Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

Kayıt Dışı Emlakçı Kalmayacak

Başkanımız Alpay Hacıoğlu geçtiğimiz gün Değirmendere Lagoon Cafe’de tüm Gölcüklü Emlakçılara Taşınmaz Ticaret Yönetmeliği hakkında önemli bilgilendirmede bulundu ve Emlakçılara, ‘Ticaret bakımından sıkıntı yaşamamanız için mutlaka yetki belgenizi alın’ dedi.

Hacıoğlu, ‘Yetki belgesi almayan emlakçılarımız sorun yaşayacak’

 

Başkanımız Alpay Hacıoğlu, programa katılım sağlayan emlakçılara teşekkür etti ve şunları ifade etti: ‘’Öncelikle bugün bu ortamda bizleri yalnız bırakmadığınız için siz değerli emlakçı kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Yeni Taşınmaz Yönetmeliği ile kayıtsız emlakçı kalmaması için mücadelelerimiz sürüyor. Yani yetki belgesi olmayan emlakçılık yapamayacak. Kocaeli’de 270 emlakçı yetki belgesini aldı.  Bu konuda gerçekten diğer illere öncüyüz. Şunu belirtmek istiyorum yıl sonuna kadar yetki belgesi almayanlar ticaret konusunda sıkıntı yaşayacaklar. Kayıt dışı emlakçı kalmayacak. Yani yeni yapılan düzenlemeye göre artık emlakçılar en az lise mezunu olacak, yetki belgelerini almaları gerekecek. 2009 yılından beri Kocaeli Emlakçılar Odası Başkanlığını yönetiyorum. Mesleğimi gerçekten çok seviyorum. Siz değerli emlakçılarımızın da sorun yaşamalarını istemiyorum’ diyerek uyarılarını dile getirdi.

Müdür Aydın, ‘Bizim size her zaman kapımız açık’

Başkan Hacıoğlu’dan sonra konuşma yapan Gölcük Tapu Müdürü İrfan Aydın, ‘Öncelikle bu güzel organizasyona davetinizden ötürü hepinize teşekkür ediyorum. Sizler bizim için gerçekten çok değerlisiniz. Sayın Alpay başkanın da ifade ettiği gibi mutlaka yetki belgelerinizi alın. Çalışmalarınızda sıkıntı yaşamayın. Gölcük Tapu’da siz değerli emlakçılarımız sayesinde işlerinizi iyi bildiğiniz için bizlere kolaylık sağlıyorsunuz. Yani vatandaşlar bize geldiklerinde hangi belgeleri getireceklerini bilmedikleri için çok sıkıntı yaşıyoruz. Değerli emlakçılarımız bize geldiğinde hangi belgeleri hazırlanması gerektiğini bildiklerinden ötürü bizler de çok kolay işlerimizi yürütüyoruz. Bizler sizleri önemsiyoruz. Sizlere kapımız her zaman açık. Görevden asla kaçmayız’ dedi.

Kimlikler teslim edildi

Gerçekleştirilen programda yetki belgelerini alan emlakçılara kimlikleri teslim edilerek, yeni sisteme uymalarından ötürü teşekkür etti.