Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

Derneğimiz 27 Şubat’ta önemli etkinliğe hazırlanıyor

Gölcük Kamu Kurumlarını Destekleme Dernek Başkanımız Lütfü Yılmaz ve yönetimi sosyal sorumluluk projesi kapsamında 27 Şubat’ta Sabancı Kültür Merkezinde Oyun İstasyonu Tiyatro grubunun “Yedi Kocalı Hürmüz” adlı oyunu için etkinlik düzenlemeye hazırlanıyor.

“YEDİ KOCALI HÜRMÜZ”  

Dernek   Başkanımız Lütfü Yılmaz’ın başkanlığında Adnan Zeytinoğlu, Hüseyin Barış, Mustafa Cintaş, Recai Gönenç, Emine Akboyun, Ayşe Dışpınar, Zafer Kanpara, Hakan Bıçakçı toplantı yaparak Sabancı Kültür Merkezinde Oyun İstasyonu Tiyatro Grubunun “Yedi Kocalı Hürmüz” adlı oyunu için etkinlik düzenlemeye hazırlanıyor. Etkinlik 27 Şubat akşamı saat 20.00’da yapılacak. Derneğimizin toplantısına katılan Kaymakam Mustafa Altıntaş; “Derneğimiz ilçemizde çok güzel etkinliklere imza atıyor. Sanatsal olarak organize edeceğiniz bu etkinliğe Gölcük’ten yüksek katılım olacağını düşünüyorum ”dedi.

Yazan Sadık ŞENDİL, Yöneten Kadir YÜKSEL, Yönetmen Yardımcısı Evrim ZEYTİNOĞLU, Dekor Gülabi TURAN, Ergin DEMİREL, Teknik Mustafa SAREM

Oynayanlar 

Aynur SEREN, Filiz ÇOLAKLAR, Aynur ERDOĞAN, Gülabi TURAN, Evrim TÜRKAN, Tufan KATIRCI, Ergin DEMİREL, Tuba KESKİN, Büşra ÇİÇEKLİ, Hakan YILMAZ, Murat KUŞAKSIZ, Büşra ÇİÇEKLİ Durmuş ÇETİN, Nejla KARAKURT, Sercan AKDOĞAN, Yasemin SEVİM, Ersen DOĞAN, Merve YILDIRIM, Deniz ÖZDEMİR.

Oyunun Konusu

Yedi Kocalı Hürmüz, becerikli, kurnaz bir kadının, erkekleri adeta elinde oynatarak, yaşamını onların üstünden sürdürmesinin öyküsünü, güldürüye dayalı canlı müzikli, danslı, rejisi ile kentimiz sahnesinde.

Tiyatronun geçmişi

Oyun İstasyonu, 2004 yılında Türkiye’nin ikinci “Doğaçlama Tiyatro”  topluluğu olarak perde açmaya başlamıştır. Bu yıl 15. sezonunu perde açan tiyatromuzun oyunları; 1.000’i aşkın performans ile seyirci ile buluştu. Sırasıyla Çukurbağ Kültür, Dafne Kültür Merkezi, SDKM Oda Tiyatrosu, Sabancı Kültür Merkezi, gibi sahnelerde seyirci ile buluşan topluluk 2008’de ilk metinli oyununu sahneledi.Bunun ardından gelen 10 yıl boyunca da her sezon yeni bir oyun ile düzenli olarak oyun sahnelemeye devam etti.