Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

MUHTARLARIMIZDAN VALİ YAVUZ’A ZİYARET

Valilik koordinasyonunda 19 Ekim Muhtarlar Günü Kutlama Komitesi tarafından hazırlanan kutlama programı çerçevesinde muhtarlarımız, Vali Seddar YAVUZ’u ziyaret ettiler.

Karamürsel  Alp Toplantı salonunda gerçekleşen ziyarette Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy ve KBB Muhtar İşleri Daire Başkanı Numan Balaban ile birlikte Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanımız İbrahim Efe, Muhtarlar Derneği Başkanımız Kadir Kızıl, Kandıra Muhtarlar Derneği Başkanımız Yüksel Horoz, Türkiye Muhtarlar Derneği Kandıra Şube Başkanımız Erol Sert olmak üzere 12 ilçeden 24 muhtarımız katıldı.

Muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü tebrik ederek sözlerine başlayan Vali Yavuz, “Sizler, devletimizin gören yüzü, işiten kulağı ve aynı zamanda şefkat eli olarak aynı zamanda da demokrasimizin de vazgeçilmez gelişmesine katkı sunan önemli bir kurumu temsil ediyorsunuz. Hükümetimiz özellikle muhtarlık kurumunun yeniden yapılandırılması ve gelişen, değişen ve büyüyen Türkiye’ye uygun konumlandırılması ve sizlerin başta mali ve sosyal haklarınız olmak üzere hak ettiğiniz noktaya çekilmesi konusundaki gayreti ve yapmış olduğu uygulamalar hepinizin malumudur. Sizleri çok önemsiyor ve değer veriyoruz. Bir sıkıntı olduğunda bana mutlaka ulaşın elimizden geldiğince yardımcı olacağız” dedi.