Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

21 Mart Dünya Down Sendromu günü nedeniyle Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi'nde özel çocuklarla birlikte kurabiye yaptık.

21 Mart Dünya Down Sendromu günü nedeniyle Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi'nde bir etkinlik düzenlendik. Engelli bireylerin sosyal yaşama kazandırılması için eğitim veren Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezine misafir olduk. Merkez'de, Down Sendromlu çocuklar ile birlikte kurabiye yaptık. Dernek Başkanımız  Hande Kaya ve yönetim kurulu üyelerimizle birlikte; Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi, yiyecek ve içecek atölyesinde Down Sendromlu öğrenciler ile şeker hamurundan kurabiyeler yaptık. Down Sendromlu çocuklar ile yakından ilgilenerek, '+1 farkı' ortaya koyarak renkli görüntülere imza attık.

Amacımız farkındalık oluşturmak. Onun için bugün Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezini ziyaret ettik. Bu merkezimiz bizlere büyük örnek oluyor. Burada eğitim alan Down sendromlu çocuklarımız ile kurabiye yaptık. Bizim için önemli bir etkinlik oldu. Desteklerinden ve bugün burada olmamıza vesile olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür ediyorum' dedi.