Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

Gümüşhaneliler Tek Yürek!

Kocaeli Gümüşhane Dernekler Federasyonumuz , hafta sonuna kahvaltı programı düzenledik. GÜDEF Başkanımız Süleyman Olgun ve yönetiminin ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya aslen Gümüşhaneli olan Kocaeli Vali Yardımcısı Ekrem Çalık, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt ve Körfez Belediye Başkan Yardımcısı Faruk Denli de katıldı. Kocaeli'de Derneklerden sorumlu Vali Yardımcılığı görevini de üstlenen Ekrem Çalık, il genelinde ki Dernek ve Federasyonlara pandemi süreciyle alakalı yazılı ve sözlü uyarılarda bulundu.

 

İzmit’te pandemi kural ve önlemleri ön planda tutularak gerçekleşen buluşma toplantısında söz alan Vali Yardımcısı Ekrem Çalık, pandeminin bulaş oranının her geçen gün arttığına dikkati çekerek, “Bu durumda STK’larımıza büyük görev düşmektedir. Toplu kalabalık toplantı ve temaslı cemiyetleri ileri tarihlere ertelemeliyiz. Herkesi bu zor günleri atlatmak için katkıda bulunmaya davet ediyorum. Bugünleri aşarak daha güzel günlere kavuşmamız yakındır. “dedi. Toplantıda Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt de söz alarak birlik ve beraberliğe vurgu yaptı. Kocaeli kent kültürü oluşmasında iş derneklerinin büyük önem taşıdığını ifade eden Söğüt, pandemi döneminde herkesin daha dikkatli olmasını istedi.

 

DAHA GÜÇLÜ BİR YAPI OLUŞTURACAĞIZ

 

Kocaeli Gümüşhane Dernekler Federasyonu Başkanımız ise konuşmasında il genelinde tüm Gümüşhane Derneklerimizi kendi çatıları altında toplayarak daha güçlü ve yapıcı projelere imza atarak birlik ve beraberliği sağlayacaklarını vurguladı. Yeni nesile örf, adet ve kültürlerinde aktarılacağı bir hedefle her geçen gün çalışmalarını genişlettiklerini dile getiren Başkanımız, “Kocaeli Gümüşhane Dernekler Federasyonu’nun 12 ilçemizde bulunan tüm dernekleri doğal üyemiz sayıldığı bir yapıda hemşerilerimize fayda sağlayacak tüm çalışmalara katkılarına kapımız açıktır. ” dedi. Başkanımız daha sonra yaklaşık 1 yıl önce başlattıkları “Gümüşhane Konakları Projesi” ile alakalı sunumda bulundu.Daha sonra toplantıya katılım sağlayan Kocaeli’de görev yapan Gümüşhaneli bürokratlara, iş adamlarına, Dernek başkanlarına, federasyon icra kuruluna teşekkür etti.