Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

İBRAHİM BAŞKANIMIZA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, 1964 yılında kurulan ve 2014 yılında SEKA Park Kültür Alanı’na taşınan Kocaeli Kafkas Dostluk Evi’ni ziyaret etti. Kültürel faaliyetlerin gerçekleştirildiği Dostluk Evi’nde inceleme gerçekleştiren Başkan Karaosmanoğlu, Dernek Başkanımız Erdal Çatan’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Başkan Karaosmanoğlu ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, “93 harbinde ve sonrasında Rus işgali nedeniyle kaçarak Türkiye’ye gelen ve bu güzel yurdu vatan edinen insanlarımızın kültürlerini, gelenek ve göreneklerini yaşattıkları böylesine güzel bir derneği ziyaret etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Şunu ifade edeyim ki Kocaeli’de kent kültürüne sahip çıkıyoruz” ifadelerini sarf etti.

“ALLAH ÇALIŞMALARINIZDA GAYRET VE KUVVET VERSİN” 
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ali Yeşildal, Başkan Danışmanı Nermin Tol, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Raşit Fidan ve dernek temsilcilerinin hazır bulunduğu ziyarette, Başkan Karaosmanoğlu açıklamalarda bulundu. Başkan Karaosmanoğlu” Kuzey Kafkasya’dan Çeçenistan’dan, Dağıstan’dan, Abhazya’dan ve diğer bölgelerden gelerek Türkiye’mizde çok önemli noktalara gelmiş on binlerce insanımız var. Bu güzel insanlar Türkiye’mize canla başla hizmet ettikleri gibi, Kafkasya’da kalan akrabalarının sorunlarına da çözüm bulunması için var güçleri ile çalışmışlar ve hâlâ da çalışıyorlar. Allah bu ülkeye ve bu kutlu davaya hizmet edenlerden razı olsun. Allah çalışmalarınızda gayret ve kuvvet versin” diye konuştu.

 

İBRAHİM BAŞKANIMIZA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ
Dernek binalarının ışıklarını söndürmeden faaliyetlerini gerçekleştirdiklerini dile getiren Kocaeli Kafkas Kültür Derneği Başkanımız, Kafkas ailelerin dernek binamızı eksik bırakmadan faaliyetlerini sürdürdüklerini ziyarette söyleyerek, “2014 yılında bu alanın tahsis eden Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’na teşekkür ediyoruz. Kültürel çalışmalarımıza her alanda olmak üzere Okordion, Folklor, Müzik Aletleri, Kadın El Sanatları ve Dil Kursları düzenleyerek devam ediyoruz. Ayrıca, Kafkas Kültür Derneği olarak bugüne kadar Kocaeli’ye sundukları hizmetler için Büyükşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ediyoruz” dedi