Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

Büyükakın’dan ihracat ve istihdam vurgusu

AKP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, derneğimizi ziyaret etti. “Dost Meclisi” programımıza katılan Büyükakın, dernek yönetimi ve üyelerimizle sohbet etti. Programda konuşan Büyükakın, “Kentin refah seviyesinin yükselmesi için ihracatın ve istihdamın artması gerekiyor” ifadelerine yer verdi.

“GELECEĞİ PLANLAYACAĞIZ”

Büyükakın, “Son 16 yıldır ülkemizde sosyal, siyasal ve ekonomi gibi her alanda büyük gelişmeler yaşanıyor. Bu gelişmelerin en önemlisi ekonomidir. Bunun için de Kocaeli’de üreten her fabrika bizim için önemlidir. Yeni belediyecilikte önemli şeylerden biri şehrin marka yönetimidir. Geleceğin şehircilik anlayışı koşutuyla, kendi gerçeklerimizle uyumlu, geleceği planlayan çözümler üreteceğiz” şeklinde konuştu.

“YENİ PAZARLARA İHTİYAÇ VAR”

Kentin refah seviyesinin artması için ihracatın da artması gerektiğini kaydeden Büyükakın, “Bunun için iş adamlarının yeni pazarlar bulmasına liderlik edilmesine ihtiyaç duyuluyor. Kentin ihracat gelirini büyütmeliyiz. Ekonomik olarak bu kentin yurtdışına satışını teşvik edecek çalışmalar yapmalıyız. Tüm bu konularda sizin gibi STK’larla yoğun işbirliği yürüteceğiz” dedi.

“İSTİHDAM BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR”

“Sanayicilerimiz ve iş adamlarımız Kocaeli’yi her zaman bir önceki günden daha ileriye taşıyor” diyen Büyükakın, “Sanayicimizin, iş adamlarımızın Kocaeli’ye ve ülkemize sunduğu katkı ve oluşturduğu istihdam ortamı bizim için büyük anlam taşıyor. Başkan seçildiğimiz günden itibaren de sürekli bir araya gelerek, sivil toplum kuruluşları ve derneklerimiz ile güç birliği yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.