Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

13. Olağan Kongresini gerçekleştirdik BİLGE SARAL YENİDEN BAŞKAN

13. Olağan Genel Kongresini dernek binamızdada yoğun katılımla gerçekleştirdk. Başkan Saral, gerçekleştirilen 13. Olağan Genel Kurul’da tüm Muhtarların oylarıyla yeniden başkanlığa seçildi.

Kongreye ilgi yoğun oldu

Olağan Genel Kurulu’na Gölcük Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Lütfü Yılmaz ile Mahalle ve Köy Muhtarları katılım sağladı.

Divan Başkanlığı’na Lütfü Yılmaz seçildi

Kongrede Divan Başkanlığı’nı Gölcük Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Lütfü Yılmaz yaparken, Divan Üyeliklerini Sofular Köyü Muhtarı Hüseyin Türkay ve Saraylı Köyü Muhtarı Rıfat Büyükbudak yaptı.

Derneğin Yönetim, Denetim ve Hesap Raporları ibra edildi

Kongreye Divan Teşekkülünün oluşturulmasının ardından 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlandı. Daha sonra Derneğin Yönetim Kurulu, Faaliyet ve Hesap Raporları, İl Denetim Kurulu Hesap Raporlarının okunması ve ibrası ile devam edildi. Derneğin Yönetim Kurulu, Faaliyet ve Hesap Raporları, İl Denetim Kurulu raporları oybirliği ile ibra edildi.

Başkan Saral güven tazeledi

Daha sonra başkanlık seçimine geçildi. Kongrede Derneğin mevcut başkanı Bilge Saral tüm Muhtarların oyları ile yeniden başkanlığa seçildi.

Başkan Saral’ın yeni Yönetim Kurulu Listesi şu isimlerden oluştu;

Asil; Halil İbrahim Tosun, Hasan Kayhan, Necati Baz, Sinan Kahraman, Mehmet Sertoğlu, Ali Vasfi Kara, Muammer Akçay, Mustafa Uyar, Murat Kayabay

Yedek; Şaban Saral, Ayşe Kaba, Eda Yetgin Kamil Kılıç, Necati Atılgan, Ali Keskin