Kocaeli'nin Tek Sivil Toplum Portalı

Dersimliler Bir Araya Geldik

Derneği ev sahipliğinde dayanışma gecesi düzenledik. Programda barış ve kardeşlik adına mücadele edilmesi gerektiği vurgulandı. DERSİM’İ UNUTMAYACAĞIZ Gecenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Kocaeli Dersimliler Derneği Başkanımız Ruhi Çelik, “Eylem ve etkinliklerimiz tüm siyasi partilere açık. Ayrıştırılmak istenen halkların inadına birlik içerisinde mücadele ediyoruz. Kocaeli Dersimliler Derneği 1995 yılından beri Kocaeli’de faaliyet göstermekte ancak bir yüzü hep Dersim’e dönük. Dersim’i unutmayacağız. Bu seçim sürecinde seçilen siyasiler geri çağrılmalıdır. Ayrımcılık yapmadan, eşit kapsayıcılık sağlayarak insan hakları üzerine temellendirilmiş yaklaşımla geri çağırılmaları gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Çelik konuşmalarının devamında, “Kentin kaderini etkileyecek büyük projeler halkın kararına açılmalıdır. Nitelikli ve erişilebilir bir sağlık istiyoruz. Son 7 yılda dünyada gıda fiyatları düşerken, ülkemizdeki gıda fiyatlarının artması düşündürücü.

Kocaeli Dersimliler Derneği ev sahipliğinde düzenlenen dayanışma gecesinde Kocaeli’de yaşayan çok sayıda Dersimli vatandaş bir araya geldi ulaşım sorunlarının acilen çözülmesini istiyoruz. Kent suçlarından arınmış yönetimler istiyoruz. Akabinde de kardeşçe yaşam istiyoruz. Sevmekten, yan yana durmaktan çekinmemeliyiz. Biz halkların kardeşliğinden yanayız” şeklinde konuştu.