Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

MEZUN BİLGİ SİSTEMİ KURUYORUZ

Başkanımız Ali KÜÇÜKKESKİN dijital ortamda mezun bilgi sistemi kuracağını ifade etti. Derneğimizin faaliyetleriyle ilgili çalışmaları kısaca anlattı. Önemli projelerimizden birisinin; önümüzdeki yıl gerçekleştirmeyi planladığımız , şu anda hazırlık aşamasında olan Mezun Bilgi Sistemi’ni yetiştirmek olduğunu söyledi. Ayrıca İmam Hatipler Haftasını da unutmayarak, “İçinde bulunduğumuz hafta İmam Hatipler Haftası. İmam Hatip Liseleri Mezunları Derneği de 33 yaşında. Bu derneğe hizmet veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Dijital ortamda Mezun Bilgi Sistemi oluşturmayla alakalı ön çalışmalarımız var. Mezunların hatıralarını canlandıracak videoların, fotoğrafların olduğu bir çalışma başlattık. Bunu önümüzdeki Mezunlar Günü’ne kadar bitirmeyi planlıyoruz. Bitirirsek orada yayınlayacağız. Mezunlar Günü yapılamazsa sanal ortamda paylaşım yapacağız. Mezun üyelerimizin çoğu İmam Hatip Lisesi Mezunu, tüm okullarla ilgili böyle bir çalışma yapmak biraz zor. Merkeze İzmit İmam Hatip Lisesi’ni alarak bu çalışmayı gerçekleştireceğiz. Diğer ilçe dernekleri de bu çalışmayı örnek alıp, kendi ilçelerinde uygulayabilirler. İzmit İmam Hatip Lisesi’nin yaklaşık 10 bin mezunu var. Bunlardan ulaşabildiğimiz kadarına ulaşacağız.

 

ONLİNE FAALİYETLER YAPTIK

Her ne kadar mezunlar derneği olsak da eğitim çalışmaları bizim olmazsa olmazımızdır ve işimizin yüzde 80’i öğrencilerle. Bu süreçte İngilizce ve Matematik kurları açtık. Pandemiyle birlikte birebir eğitimlerimizden uzaklaşsak da Online eğitim çalışmalarına ağırlık vererek faaliyete geçirdik.

MEZUNLAR GÜNÜ PROGRAMI

 Derneğimizin en büyük faaliyeti olan Mezunlar Günü programımızı pandemiden ötürü yapamadık. Bu sene mezunlarımızdan gelen videolardan bir düzenleme yaparak Mezunlar Günü etkinliğini sosyal medya üzerinden program olarak yaptık..Pandemi etkilese de kurallara uygun biçimde Mesut Barış Konağı’nda ders çalışan öğrencilerle dernek başkanımız yakından ilgileniyor.