Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

PDR öğrencileriyle buluştuk

Türk Ocağı Kocaeli şubemizin bu haftaki konuğu alanında uzmanlaşan Türk PDR Derneği Başkan Yardımcısı ve Ev Okulu Derneği Başkanı Mehmet Hilmi Eren oldu.

 

Başkanımız Yücel Alpay Demir' in ev sahipliğinde gerçekleşen programa Aydınlar Ocağı başkanı Süleyman pekin, Bağımsız Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Sami Ayyıldız, akademisyenler, öğretmenler ve Kocaeli Üniversitesi'nde eğitim gören Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümü öğrencileri katıldı.

‘SÜREKLİ YENİLENİN’

 

Mehmet Hilmi Eren, ‘Üniversitelinin Galaksi Rehberi’ başlıklı programda özellikle PDR eğitimi alan ve diğer üniversite öğrencilerinin kişisel gelişimi, yaşam ve kariyer seyri hakkında bu alanın uzmanı olarak öğrencilere ilk tavsiye olarak “Kendinizi içinde bulunduğunuz zamana değil sizi bekleyen zamana hazırlayın. Zorunlu olarak yaptığınız her şey ilerde size tecrübe olarak geri döner. Taklit olarak kazanılan davranışlar yaşantıda tahkiki olarak devam eder. Evinize sürekli aynı sokaktan gitmeyin, sınıfta hep aynı sandalyeye oturmayın, krizi fırsata çevirmek için farklı açılardan bakmak gerektiğini unutmayın ve gözlem yapın, ufkunuzu genişletin. Her zaman yaptığınız şeye ilave olarak ekstra ne yapabilirim sorusunu kendinize sormayı unutmayın” dedi.

TEŞEKKÜR PLAKETİ VERİLDİ

Eren, “Önce Kim olduğunuzu doğru tanımlayın bir duruşunuz ve hedefiniz olsun. Olabildiğince fazla insanla tanışıp fazla yer görmek için çabalayın. Yaparken hoşnut olmadığınız, zorlandığınız işlerin size tecrübe kazandırdığını ve ihtiyaç duyduğunuzda yeni kapılar açmak için anahtar sağladığını unutmayın. Unutmayın, taşı delen suyun gücü değil, devamlılığıdır” diyerek sözlerini tamamladı. Öğrencilerin eğitimden sosyal hayata bakış açılarını değiştiren ve dinleyicilerin beğeni ile dinlediği programın sonunda Türk Ocağı adına hazırlanan teşekkür plaketini Türk Ocağı Üyesi PDR bölümü öğrencisi Şeyma Türkoğlu takdim etti.