Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

Bingöl Tanıtım Günleri

Kocaeli Bingöllüler Derneği olarak tanıtım günleri yapacağız.

Bingöl Tanıtım Günleri’ni 18-21 Ekim tarihleri arasında İnterteks Fuar Alanı’nda yapacağız.

Bingöl Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Bingöl Belediyesi, Bingöl Üniversitesi ortaklığında düzenlenecek olan Bingöl Tanıtım Günleri, Kocaeli Bingöllüler Derneği ev sahipliğinde ilimizde gerçekleştirilecek. Türkiye genelinde dördüncüsü İnterteks Fuar Alanı’nda 18-21 Ekim tarihleri arasında yapılacak tanıtım günlerine Binögüllü sanatçılardan Alişan, Servet Kocakaya ve Erkam Aydar’ın da katılması planlanmaktadır.

İLİMİZDE İLK KEZ YAPILACAK
Sadece Kocaeli’de ki Bingöllüler değil, komşu illerdeki (İstanbul, Yalova, Bursa, Sakarya) Bingöllü hemşerilerimizin yoğun katılım ve destek vereceği inancındayız. Bingöl Tanıtım Günleri için bir komite oluşturduk. Bu komitenin içinde İstanbul, Bursa, Yalova, Sakarya, Osmaniye, İzmir, Ankara ve Bingöl’de bulunan arkadaşlarımız görev alacak. Önümüzdeki günlerde çalışmalarımız için bu illerdeki hemşerilerimizi ve kanaat önderlerini ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi vereceğiz.

ÖZEL BİR ÇALIŞMA 
Kocaeli için özel bir çalışma düşünüyoruz. Oluşturulan özel ekiple Kocaeli’deki tüm mahallelerde yaşayan hemşerilerimize ve Kocaelililere ulaşıp tanıtım günleri hakkında bilgi vereceğiz. Tanıtım günlerinde tüm ilçe belediyeleri stant açacak. Her ilçenin kendine ait kültürü olduğu için Bingöl’ün sayısız değerini Kocaeli’de tanıtacağız. Bal, ceviz, burma kadayıf, börek, sorina pel, mastuva, gömme, kalbur hurması, keldoş, Kürt böreği, tutmaç çorbası, löl gibi yöresel yemeklerimiz de tanıtım günlerinde bulunacak. Etkinlikte Bin porsiyon burma kadayıf ile yöresel yemek ikramlarımız olacaktır.

BAKAN YILMAZ DA KATILACAK
Tanıtım günlerimize Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Bingöl Valisi Ali Mantı, Bingöl Belediye Başkanı Yücel Baragazi’nin yanında ilçe belediye başkanları ile kaymakamlarını davet ettik. Katılımlarını bekliyoruz. Bingöl valiliği ve belediyesinin yanı sıra yaklaşık 15 kurumumuz(Bingöl Fırat Kalkınma Ajansı, Tarım İl Müdürlüğü, Ziraat Odası, Arıcılar Birliği, Damızlık ve Hayvancılar Birliği, OSB, tüm ilçe belediyeleri ve kaymakamlıkları) da tanıtım günlerinde olacak. Bingöllü sanatçılardan Alişan, Servet Kocakaya ve Erkam Aydar’ın yanı sıra çok sayıda yerel sanatçılarımızı da tanıtım günümüze davet ettik.