Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

BU SEFER AKTİVİTELER ENGELLİ BİREYLERİN ÇOCUKLARI İÇİN

Gölcük Engelliler Derneği Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Görme Engelliler Komisyon Başkanımız Mevlüt Önerbay, sömestr tatilinde engelli bireylerin çocuklarının daha aktif olmaları kapsamında Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA)  ile ortak bir projede bir araya geldiklerini açıkladı.

Öğrenciler sömestr tatilini dolu dolu geçirdi

 

Engelli bireylerin çocukları sömestr tatilinde fiziki ve ahlaki gelişimlerini olgunlaştırmak maksadıyla bir hafta kız ve bir hafta erken öğrenciler olmak üzere TÜGVA  Gölcük Şubesi eğitmenleri eşliğinde belirli aktiviteler de bulunacaklar. İlk grup olan kız öğrenciler TÜGVA eğitmenleri eşliğinde öğleden önce tefsir, ilmihal, adabı muaşeret, hadis, öncü şahsiyetler, öğleden sonra, bez çanta boyama, keçe, gastronomi  ebru, drama dersleri aldılar. Öğrenciler aldıkları eğitimlerin  yanı sıra buz pistine giderekte gönüllerince eğlendiler. Ayrıca bugün 13:00’de oyuncu anne Merve Gülcemal TÜGVA binasına gelerek çocuk kalbine Allah inancını oturtma adında bir seminer verecek.

12 erkek öğrenci yarın Erikli Tepe Tabiat Parkı’na götürülecek

 

Önerbay, “ Gölcük Engelliler Derneği olarak öncelikli  amacımız engelli kardeşlerimizi evlerinden çıkarıp sosyal ve toplumsal hayata kazandırmak, öz güvenlerini geliştirmek idi. Elhamdülillah bunu büyük bir ölçüde başardık. Gördük ki en az engelli kardeşlerimiz kadar çocuklarının da ilgiye, alakaya, fiziki ve ahlaki değerlerini kazanmaya da ihtiyaçlarını olduğunu gördük. Ne yapabiliriz araştırmasının neticesinde böyle bir proje ile tanıştık  ve çocuklarımızı dahil ettik. 12 kız ve 12 erkek  olmak üzere toplam 24 öğrencimizi bu güzel anlamlı, eğlendirerek öğreten  etkinliğe dahil etmenin gururunu yaşıyoruz. Öğrencilerimizin bize ifade ettiklerine göre oldukça eğlenceli ve bir o kadar eğitici bir sömestr tatili geçirdikleri belirterek buna benzer etkinliklerin devamını istedikleri söylüyorlar. Ayrıca Gölcük Engelliler Derneği olarak Cumartesi günü öğrencilerimizi Erikli Tepe Tabiat Parkına götürmeyi planlıyoruz” dedi.