Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

Karslılar Kocaeli’de bir araya geldi

Derneğimizin Düzenlediği kaz gecesinde kentimizde yaşayan Karslılarla bir araya geldik. Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde düzenlediğimiz gecemize AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, AK Parti Derince Belediye Başkan Adayı Zeki Aygün, AK Parti Derince İlçe Başkanı Selçuk Çakıroğlu, AK Parti Derince Belediyesi Meclis Üyesi Aday Adayı Ayşe Şiranün, AK Parti Derince Belediye Başkan Aday Adayı Öztekin Kaşukçi, CHP Derince Belediye Başkan adayı Sertif Gökçe, CHP Derince İlçe Başkanı Nihat Değer, MHP Derince İlçe Başkanı Zeki Omurca, Ankara İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu, 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri, Gazileri, Terör Mağdurları Derneği Genel Başkan Yardımcısı Abidin Öztürk ve çok sayıda davetli katılımdı. Programımızda birlikte vakit geçirme fırsatı bulan hemşerilerimiz hasret giderdi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından ilk olarak kürsüye çıkan AK Parti Derince Belediye Başkan aday adayı Öztekin Kaşukçi, “Ertekin bey bana, dernek olarak biz Kars Gecesi yapalım, tüm dostları davet edelim dedi. Yaptıkları organizasyonu görüyoruz, ellerine sağlık her birinin. Ertekin bey ve yönetimine çok teşekkür ederiz. Bu süreçte tüm dernek yöneticileri çok güzel birlik sağladılar, süreçte iki adaya da seçimde başarılar diliyorum birisi ağabeyim, diğeri kardeşim Allah hayırlısını nasip etsin. Bu gece siyaset gecesi değil, kaz gecesi hep beraber kaz yiyeceğiz” ifadelerini kullandı.

 YORULMAYAN BİR DERNEK

Dernek Başkanımız Ertekin Akbulak, “Tüm misafirlerimiz ve dostlarımız hepiniz gecemize hoş geldiniz. Öztekin ağabeye teşekkür ederim. Derneğimiz genç,dinamik hiç durmayan yorulmayan bir dernek. Derneğimiz kurulalı 5 yıl olmasına rağmen 15 yıllık faaliyetler yaptık. İşin özünde hep birilerine dokunmak, gönüllere girmek vardı, bunu da yaptık. Bu gecenin özel bir anlamı var bunu anlatabilmem için bir hikaye anlatacağım. Bir kız çocuğumuz Anadolu illerinden birinde üniversite okuyor, babası Alzheimer hastası annesi el işi yaparak kızına bakmaya çalışıyor. Kız çocuğu 100 lira kazanarak okumaya çalışıyor. Bir süre sonra annesi rahatsızlanınca okulunu bırakmak zorunda kalıyor. Biz bu kardeşimize ulaştık, bir kadın arkadaşımız bu çocuğumuzun masraarını üstlendi” diye belirtti.

BİZE BÖYLE İNSANLAR LAZIM

Konuşmasının devamında Kocaeli Kars İli Dernek Başkanımız “Kız çocuğumuza 500 liralık yardım yapıyor öğrendik ki o gelen 500 liradan 200 lirayı alıp geri kalanıyla ihtiyacı olanlara yardım ediyormuş. Bize böyle insanlar lazım, biz de bu geceden gelecek yardım ile yardımlarımıza devam edeceğiz, bir kuruşu dahi kasamıza girmeyecek. Burada biletleri 100 liraya satıyoruz, birçok kardeşimiz aldı, yardım etmek isteyenleri bekliyoruz. Katıldığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Derneğimize katkıda bulunan İsrafil Kamacı’ya, Abidin Öztürk’e, Ayşe Şiranün’e, Semrel Aşçı’ya, Öztekin Kaşukçi’ye, Aytemiz Genel Müdür Yardımcısı Yakup Yazar’a plaketlerini takdim etmek istiyoruz” diye konuştu.

GELENEK GÖRENEKLER AKTARILIYOR

Dernek Başkanımız Ertekin Akbulak’ın ardından söz alan AK Parti Milletvekili İlyas Şeker, “Çok değerli Karslı hemşerilerim sizi saygıyla selamlıyorum. İnanıyorum ki dernek bugüne kadar güzel faaliyetler yapmış ve üyeleri desteklemek için bu akşam bu salonu doldurmuşlar. Biz hemşeri derneklerini destekliyoruz. Kendi mahallesinde, kentinde olan durumu olmayan öğrenci kardeşlerimize burs veriyorlarmış bunu burada öğrendik, çok mutlu olduk. Bu derneklerde örerin, geleneklerin gençlere aktarılması için çok önemli. Bu gecenin sanatını izlemek, dinlemek isterdim erkenden gitmek zorunda olduğum için hepinizden özür diliyorum” ifadelerini kullandı.