bağışlanacak olması etkinliğe ayrı bir anlam kattı. Bu özel geceye; İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu ve Zeynep Emiroğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zanburkan, İzmit İlçe Jandarma Komutanı İnanç Marım ve eşi, GKD Başkanı Umut Ongül, Olimpiyat Yıldızları Spor Kulübü Başkanı Tolga Havuç, Kocaeli Kaya Şirketler Topluluğu Başkan Vekili Mehmet Kaya, Bahçeşehir Kocaeli Okulları Müdürü Mahmut Kalcı, Kültür Okulları Kurucusu Ali Aydemir gibi birçok isim katıldı.

HEDİYELER VERİLDİ

Başkanımız, geceye gösterilen ilgiden dolayı duyduğu mutluluğu dile getirirken, dernek olarak eğitime olan desteğin artarak devam edeceğini dile getirdi ve BEDES Yönetim Kurulu Başkanı Gülay Demirel’e teşekkür plaketi takdim etti. BEDES Yönetim Kurulu Başkanı Demirel de emeği geçen herkese teşekkür ederek Beykoz Eğitime Destek Derneği’nin aydın gençler yetiştirme için yaptıkları projelerde bu gönüllü çalışmaların ve desteğin çok önemli olduğunu söyleyerek Beykoz’dan özel bir hediyeyi de Hande Kaya’ya verdi. Gece, derneğimiz yönetim kurulu üyelerinin oyunculara plaket takdiminin ardından hatıra fotoğrafı ile tamamlandı.