Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

‘Kentin STK’larını güçlendirmeliyiz’

Büyükakın ,Derneğimize konuk oldu. Ziyaretinde konuşan Büyükakın, “Bu kentin yönetsel kültürünü değiştirirsek, sivil toplum kuruluşlarını güçlendirirsek daha net iyi bir Kocaeli olacaktır” dedi

AK Parti Büyükşehir Belediyesi adayı Tahir Büyükakın’ı ağırladık. Ziyarette, Dernek Başkanımız Didem Turan,  AK Parti Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman ve dernek yöneticilerimiz yer aldı. Büyükakın,”Bu kentin yönetsel kültürünü değiştirirsek, sivil toplum kuruluşlarını güçlendirirsek daha net iyi bir Kocaeli olacaktır. KYÖD bu kentin başta gelen sivil toplum kuruluşlarından birisi. İnsanların siyasi parti farkına bakılmaksızın herkesi aynı kefede gören bir anlayış içerisinde olmamız lazım” sözlerini kullandı.

TURAN, ‘CİDDİ ANLAMDA BÜYÜK SORUMLULUK’

Başkanımız , “Derneğimizi zaten tanıyorsunuz. Uzun senelerdir işleyen bir derneğiz. Derneğimiz de sizi tanıyor. Hayırlı uğurlu olsun bu kenti yönetmeye talip olmak ciddi anlamda büyük sorumluluk. Sivil toplum kuruluşu olarak başarılar diliyoruz. Hayırlı uğurlu olsun bu kenti yönetmeye talip olmak ciddi anlamda büyük sorumluluk. Sivil toplum kuruluşu olarak başarılar diliyoruz” şeklinde konuştu.

‘BURADAKİ ÜRETİM KAMU YARARINADIR’

Sözlerini sürdüren Turan, “Buradaki yerel yönetimlerin sivil toplum kuruluşlarıyla beraber karar alması hem ket insanı hem de kentin menfaati için daha iyi olacaktır. Biz daha öncede topluma mesaj verirken aslında buradaki üretimlerin kentin tamamına açık olduğunu belirttik. Buradaki üretim kamunun yararınadır. Ne kadar kamu yararı gözükmese de” diye konuştu.

BÜYÜKAKIN, ‘ÇALIŞMAMIN ÇOĞU KOCAELİ DE GEÇTİ’

Bu sıcak karşılama için teşekkür ettiğini belirten Büyükakın, “Kocaeli ben uzun yıllar çalıştım. Profesyonel çalışmamın çoğu Kocaeli de geçti.25 yılımın 24 yılını burada hizmet ederek geçirdim. Şimdide bu kentin sorumluluğuna talip oldum. Bu emaneti yüklenecek birikimimiz var. Kenti tanıyorum. Kentin alanları ilgili geçmiş bir bilgim var. Bu kenti beraber yönetme kültürüne katkı sağlayacağımı düşünüyorum” ifadelerinde bulundu.

‘BENİM İÇİN ONUR KAYNAĞI OLACAK’

“Benim için bu kent ayrı bir yeri var” diyen Büyükakın, “Burada doğdum. Çocuklarım burada doğdu ve yaşıyor. Böylede galiba devam edecek. Buranın güzelleşmesi insanların burada mutlu olması için elimden geleni yapacağım. Benim için onur kaynağı olacak. İnsanların yaşamını güzelleştirdiğimizde geride güzel şeyler bırakmış oluyoruz. Bu kentin yönetsel kültürünü değiştirirsek, sivil toplum kuruluşlarını güçlendirirsek daha net iyi bir Kocaeli olacaktır” sözlerini kullandı.

‘GÖNÜLLERE GİRİP KAZANMAMIZ GEREKİR’

Sözlerinin sonunda Büyükakın, “KYÖD bu kentin başta gelen sivil toplum kuruluşlarından birisi. Asıl yapılması gereken bu kenti yaşanacak bir yer haline getirip, insanların mutlu olduğu, siyasi parti farkına bakılmaksızın herkesi aynı kefede gören bir anlayış içerisinde olmamız lazım. Standart belediyecilik hizmetlerinin dışında gönüllere girip, kazanmamız gerekir” ifadelerini kullandı.